Вакцина «Пентаксим»

Захистіть свою дитину від п'яти небезпечних інфекцій вакциною ПЕНТАКСИМ

упаковка вакцини Пентаксим

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1600 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Вакцина ПЕНТАКСИМ (Pentaxim) виробництва Санофі Пастер, Франція, сертифікована МОЗ України, зарекомендувала себе, як одна з кращих комбінованих вакцин, що створюють у дитини стійкий імунітет від декількох важких захворювань та яка має найменшу кількість випадків ускладнень після вакцинації.

Пентаксим відноситься до числа так званих комбінованих вакцин, тобто вакцин, що містять в своєму складі компоненти для імунізації дитини проти декількох захворювань. В даному випадку цими компонентами є:

  • Адсорбована ацелюлярна кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина;
  • Інактивована поліомієлітна вакцина;
  • Вакцина для профілактики Haemophilus influenzae типу b.

Перераховані вище компоненти Пентаксиму створюють у дитини імунітет проти:

  1. кашлюку;
  2. дифтерії;
  3. правця;
  4. поліомієліту;
  5. захворювань, що викликаються гемофільною паличкою (менінгіт, септицемія, пневмонія, епіглотит та ін.);

Переваги Пентаксиму

щеплення пентаксимомПентаксим є новим поколінням ацелюлярних (безклітинних) вакцин, які прийшли на зміну клітинним, тобто целюлярним вакцинам. Ацелюлярні вакцини менш реактогенні, тому що позбавлені липополісахарідів бактеріальної мембрани, які викликають реакції після вакцинації.

Також слід зазначити, що Пентаксим відноситься до високоімуногенних вакцин, тобто дає високу імунну відповідь організму після вакцинації і захист від вище зазначених інфекцій.

Однією з головних переваг комбінованих вакцин є можливість однією ін'єкцією імунізувати дитину проти декількох захворювань і значно зменшити таким чином рівень стресу у малюка.

Склад вакцини

  • 1 доза вакцини в шприці (у формі суспензії для в/м введення) містить:
  • Анатоксин дифтерійний - 30 МО;
  • Анатоксин правцевий - 40 МО;
  • Анатоксин кашлюковий - 25 мкг;
  • Гемаглютинін філаментозний - 25 мкг;
  • Інактивований вірус поліомієліту 1 типу - 40 одиниць D антигену;
  • Інактивований вірус поліомієліту 2 типу - 8 одиниць D антигену;
  • Інактивований вірус поліомієліту 3 типу - 32 одиниць D антигену;
  • Додаткові інгредієнти;
  • 1 доза вакцини у флаконі (у формі ліофілізату для приготування суспензії для в/м введення) містить:
  • Полісахарид Haemophilus influenzae типу b, кон'югований з правцевим анатоксином - 10 мкг;
  • Додаткові інгредієнти;

Покази до застосування

Пентаксим застосовують для вакцинації дітей старше 2 місяців і до 7 років з метою профілактики правця, дифтерії, поліомієліту та кашлюку, а також інвазивної інфекції, зумовленої Haemophilus influenzae типу b (включаючи септицемію і менінгіт та інш.).

процес щепленняПентаксим може застосовуватися для первинної вакцинації дітей старше 2 місяців для профілактики поліомієліту, кашлюку, правця та дифтерії. Також він застосовується для бустерної вакцинації через один рік після курсу первинної вакцинації протягом другого року життя.

Вакцина Пентаксим показана для первинної імунізації дитини згідно із затвердженим МОЗ України календарем щеплень. Курс імунізації складається з введення трьох доз вакцини з інтервалом 1 або 2 місяці. У разі порушення з яких-небудь причин календаря щеплень, вакцинація здійснюється за індивідуальним графіком, складеним вашим педіатром.

Вакцина Пентаксим застосовується також для ревакцинації дітей, які отримали курс первинної імунізації (дітям до 6 років 11 місяців 29 днів).

Побічні дії вакцини Пентаксим

Місцеві реакції зустрічаються у вигляді хворобливості, почервоніння і ущільнення в місці ін'єкції (0.1-1%) випадків. Ці реакції можуть розвинутися протягом 48 годин після вакцинації. Проходять самостійно.

Загальні реакції зустрічаються у вигляді підвищення температури тіла: >38° С - з частотою 1-10%; >39° С - з частотою 0.1-1%; рідко (0.01-0.1%) - понад 40° С. Може з'являтися дратівливість, сонливість, порушення сну, рідше - тривалий плач.

В окремих випадках після щеплення Пентаксимом відзначалися висип, кропив'янка, фебрильні і афебрильні судоми, гіпотонія, анафілактичні реакції. Після введення вакцин, що містять HIb-компонент, виникали випадки набряку в місці ін'єкції. Ці реакції проходили самостійно протягом доби. Дуже рідко, після введення вакцин, що містять ацелюлярний компонент кашлюку, відзначалися випадки гіперемії (почервоніння) більше 5 см в діаметрі в місці введення вакцини, в тому числі хворобливість і набряк, що поширюється за межі одного або обох суглобів. Дані симптоми зникали самостійно протягом 3-5 днів.

Протипокази

  • Прогресуюча енцефалопатія, що супроводжується судомами або без таких;
  • щеплення-3Енцефалопатія, що розвинулася протягом 7 днів після введення будь-якої вакцини, що містить антигени Bordetella pertussis;
  • Сильна реакція, що розвинулася протягом 48 годин після попередньої вакцинації вакциною, яка містить компонент кашлюку, підвищення температури тіла до 40 ° С і вище, синдром тривалого незвичайного плачу, фебрильні або афебрильні судоми, гіпотонічно-гіпореактивний синдром;
  • Алергічна реакція, що розвинулася після попереднього введення вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і вакцини для профілактики інфекції, спричиненої Haemophilus influenzae типу b;
  • Захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла, гострі прояви інфекційного захворювання або загострення хронічного захворювання. У цих випадках вакцинацію слід відкласти до одужання;
  • Підтверджена системна реакція гіперчутливості до будь-якого інгредієнта вакцини Пентаксим, а також глютаральдегіду, неоміцину, стрептоміцину і поліміксину В;

У чому відмінність Пентаксиму від АКДП та Інфанриксу

Склад вакцин сімейства Інфанрикс буває різний. Чистий Інфанрикс® містить тільки АКДП. Інфанрикс ІПВ містить компоненти, що захищають дитину від поліомієліту, кашлюку, дифтерії та правця. Інфанрикс Пента має той же склад, що і Пентаксим, а Інфанрикс Гекса містить шість компонентів (АКДП, поліомієліт, вірусний гепатит та гемофільна інфекція).

Вакцини, що містять ацелюлярний компонент кашлюку (Пентаксим та Інфанрикс) відрізняються від вакцин інших виробників низькою реактогенністю, тобто ризик поствакцинальних реакцій у вигляді підвищення температури, занепокоєння, набряків в місці ін'єкцій суттєво нижче.

Тому вибір вакцини для Вашої дитини все ж слід довірити своєму педіатру.

Новини клініки