Рання діагностика діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок

Науку - в життя!

Лікарем функціональної діагностики Воробйовим Л.В. на базі лікувально-діагностичного центру «Віком» проведена наукова робота по оцінці змін стану мікроциркуляції в організмі, як індикатора артеріальної патології, в тому числі і в ранній діагностиці діабетичної ангіопатії.

стопа при ангиопатії

Діабетична ангіопатія нижніх кінцівок - це зміни структури судин ніг у хворих на цукровий діабет у вигляді зниження еластичності судинної стінки і її потовщення, що призводять до звуження просвіту або повної облітерації (закупорки) артерій. Такі перебудови викликають зменшення припливу крові до нижніх кінцівок. Найбільше страждає стопа, тому що вона є самим віддаленим сегментом ноги. Виникає ішемія (недостатнє кровопостачання і кисневе голодування), яка стає причиною втрати функціональних можливостей нижніх кінцівок, трофічних змін шкіри, омертвіння (некрозу, гангрени) пальців, стопи або навіть всієї кінцівки.

Наукова праця нашого лікаря-науковця «Можливості фотоплетизмографії у ранній діагностиці діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок» опублікована у Міжнародному Ендокринологічному журналі №3 за 2017 рік.

Актуальність

У більшості випадків цукрового діабету (ЦД) ускладнення у вигляді діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок діагностується досить пізно, при появі клінічних проявів судинної патології. Оздоровчі заходи на цьому етапі носять паліативний характер, не зупиняючи прогресування самої патології. У зв’язку з цим стає актуальною діагностика початкових проявів діабетичної ангіопатії на доклінічному етапі

Мета дослідження:

кисть с приборомВиявити відмінність в стані мікроциркуляції у верхніх і нижніх кінцівках у хворих на ЦД для можливості діагностики початкових стадій діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок за допомогою методу фотоплетизмографії..

Фотоплетізмографія - діагностичний метод графічного вивчення кровонаповнення тканин в динаміці. Плетізмографія надає цінну інформацію про стан периферичної гемодинаміки.

За допомогою фотоплетізмографії виконується оцінка стану судинного тонусу, а залучення функціональних проб дозволяє проводити диференційну діагностику між органічними порушеннями і функціональними змінами периферичних судин

Матеріалы та методи

У дослідженні брали участь три групи людей:

  1. здорові особи,
  2. хворі на ЦД до 5 років
  3. хворі ЦД більше 10 років

Всім учасникам досліджень проводилася фотоплетізмографія нігтьового ложа пальців кисті і пальців стопи.

Результати

Виявлена відсутність різниці у стані мікроциркуляції в руках і ногах здорових людей. Виявлена вірогідна різниця в стані мікроциркуляції верхніх і нижніх кінцівок при ЦД, що збільшується при зростанні тривалості ЦД і декомпенсації вуглеводного обміну. Це дозволяє використовувати фотоплетизмографію нігтьового ложа пальців кистей і стоп для діагностики ранніх етапів формування діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок.

Висновки

Однією з ранніх ознак початку діабетичної ангіопатії є поява асиметрії в мікроциркуляції між кистями і стопами, що виявляється фотоплетизмографією. Виявлення діабетичної ангіопатії на доклінічному етапі відкриває можливості для активної та ефективної профілактики судинних ускладнень при ЦД, попереджаючи розвиток синдрому діабетичної стопи.

Раннє виявлення діабетичної ангіопатії - це запорука успішної протидії сумній статистиці, яка закінчується для 8000 хворих на цукровий діабет гангреною і близько 100000 - діабетичною стопою.

Рекомендуємо:

  • пройти це дослідження, записавшись на прийом до нашого лікаря Воробйова Л.В. Цим Ви попередите у себе розвиток настільки небезпечних ускладнень.

Новини клініки