Чи потрібна ЕКГ здоровій людині?

Протягом останніх 5 років, один з наших досвідчених фахівців, лікар функціональної діагностики лікувально-діагностичного центру «Віком» Л.В. Воробйов проводив наукові дослідження, що розкривають додаткові можливості ЕКГ в діагностиці початкових ознак патології серцевої діяльності здорової людини і також дозволяють виявляти ризики кардіопатологій (патології серцевої діяльності) і давати оцінку індивідуальних можливостей серця з безпечного виконання життєвих навантажень. Дані цих досліджень підтверджені 4 патентами.

ЕКГ та серцеЦі дослідження завершилися виданням двох монографій, які з вересня 2017 р знаходяться у відкритому доступі в Національній науковій медичній бібліотеці України.

Ці роботи дозволили впровадити в «Вікомі» нові дослідження для виявлення прихованої патології серцевої діяльності. Для цього достатньо пройти ЕКГ-скринінг, який проводиться без обмеження за віком і стану здоров'я. Для діагностики початкових стадій патології артеріальної системи ми можемо запропонувати дослідження стану мікроциркуляції в організмі, так званий серцево-судинний тест. Ці дослідження вам проведуть досвідчені працівники кабінету функціональної діагностики.

Чому це важливо?

Хвороби серцево-судинної системи в сучасному світі є проблемою № 1. Щороку від серцево-судинних захворюваннь помирає понад 400 тис. українців і 1 млн. 300 тисяч росіян, при цьому 40% людей помирають в активному працездатному віці. Згідно з офіційною статистикою, у більш ніж 22 мільйонів громадян України, а це 2/3 дорослого населення, діагностовано різні серцево-судинні захворювання.

У 95% хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) в коронарних артеріях знаходять атеросклеротичні ураження переважно в проксимальних відділах. Якщо під впливом спазму стеноз зростає до 75%, то у хворого з'являються симптоми стенокардії напруги. Іншими словами, поява перших ознак неблагополуччя в серці свідчить про занедбану патологію артеріальних судин. график

В структурі загальної смертності за останні 3 роки захворювання серцево-судинної системи в Україні становлять 66%, в Росії 57%. На початку століття від інфаркту міокарда в Росії реєструвалося 11% від усіх смертей. В середині 20 століття - 25%. На початку 90-х - 50% і в 2007 році їх число досягло 57%. Удвічі частіше стали діагностувати патологію серцево-судинної системи у людей від 25 до 35 років.

В порівнянні з 2012 роком показники кількості смертності від ССЗ сьогодні практично не змінилися. Це говорить про низьку культуру профілактики, діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.

Звідки беруться хворі?

ХворийМедицина ділить людей на хворих і здорових. Хворими вона займається активно, а ось здоровими, на жаль, тільки за залишковим принципом. Незважаючи на успіхи кардіології та фармакології щорічно в світі помирає від серцево-судинної патології понад 17 млн.людей, але на зміну їм щорічно з'являються нові 17 млн. Звідки ж беруться хворі? З тієї частини населення, яка для медицини вважалася здоровою. Однак серцево-судинні захворювання не з'являються водночас, а формуються роками і десятиліттями. Якщо при цьому немає яскравих симптомів і доказової патології, то медицина вважає нас здоровими і не звертає свого увагу, на дрібні проблеми, які дозволяють нам «дозріти» до явної хвороби. Таким пасивним очікуванням коли з'явиться очевидна патологія і формується безперервне поповнення сумної статистики.

ЕКГ

ЕКГДля оцінки серцевої діяльності людини медицина використовує, в тому числі і найпоширеніший метод - електрокардіографію. Для хворих на серцево-судинну патологію при аналізі ЕКГ використовується діагностичний алгоритм пошуку вже наявної ЕКГ-патології згідно з прийнятими середньостатистичними критеріями. Якщо показники ЕКГ не перевищили ці критерії, тоді така ЕКГ вважається нормальною. За таким алгоритмом хворі вже з явною ЕКГ патологією потрапляють в поле зору і діяльності медицини, а здорові люди полишені на самих себе. Вони, не маючи явної ЕКГ-патології і вважаючи себе здоровими, не виявляють інтересу до профілактики серцево-судинної патології. Дочекавшись ж її явної візуалізації, поповнюють ряди хворих людей.

ЕКГ здорової людини

Аналіз ЕКГ здорової людини повинен проводитися не за алгоритмом пошуку патології, а за алгоритмом оцінки фізіологічності серцевої діяльності свого серця. Для цього використовуються додаткові діагностичні критерії оцінки серцевої діяльності.

електрокардіограмаТакий підхід дозволяє виявляти початкові фази формування патології та вчасно втрутитися, також він підвищує достовірність висновку про відсутність патології, дозволяє людині дізнатися індивідуальні можливості свого серця і не переходити межі навантажень на нього, щоб не «зламати» свій «мотор» життя. До тих пір, поки здорова людина не зможе отримувати таку інформацію при ЕКГ-обстеженні, змусити його займатися профілактикою серцево-судинних захворювань неможливо навіть "з-під палки".

Своєю пасивністю ми, здорові люди, створюємо додаткову, так би мовити, «рукотворну» причину розвитку кардіопатологій і добровільно стаємо в чергу сумної статистики, підігруючи іншим патологічним факторам, які підривають здоров'я нашого серця.

Наш фахівець рекомендує

Додатковий аналіз ЕКГ дозволяє активно почати протидію зривам серцевої діяльності, усуваючи фактори ризику раптової серцевої смерті,які особливо часто зустрічаються в дитячому віці. Здорова людина, що не бажає стати в чергу сумної кардіологічної статистики, повинна піклуватися про «здоров'я» не тільки свого автомобіля, але і про здоров'я свого серця, проводити профілактику кардіопатологій.

Всі засоби для ранньої діагностики патології серця і судин у «Вікомі» є! 

Новини клініки