Вакцина «Гексаксим»

Пропонуємо захистити вашу дитину вакциною «Гексаксим» від шести інфекцій відразу

фото вакцины

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1850 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Нова французька очищена вакцина, сертифікована Євросоюзом і Всесвітньою організацією охорони здоров'я, вже в наявності у «Вікомі»!

Вакцинація дітей - це необхідний захід профілактики багатьох небезпечних захворювань. Щоб зробити планову вакцинацію максимально ефективною та безпечною, необхідно свідомо підходити до вибору препаратів, за допомогою яких вона проводиться, звертати увагу на склад, країну виробника, термін і спосіб зберігання вакцини.

Шестикомпонентна вакцина «Гексаксим» включена до затвердженого Міністерством охорони здоров'я України календарного плану щеплень для дітей. Ця вакцина зможе захистити вашу дитину від:Вакцина Гексаксим захистить вашу дитину від шести інфекцій

  1. кашлюка,
  2. дифтерії,
  3. правця,
  4. поліомієліту,
  5. гепатиту В,
  6. гемофільної інфекції (Hib).

Препарат також рекомендований до використання в національних програмах вакцинації таких європейських країн, як Німеччина, Італія, Іспанія та ін.

Перевагою даної вакцини є те, що «Гексаксим» – це високоочищений препарат, який не вимагає розведення і випускається в одноразових шприцах або флаконах.

Склад вакцини

«Гексаксим» - це є шестикомпонентна вакцина, яка містить в собі:

  • дифтерійний анатоксин;
  • правцевий анатоксин;
  • антигени кашлюка Bordetella pertussis ;
  • антигени вірусу поліомієліту;
  • поверхневий антиген гепатиту В;
  • капсулярний полісахарид Heamophilus influenza типу b ;

Імуногенність вакцини підтверджена різними клінічними дослідженнями. Таким чином, після проведення курсу первинної імунізації, ефективність вакцини складала 96.7%. Після завершення курсу дитячої імунізації (після введення бустерної дози) ефективність вакцини склала 98.5%.

Покази до застосування

первинна імунізація і ревакцинація новонароджених і дітей у віці від 6 тижнів до 24 міс життя проти:

  • очікування щепленнядифтерії;
  • правця;
  • кашлюка;
  • гепатиту В;
  • поліомієліту;
  • інвазивної інфекції, спричиненої Haemophilus influenzae типу b;

Спосіб застосування та дози

Щеплення здійснюється внутрішньом'язово. Рекомендоване місце введення вакцини: передньо-латеральна поверхня стегна для немовлят і дітей молодшого віку і найбільш щільна частина дельтоподібного м'язу для старших дітей.

Первинна вакцинація

Первинна вакцинація складається з введення трьох доз вакцини по 0,5 мл і з інтервалом не менше 4 тижнів по одній з наступних схем: в 6-ти, 10-ти, 14-тижневому віці; у віці 2, 3, 4 місяці; 3, 4, 5 місяців або 2, 4, 6 місяців.

Всі схеми вакцинації, включаючи Розширену програму імунізації ВООЗ на 6, 10 і 14-му тижні після народження, можуть використовуватися незалежно від того, вводилася вакцина проти гепатиту В при народженні чи ні.

Якщо при народженні була введена вакцина для профілактики гепатиту В, «Гексаксим» можна застосовувати і для введення наступних доз проти гепатиту В, починаючи з 6-тижневого віку. Якщо до цього віку необхідно введення другої дози вакцини проти гепатиту В, слід використовувати моновалентну вакцину проти гепатиту В.

Бустерна вакцинація (ревакцинація)

Після первинного курсу вакцинації вакциною «Гексаксим» повинна бути введена бустерна доза протягом другого року життя, але не раніше, ніж через 6 місяців після останньої дози курсу первинної вакцинації.

Бустерні дози повинні бути введені згідно з офіційними рекомендаціями нормативних документів з проведення профілактичних щеплень, що діють на території України.

В крайньому випадку повинна бути введена хоча б доза вакцини проти Hib.

ревакцинація гексаксимом

Після первинного курсу вакцинації вакциною «Гексаксим» (у віці 2, 3, 4 місяці, 3, 4, 5 місяців, 2, 4, 6 місяців) і при відсутності вакцинації проти гепатиту В при народженні необхідно ввести бустерну дозу вакцини проти гепатиту В. «Гексаксим» може бути використаний для ревакцинації.

Після первинного курсу вакцинації «Гексаксим» за схемою програми імунізації ВООЗ (6, 10, 14 тижнів) і при відсутності дози вакцини проти гепатиту В при народженні, необхідно ввести бустерну дозу вакцини проти гепатиту В. Принаймні, повинна бути введена хоча б бустерна доза вакцини проти поліомієліту. «Гексаксим» може бути використаний для ревакцинації.

Після первинного курсу вакцинації вакциною «Гексаксим» в разі, коли вакцина проти гепатиту В вводиться при народженні, «Гексаксим» або п'ятивалентні вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюку , поліомієліту та інфекцій, викликаних паличкою Haemophilus influenzae типу b (DTaP-IPV / Hib) можуть бути введені як бустер.

«Гексаксим» може бути використаний як бустер у пацієнтів, які раніше вакцинувалися іншими шестивалентними або п'ятивалентними вакцинами для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інфекцій, викликаних паличкою Haemophilus influenzae типу b (DTaP-IPV / Hib) в поєднанні з моновалентною вакциною проти гепатиту B.

Протипокази

  • протипоказання до щепленьанафілактична реакція на попереднє введення вакцини «Гексаксим»;
  • гіперчутливість до діючих речовин, до будь-яких допоміжних речовин, до незначної кількості залишків глютаральдегіду, формальдегіду, неоміцину, стрептоміцину і поліміксину В, до будь-якої вакцини проти кашлюку або на попереднє введення вакцини «Гексаксим», або до вакцини, що містить такі ж компоненти або складові;
  • енцефалопатія невідомої етіології, що розвинулася протягом 7 днів після введення будь-якої вакцини, що містить компонент кашлюку (суцільноклітинний або ацелюлярний). У цих умовах вакцинацію проти кашлюку слід припинити і курс вакцинації продовжити вакциною проти дифтерії, правця, гепатиту В, поліомієліту та інвазивних захворювань, викликаних Haemophilus influenzae типу b;
  • неконтрольовані неврологічні розлади або неконтрольована епілепсія. У цих випадках вакцину проти кашлюку не слід призначати дітям, поки не буде підібрана схема лікування, не стабілізується стан і поки користь вакцинації в значній мірі не перевищить ризик її проведення;
  • імунізація повинна бути відкладена у дітей з помірними або важкими гострими гарячковими захворюваннями або інфекцією;

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

«Гексаксим» можна вводити одночасно з кон'югованими пневмококовими вакцинами. При цьому з клінічної точки зору відсутній відповідний вплив на імунну відповідь до кожного окремого антигену.

Можна одночасно вводити бустерну дозу «Гексаксима» з вакцинами для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи. При цьому з клінічної точки зору відсутній відповідний вплив на імунну відповідь до кожного окремого антигену. Можливо відповідний вплив на імунну відповідь до вакцини «Гексаксим» і вакцини проти вітряної віспи при їх спільному введенні, тому ці вакцини не рекомендується вводити одночасно.

«Гексаксим» можна одночасно вводити з ротавірусними вакцинами.Прі цьому з клінічної точки зору відсутній відповідний вплив на імунну відповідь до кожного окремого антигену.

Інформація щодо одночасного введення «Гексаксима» з менінгококовими вакцинами відсутня.

При одночасному введенні з іншими вакцинами слід використовувати різні ділянки тіла.

«Гексаксим» не можна змішувати з будь-якими іншими вакцинами або іншими лікарськими засобами, що вводяться парентерально.

За винятком випадків проведення імуносупресивної терапії, повідомлень про істотну клінічну взаємодію вакцини «Гексаксим» з іншими лікарськими засобами або біологічними препаратами не було.

Перед щепленням необхідно попередити лікаря про прийом будь-яких медикаментів (в тому числі безрецептурних).

Вакцинация в Викоме

Новини клініки