Вакцина «Твінрикс™»

Профілактика гепатиту A і B вакциною «Твінрикстм» у «Вікомі»

упаковки дорослої і дитячої вакцини твінрикс

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість - 1800 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за пацієнтом протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Вакцинація проти гепатиту А та В проводиться комбінованою вакциною «Твінрикс™», призначеної для одночасного захисту від інфекційного та сироваткового гепатиту. Вакцина «Твінрикс™» містить інактивований вірус гепатиту А та очищений рекомбінантний поверхневий антиген вірусу гепатиту В (HBsAg). Специфічний імунітет формується після курсу триразової вакцинації, що здійснюється за схемою 0-1-6 місяців (друга доза вводиться через 1 міс. після першої, а третя - через 6 міс. після першої). Вакцинація проти гепатиту А та В вакциною «Твінрикс™» проводиться дітям з віку 12 місяців, підліткам та дорослим.

GlaxoSmithKlineВакцина «Твінрикс™» є одним із сучасних комбінованих препаратів для профілактики інфекційних захворювань для дітей і дорослих. Її виробляє відомий британський концерн GlaxoSmithKline, який займається розробкою і виробництвом вакцин та інших медичних препаратів. Компанія має філії по всьому світу і займає третє місце серед фармацевтичних виробників. Вакцину «Твінрикс™» виробляють на фармацевтичному заводі, розташованому в Бельгії.

Склад вакцини

Для дітей з 12-місячного віку, підлітків та дорослих - 1 мл.

  • інактивований вірус гепатиту А  - 720 ОД ІФА;
  • очищений рекомбінантний основний поверхневий антиген вірусу гепатиту В (HBsAg) - 20 мкг;

Допоміжні речовини:

твінрикс для дітей
  • алюміній 0; 45 мг (в т.ч. алюмінію фосфату - 0; 4 мг та алюмінію гідроксиду - 0; 05 мг сорбенти);
  • 2-феноксіетанол 0; 5 мг (консервант);
  • натрію хлорид;
  • вода д/і;
  • амінокислоти (суміш);
  • формальдегід;
  • неоміцину сульфат (слідові кількості);
  • полісорбат-20;

Інактивований вірус гепатиту А адсорбований на алюмінію гідроксиді, рекомбінантний поверхневий антиген вірусу гепатиту В - на алюмінію фосфаті.

Показання

  • скажемо ні гепатитупрофілактика гепатиту А та В у дітей у віці з 12 міс, підлітків та дорослих;
  • хронічні захворювання печінки (в т.ч. носійство вірусу гепатиту С), за винятком хронічного гепатиту В;

Первинна вакцинація

Діти від 1 року до 15 років. Стандартний курс первинної вакцинації вакциною «Твінрикс™» включає введення двох доз, першу з яких вводять в обраний день, другу - в інтервалі між шостим та дванадцятим місяцями після введення першої дози. Захист проти гепатиту В формується після введення другої дози.

українська упаковка твінрикса

Дорослі та підлітки у віці з 16 років та старше. Стандартний курс первинної вакцинації за допомогою вакцини «Твінрикс™» складається з трьох доз. Першу дозу вводять в обраний день, другу - через місяць, а третю - через 6 місяців після першої дози. У виняткових випадках дорослі, які збираються в подорож через 1 місяць або трохи пізніше, та не можуть завершити первинну вакцинацію за схемою 0, 1, 6 місяців, можуть бути щеплені за схемою 0, 7, 21 день. При використанні цієї схеми рекомендується введення четвертої дози вакцини через 12 місяців після введення першої дози.

Рекомендованих схем введення вакцини необхідно неухильно дотримуватися. Почавши курс первинної вакцинації, його необхідно завершити з використанням тієї ж вакцини

Бустерна вакцинація

На основі даних тривалого спостереження при вакцинації дорослих вакциною «Твінрикс™» за схемою 0, 1, 6 місяців було встановлено, що специфічні антитіла зберігаються до 15 років після завершення вакцинації.

Титри анти-HAV та анти-HBs після курсу первинної вакцинації перебувають в межах, характерних для моновалентних вакцин. Після імунізації дорослих пацієнтів вакциною «Твінрикс™» динаміка зниження титрів антитіл схожа з такою, що спостерігається при застосуванні моновалентних вакцин. Таким чином, загальні рекомендації по бустерній імунізації можуть надаватися на підставі досвіду використання моновалентних вакцин.

гепатит А

В даний час необхідність введення бустерної дози імунокомпетентним особам, що дають імунну відповідь на вакцину для профілактики гепатиту А, не встановлена. Необхідно враховувати той факт, що достатній рівень імунного захисту може бути забезпечений за рахунок імунологічної пам'яті. Рекомендації для введення бустерної дози вакцини засновані на тому, що для забезпечення відповідного рівня захисту необхідна певна концентрація антитіл від гепатиту А, яка, як було показано, зберігається протягом, щонайменше, 10 років.

гепатит В

Необхідність введення бустерної дози вакцини для профілактики гепатиту В здоровим особам, які мають повний курс первинної вакцинації, не доведена. Разом з тим, в деяких офіційних програмах імунізації передбачається введення бустерної дози. У такому випадку ці рекомендації повинні неухильно виконуватися.

Для деяких категорій осіб, що входять до групи ризику інфікування вірусом гепатиту В (гемодіаліз, імунодефіцитні стани та т.д.), необхідно постійно стежити за рівнем специфічних антитіл, щоб він не був нижче 10 МЕ/л.

У разі необхідності введення бустерної дози для профілактики гепатиту А та В, може бути застосована вакцина «Твінрикс™». Для бустерної імунізації осіб, щеплених вакциною «Твінрикс™», можуть бути використані моновалентні вакцини для профілактики гепатиту А та В. Імуногенність та безпека застосування вакцини «Твінрикс™» при бустерній дозі після первинної вакцинації по двухдозовій схемі не вивчалися.

Вакцина «Твінрикс™» призначена для ін'єкцій в область дельтоподібного м'яза верхньої кінцівки дорослим та дітям старшого віку. Дітям до трьох років вакцину вводять в передньо-латеральну ділянку стегна.

Оскільки при введенні цієї вакцини під шкіру та в/м в сідничний м'яз не розвивається достатня відповідь на вакцину, цей шлях для введення використовувати не можна. У виняткових випадках вакцину «Твінрикс™» можна вводити підшкірно хворим з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки після введення в таких осіб може виникнути кровотеча. Однак такий шлях введення вакцини може призвести до зниження імунної реакції.

Протипокази:

Стоп!

  • підвищена чутливість до будь-якого компонента вакцини і / або до пекарських дріжджів;
  • реакції підвищеної чутливості на попереднє введення «Твінрикса™» або моновалентних вакцин проти гепатиту А та В.

Введення ««Твінриксу™» має бути відкладено в осіб з гострим гарячковим станом (в т.ч. при загостренні хронічних захворювань). Вакцинацію проводять через 1 міс після одужання (ремісії).

Побічні дії:

У контрольованих дослідженнях вакцини «Твінрикс™» найбільш часто реєструвалися такі побічні дії, як:

  • біль, почервоніння, набряк в місці ін'єкції;

В порівняльних дослідженнях було показано, що частота виникнення небажаних реакцій на «Твінрикс™» порівнянна з такою на моновалентні вакцини.

підвищена температура після щепленняНаступні системні небажані реакції можуть розвиватися у відповідь на вакцинацію:

  • з боку організму в цілому: дуже часто - відчуття втоми; часто - головний біль, слабкість; іноді - лихоманка;
  • з боку травної системи: часто - нудота; іноді - блювота;

В разі використання екстреної схеми вакцинації загальні симптоми зустрічалися з тією ж частотою що і при використанні стандартної схеми, за винятком головного болю, частота повідомлень про яку збільшувалася. Введення четвертої дози не супроводжувалось раніше неописаних небажаними явищами або збільшенням їх частоти.

За даними спостережень після щепленнь реєструвалися такі небажані реакції:

  • з боку організму в цілому: дуже рідко - грипоподібний синдром (лихоманка, озноб, головний біль, біль у м'язах, біль у суглобах), алергічні реакції (включаючи анафілактоїдні та анафілактичні реакції та сироваткову хворобу), відчуття втоми;
  • з боку серцево-судинної системи: дуже рідко - синкопе, зниження артеріального тиску;
  • з боку ЦНС та периферичної нервової системи: дуже рідко - запаморочення, парестезії, судоми;
  • з боку травної системи: дуже рідко - нудота, блювота, зниження апетиту, діарея, болі в області живота, зміна функціональних печінкових проб;
  • з боку системи кровотворення: дуже рідко - тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, лімфаденопатія;
  • Дерматологічні реакції: дуже рідко - висип, свербіж, кропив'янка;

Додаткова інформація про небажані реакції, що виникали на тлі застосування моновалентних вакцин, але не зареєстрованих при застосуванні «Твінриксу™»:

поганий сон після щеплення

  • з боку ЦНС та периферичної нервової системи: дуже рідко - розсіяний склероз, неврит зорового нерва, мієліт, параліч Белла, поліневрит по типу синдрому Гієна-Барре, менінгіт, енцефаліт, енцефалопатія;
  • дерматологічні реакції: дуже рідко - ексудативна багатоформна еритема;
  • з боку серцево-судинної системи: дуже рідко - васкуліт;

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія «Твінриксу™» зі специфічними антитілами анти-HAV та анти-HBs не вивчалось. Однак наявні дані свідчать про відсутність будь-якого впливу на сероконверсію при одночасному застосуванні моновалентних вакцин проти гепатиту А або В і специфічних імуноглобулінів, хоча, не виключено, що в окремих випадках одночасне введення вакцини та специфічних імуноглобулінів може призводити до зниження титру антитіл.

Взаємодія «Твінриксу™» з іншими вакцинами при їх одночасному застосуванні також не вивчалось, в зв'язку з чим не рекомендується вводити «Твінрикс™» одночасно з іншими вакцинами. 

Передбачається, що у пацієнтів, які отримують терапію імунодепресантами (як і у пацієнтів із порушеною імунною системою), адекватна імунна відповідь може бути не досягнута.

Додатково:

«Твінрикс™» не захищає від гепатиту С та Е та інших інфекційних захворювань печінки.

«Твінрикс™» не рекомендується застосовувати для екстреної профілактики гепатиту В при випадковому зараженні через кров.

гепатит

Не виключена ймовірність того, що під час вакцинації пацієнти можуть перебувати в інкубаційному періоді гепатиту А та В і невідомо, чи допоможе запобігти розвитку захворювання в цьому випадку введення «Твинриксу™».

Дія вакцини в осіб зі зниженим імунітетом не вивчалась. Передбачається, що у пацієнтів із порушеною імунною системою захисний титр антитіл проти гепатитів А та В може бути не досягнутий після триразової вакцинації, тому їм може знадобитися проведення ревакцинації відповідною моновалентною вакциною.

В зв'язку з можливістю розвитку в рідкісних випадках анафілактичної реакції щеплені особи повинні перебувати під медичним наглядом протягом 30 хв.

Новини клініки