Вакцина «Інфанрикс™ ІПВ»

Пропонуємо провести вашій дитині профілактику кашлюка, дифтерії, правця та поліомієліту вакциною «Інфанрикс™ ІПВ»

упаковка вакцини Інфанрикс іпв

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1750 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Вакцина АКДП

заповнення шприця вакциноюНа сьогоднішній день вченим вдалося створити цілий ряд особливих вакцин, що дозволяють уберегти дітей від серйозних і часом небезпечних для життя хвороб, таких, зокрема, як кашлюк, дифтерія та правець. Багато з існуючих щеплень, які довели свою ефективність, внесені в графік імунізації. Для профілактики таких інфекцій застосовується вакцина АКДП (тобто адсорбоване кашлюково-дифтерійно-правцеве щеплення). Така вакцина вперше стала використовуватися ще в 40-х роках минулого століття.

Заради об'єктивності обов'язково варто згадати, що серед всіх вакцин, що входять в календарі вакцинації, щеплення АКДП — саме «складне». Іншими словами, саме це щеплення людський організм переносить найбільш важко. Причому «винна» в цьому не вся вакцина цілком, а тільки одна її складова - компонент кашлюку.

Щеплення АКДП — одне, а усі вакцини - різні?

Існує декілька сертифікованих ВООЗ препаратів - вакцин АКДП. У сучасному світі застосовують два основні різновиди вакцини проти правця, дифтерії та кашлюка. Одна вакцина - класична, дешева і, в силу своєї дешевизни, поширена в слабо розвинених, не багатих країнах. В її складі міститься саме той тип коклюшного компонента (не розщеплений та не очищений), який і викликає усі ті численні негативні побічні реакції, про які так часто згадують у зв'язку з щепленням АКДП.

шприц і упаковка вакциниДругий різновид - це більш сучасний і дорогий аналог класичної вакцини АКДП, в якій компонент кашлюку розщеплений на складові і очищений. Ця вакцина переноситься в рази легше, практично не викликаючи негативних побічних реакцій.

Саме 3 таких вакцини сімейства «Інфанрикс» представлені в арсеналі педіатрів «Вікому». Це «Інфанрикс®», «Інфанрикс™ ІПВ» и «Інфанрикс Гекса™». Відрізняються вони один від одного тим, що крім кашлюка, дифтерії та правця, викликають імунітет ще до деяких інших інфекцій. Ці щеплення допомагають малюкам отримати імунітет, не ризикуючи власним життям. Інактивовані мікроорганізми, що входять до складу щеплень, не здатні завдати шкоди організму.

«Інфанрикс®»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;

«Інфанрикс™ ІПВ»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;
  4. поліомієліт;

«Інфанрикс Гекса™»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;
  4. поліомієліт;
  5. гемофільна інфекція;
  6. гепатит B;

GlaxoSmithKlineВакцина «Інфанрикс™ ІПВ» є одним із сучасних комплексних препаратів для профілактики інфекційних захворювань у дітей. Її виробляє відомий британський концерн GlaxoSmithKline, що займається розробкою і виробництвом вакцин та інших медичних препаратів. Компанія має філії по всьому світі і займає третє місце серед фармацевтичних виробників. Вакцину «Інфанрикс™ ІПВ» виробляють на фармацевтичному заводі, розташованому в Бельгії.

Склад вакцини «Інфанрикс™ ІПВ»

1 доза (0,5 мл) комбінованої вакцини «Інфанрикс™ ІПВ» для профілактики дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту містить:

  • не менше 30 міжнародних одиниць (МО) дифтерійного анатоксину;
  • не менше 40 МО правцевого анатоксину;
  • 25 мкг кашлюкового анатоксину;
  • 25 мкг філаментного гемаглютиніну;
  • 8 мкг пертактину;
  • 40 Д-антигенних одиниць типу 1;
  • 8 Д-антигенних одиниць типу 2;
  • 32 Д-антигенні одиниці типу 3 інактивованого вірусу поліомієліту.

Показання:

Профілактика дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту у дітей у віці від 2 міс. Вакцина «Інфанрикс™ ІПВ» показана також у вигляді бустерної (ревакцинуючої) дози для дітей, які раніше були імунізовані антигенами дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту. Щеплення дітей на території України здійснюється відповідно до вимог чинних наказів МОЗ України.

Застосування вакцини:

проведення щепленняРежим первинної вакцинації складається з 3 доз на першому році життя і може починатися з віку 2 міс. Між введенням наступних доз слід дотримуватися інтервалу принаймні в 1 міс. Як правило, вакцину призначають дитині у віці 3, 4 і 5 міс з ревакцинацією в 18 міс.

Після завершення режиму первинної вакцинації слід витримати інтервал не менше 6 міс для введення бустерної дози.

Кожну наступну дозу бажано вводити в альтернативні ділянки.

Ні в якому разі вакцину «Інфанрикс™ ІПВ» не можна вводити внутрішньовенно.

Вакцину «Інфанрикс™ ІПВ» потрібно призначати з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки при в/м введенні у таких осіб можуть бути кровотечі. Місце ін'єкції слід міцно притиснути (не розтираючи) принаймні на 2 хв.

Взаємодія з іншими вакцинами:

другі вакциниВакцину  «Інфанрикс™ ІПВ» можна вводити одночасно з вакциною для профілактики гепатиту В і/або з вакциною для профілактики захворювань, викликаних Haemophilus influenzae (Hib), ін'єкції повинні проводитися в різні ін'єкційні ділянки. Планове одночасне введення Hib- вакцини і вакцини для профілактики гепатиту В може бути здійснено у дітей, які перебувають у віці, рекомендованому для отримання цих вакцин. Незважаючи на те, що дані по супутньому введенню  «Інфанрикс™ ІПВ» та комбінованої вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи, а також вакцини для профілактики вітряної віспи відсутні, є загальноприйнятим, що вони можуть бути введені одночасно при використанні окремих ін'єкційних ділянок.

Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію, або пацієнтів з імунодефіцитом адекватна імунна відповідь може бути не досягнута на один або декілька антигенів вакцини.

Протипокази:

Стоп!

Вакцину «Інфанрикс™ ІПВ» не слід призначати особам з гіперчутливістю до будь-якого компонента вакцини або особам, які мають ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюка або інактивованих вакцин для профілактики поліомієліту. Введення вакцини «Інфанрикс™ ІПВ» протипоказано, якщо у дитини відзначали енцефалопатію невідомої етіології в межах 7 днів після попереднього щеплення вакциною, яка містить компонент кашлюку.

Як і при застосуванні інших вакцин, призначення вакцини «Інфанрикс™ ІПВ» має бути відкладено в осіб, які страждають від гострих захворювань, що супроводжуються підвищеною температурою (лихоманкою). Однак, наявність легких незначних проявів інфекційних захворювань, таких як застуда, не є підставою для відкладення вакцинації.

Побічні ефекти:

дитина, що плачеВакцини АКДП відрізняються тим, що у багатьох дітей виникають побічні реакції, іноді, досить серйозні. Це пов'язано з вмістом в щепленні цільноклітинного кашлюкового компонента. На відміну від АКДП в вакцини сімейства «Інфанрикс» додаються тільки три антигену коклюшу, а решта часток клітини руйнуються і прибираються. Тому реакції на щеплення у «Інфанрикс™ ІПВ» бувають дуже рідко і виражені слабо.

Можливі такі побічні ефекти при введенні вакцини «Інфанрикс™ ІПВ»:

Часті побічні ефекти:

  • біль, почервоніння, набряклість в місці введення;
  • лихоманка;
  • дратівливість, порушення сну, нетиповий плач.

нездужання після щепленняРідкісні побічні ефекти:

  • нудота, діарея;
  • головний біль;
  • риніт, фарингіт;
  • висип, кропив'янка.

Дуже рідкісні побічні ефекти:

  • збільшення лімфовузлів;
  • анафілактичний шок;
  • Набряк Квінке;
  • судоми;
  • колаптоїдний стан.

Щеплення «Інфанрикс™ ІПВ»: підведемо підсумки

здорова дитинаБез вакцинації «Інфанрикс™ ІПВ» існує ризик підхопити страшні хвороби - ризик очевидний і досить високий. З вакцинацією - існує вкрай незначний ризик тимчасових побічних реакцій. Зважити всі ризики і вибрати з них найменші - завдання кожного відповідального і люблячого батька.

Що допоможе зробити правильний вибір? Вже точно не страх і не чутки. А тільки знання, обізнаність та прагнення захистити свою дитину. Щеплень не варто боятися! І вже тим більше від них не варто відмовлятися «наосліп». Про щеплення і сучасні вакцини треба перш за все знати максимум фактів і мінімум помилок.

Приходьте на вакцинацію і робіть якісні щеплення «Інфанрикс™ ІПВ» в медичному центрі «Віком»!

Новини клініки