Вакцина «Тетраксим»

Медичний центр «Віком» пропонує провести вашій дитині профілактику кашлюка, дифтерії, правця та поліомієліту вакциною «Тетраксим»

Шприц з вакциною

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1360 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Вакцинація - це єдиний спосіб захистити малюка від грізних інфекційних захворювань. Максимальна кількість вакцин вводиться дитині на першому році життя в кілька етапів. Завдяки існуючому календарю щеплень в маленькому організмі починає дозрівати імунітет. Згідно з графіком вакцинації дитині до року повинна бути проведена імунізація проти таких захворювань, як: дифтерія, правець, кашлюк, гепатит B, туберкульоз, поліомієліт, гемофільна інфекція. У 12 місяців кожен малюк прищеплюється від кору, епідемічного паротиту та краснухи.
Завдяки сучасним технологіям, в даний час істотно знизилося вірусно-бактеріологічне навантаження на незрілий організм дитини під час проведення вакцинації. Це обумовлено високим ступенем очищення і можливістю комбінування вакцин. Одним з таких препаратів є вакцина «Тетраксим».

«Тетраксим» – це комбінована вакцина, яка допомагає одночасно виробити імунітет до чотирьох небезпечних захворювань:

  1. Кашлюк - бактеріальна інфекція, що викликає сильний спазматичний кашель;
  2. Правець - хвороба, що вражає нервову систему;
  3. Дифтерія, збудники якої вражають глотку людини і можуть викликати задуху;
  4. Поліомієліт - вірусна інфекція, що викликає параліч.

Склад вакцини «Тетраксим»

Препарат відноситься до так званої безклітинної форми вакцин: в ньому міститься в 30 разів менше білкових компонентів, ніж в цільноклітинних формах, що знижує побічні дії і покращує перенесення щеплення.

Препарат випускається у вигляді суспензії, призначеної для введення. Одна доза вакцини (0.5 мл) знаходиться в дозувальому шприці. Така форма випуску препарату досить зручна в застосуванні і виключає можливість передозування.

Комбінований засіб містить в своєму складі наступні компоненти:

  • Упаковка вакцини «Тетраксим»правцевий анатоксин - не менше 40 МО;
  • анатоксин кашлюку ацелюлярний - не менше 25 МО;
  • дифтерійний анатоксин - не менше 30 МО;
  • филаментозний гемаглютинін - 25 мкг;
  • вірус поліомієліту першого типу - 40 D;
  • вірус поліомієліту другого типу - 8 D;
  • вірус поліомієліту третього типу - 32 D ;

У ролі допоміжних компонентів використовуються такі речовини, як середовище Хенкса, вода для ін'єкцій, оцтова кислота (або гідроксид натрію), формальдегід, гідроксид алюмінію, феноксіетанол.

Механізм дії вакцини

ПедіатрЩеплення призначене для вироблення антитіл до збудників кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. Препарат містить тільки безклітинні (ацелюлярні) антигени дифтерійного і правцевого анатоксину, інактивований вірус трьох типів поліомієліту та компоненти клітинних стінок кашлюкового збудника.

«Тетраксим» допомагає сформувати імунну відповідь організму на атаку хвороботворних агентів протягом короткого періоду. Рекомендується пройти повний курс вакцинації. Протягом другого року життя діти повинні отримати 3 дози вакцини «Тетраксим». Робити щеплення французьким препаратом дозволено дітям старше 2-х місяців. Вакцина також підходить для проведення ревакцинації на другому році життя дитини. Її можна використовувати для продовження вакцинації після застосування інших препаратів в тому випадку, якщо вони викликали побічні явища.

Взаємодія «Тетраксим» з іншими щепленнями

Особливість «Тетраксима» в тому, що він може бути введений в одному шприці з вакциною проти гемофільної інфекції та виступати в ролі її розчинника. Таким чином, виконується тільки одна ін'єкція проти цілого комплексу захворювань, що знижує емоційне навантаження на малюка.

Виробник «Тетраксима», французька компанія «Санофі Пастер», яка є найбільшою в світі по виробництву вакцин для людей, в інструкції по застосуванню допускає проведення вакцинації одночасно з щепленням КПК (епідемічний паротит, кір, краснуха), проти гепатиту B, вітряної віспи. Однак, вони повинні вводитися в різні ділянки тіла.

Протипокази до вакцинації«Тетраксим»

Для вакцини «Тетраксим» або її аналогів існує ряд протипоказів:

  • УколГострі респіраторні та інфекційні захворювання, загострення хронічних вогнищ запалення, які протікають на тлі підвищеної температури тіла. У таких ситуаціях вакцинація відкладається до повного одужання малюка.
  • Сильно виражені реакції, які супроводжували минулі етапи вакцинації.
  • Енцефалопатія (зниження кількості функціонуючих клітин головного мозку) прогресуюча, з судомним синдромом або без нього.
  • Енцефалопатія, що розвинулася після минулих щеплень препаратами з кашлюковим антигеном.
  • Алергічна реакція, яка відзначалася після раніше виконаних щеплень аналогічного типу або на будь-яку складову вакцини «Тетраксим».
  • Доведена непереносимість глутаральдегида, поліміксину B, неоміцину, стрептоміцину.

До протипоказів не відносять судомний синдром на тлі підвищення температури в анамнезі, який відзначався не в поствакцинальному періоді, а внаслідок захворювань з лихоманкою.

Слід враховувати, що «Тетраксим», як і відоме щеплення АКДП, вважається досить сильним і може викликати різну реакцію імунної системи. У той же час вакцина «Тетраксим» є більш очищеною, що значно скорочує ризик розвитку ускладнень. З обережністю слід застосовувати вакцину для дітей з тромбоцитопенією.

Як підготувати дитину?

Перед вакцинацією слід уважно спостерігати за малюком. При появі занепокоєння, погіршення апетиту, висипання на шкірі від щеплення слід відмовитися. За кілька днів до імунізації потрібно здати загальний аналіз крові, сечі. Лабораторні дослідження необхідні для того, щоб переконатися у відсутності прихованих патологічних процесів в організмі і уникнути в подальшому ускладнень, спровокованих вакциною.

Що потрібно зробити батькам до і після вакцинації?

Лікар і дитинаЩоб провести вакцинацію «Тетраксим» правильно і без ускладнень батькам необхідно дотримуватися певних правил.

  • Безпосередньо перед введенням біологічного препарату в обов'язковому порядку потрібно відвідати педіатра або сімейного лікаря для виявлення протипоказань до проведення вакцинації, уточнення стану малюка.
  • Проінформувати медичний персонал про ускладнення, які виникали раніше при введенні біологічних препаратів.
  • Протягом трьох днів вимірювати температуру тіла дитини після щеплення.
  • У разі виникнення будь-яких підозр про стан щепленої дитини необхідно показати його лікарю.
  • По можливості не купати дитину в першу добу, не терти місце ін'єкції, щоб уникнути проникнення інфекції крізь травмовану шкіру.

Побічні явища

Зазвичай високоочищений препарат «Тетраксим» переноситься легко і вкрай рідко викликає негативний вплив на організм, на відміну від відомого російського аналога - вакцини АКДП. Ускладнення вакцинації найчастіше проявляються у вигляді незначного почервоніння шкірного покриву в місці ін'єкції. Така реакція організму зустрічається практично у кожної дитини і проходить самостійно протягом перших 2-3 діб після ін'єкції. Рідше з'являються ущільнення і хворобливі відчуття. Подібна симптоматика зазвичай розвивається в перші 48 годин після введення вакцини.

Також можливе підвищення температури тіла до 38° C. З таким побічним явищем стикаються батьки 10% дітей, щеплених вакциною «Тетраксим». Відгуки говорять про те, що після вакцинації у дітей може бути відсутнім апетит, іноді порушується сон, з'являється дратівливість. При необхідності дитині потрібно дати жарознижуючі ліки. Реакція на первинну імунізацію може проявитися у вигляді появи болю в ніжці. Такий симптом зазвичай повністю зникає через 24 години. Якщо ж больовий синдром не проходить, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. При схильності дитини до алергічних реакцій після введення препарату можуть з'явитися кропив'янка, свербіж шкірного покриву. Таким дітям лікарі рекомендують за кілька днів до вакцинації почати давати антигістамінні препарати у відповідному віку дозуванні.

У дітей, що народилися недоношеними, є ризик розвитку синдрому апное (тимчасової зупинки дихання). Тому після вакцинації необхідно ретельно стежити за станом дитини і в разі виникнення нездужання негайно проконсультуватися з педіатром.

«Тетраксим» –сучасний імпортний препарат, який має два плюси:

легшу переносимість за рахунок низького вмісту білка і захист відразу від чотирьох захворювань. Але багато батьків все одно бояться щепити дитину, побоюючись побічних реакцій. Цього робити не слід, так як відсутність імунітету у дитини може призвести до зараження небезпечними хворобами.

Новини клініки