Вакцина «Варілрикс™»

Пропонуємо профілактику вітряної віспи вакциною «Варілрикстм»

фото упаковки вакцини

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість - 1750 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за пацієнтом протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Наскільки небезпечна вітрянка?

фотография вирусаВітряна віспа - це гостре вірусне захворювання. Вітрянка вважається дитячою хворобою, але заразитися нею можуть і дорослі. Збудником захворювання є різновид герпесу - Varicella Zoster virus (герпес-вірус 3-го типу). Зараження передається при контакті з хворим під час розмови, при чханні або кашлі. Однак, під час вагітності інфекція від матері може передатися плоду.

Вірус вітрянки зі струмом повітря легко переміщується на відстань до 20 метрів, тому хвороба і називається вітрянкою. Навіть перебування в одному приміщенні з хворими на вітрянку може викликати зараження. Особливо це стосується маленьких дітей, у яких імунітет ще не виробився, а також і літніх людей з ослабленим імунітетом. Зараження вітрянкою може статися при контакті з хворим не тільки на вітряну віспу, але і з хворим на оперізувальний лишай, так як у цих інфекцій ідентичний збудник.

фото ребенкаІнкубаційний період після зараження від 7 до 21 днів. Вітрянка проявляється різким підвищенням температури до 40 градусів і висипом, який зудить та містить рідину. На місці бульбашок, що лопнули залишаються маленькі виразки. У період дозволу хвороби вони покриваються скоринкою, яка сама відпадає. Хворий на вітряну віспу є заразним за 2 дні до появи висипу і в період висипань. Контролювати вітрянку можна тільки за допомогою імунопрофілактики. Суттєво зменшити вкрай високий відсоток захворюваності допоможе вакцина Варілрикс.

Про вакцину Варілрикс

Прийнято вважати, що зараження вітряною віспою обумовлено зниженим імунітетом пацієнта. У всіх вакцинах проти вітрянки, рекомендованих ВООЗ до використання, застосовується штам «Ока».

Спочатку він був отриманий в Японії в 1970-х роках з везикулярной рідини зараженого віспою хлопчика по імені Ока. Вірус багаторазово пасеровався, і в результаті вдалося культивувати стійко аттенуірованний штам (тобто штам зі зниженою зараженістю).

логотип фирмыПізніше VZV «Ока» за ліцензією був переданий бельгійської компанії «Глаксо Сміт-Кляйн Байолоджікалс», де здійснювалася його подальша доробка на субстраті клітин MRC-5. Вакцинний штам і культуральная среда, на якій він проводився, пройшли ретельний контроль на стерильність, відсутність сторонніх включень і біологічну активність.

Варілрикс - це жива вакцина. Тобто вірус,який входить до її складу, в результаті спеціальної обробки є ослабленим (атенуюваним) настільки, що не може самостійно викликати хворобу. Однак його «сили» досить, щоб організм включився в боротьбу - запустив імунний механізм.

В результаті цього до вірусних агентів виробляються антитіла-«захисники», які справляються з введеним антигеном і будуть надалі захищати організм від «вторгнень» цієї інфекції. Таким чином, вакцина викликає безсимптомну слабко виражені форму вітрянки, яку сприйнятлива людина легко переносить.

Склад вакцини

флакон вакцины

діюча речовина: Varicella vaccine, live attenuated;

0,5 мл (доза вакцини після розчинення) містить не менш ніж 103.3 бляшкоутворюючих одиниць (БУО, PFU) атенуйованого вірусу вітряної віспи;

допоміжні речовини: 

  • лактоза безводна;
  • сорбітол;
  • манітол;
  • альбумін людини;
  • амінокислоти;
  • вода для ін’єкцій;
  • неоміцину сульфат присутній у залишковій кількості з виробничого процесу;

Показання

зеленая мордочкаВакцина показана для активної імунізації проти вітряної віспи здорових осіб (починаючи з 9-місячного віку). Особи, що знаходяться в близькому контакті з пацієнтами групи високого ризику захворювання, повинні бути вакциновані для того, щоб зменшити ризик передачі збудника. До таких осіб належать батьки і близькі родичі пацієнтів групи високого ризику, медичний (в тому числі середній медичний) персонал та інші особи, які перебувають в близькому контакті з хворими на вітряну віспу або з пацієнтами з високим ризиком захворювання.

Групу ризику важкої форми вітряної віспи складають:

  • пацієнти з лейкемією;
  • пацієнти, які отримують імуносупресивну терапію (включаючи гідрокортікостероіди) для лікування злоякісних пухлин або при серйозних хронічних захворюваннях (таких як хронічна ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, колагенози, важка бронхіальна астма);
  • особи, яким заплановано проведення трансплантації органів;
  • Для таких пацієнтів показана імунізація з метою зниження ризику ускладнень пов'язаних з вітряною віспою.

Протипокази

Стоп!

Варілрикс протипоказаний особам з важким гуморальним або клітинним імунодефіцитом, наприклад:

  • особам з первинним або придбаним імунодефіцитом;
  • особам з іншими ознаками дефіциту клітинного імунітету (наприклад хворим на лейкемію, лімфому, патологічними порушеннями крові, з клінічними проявами ВІЛ-інфекції);
  • особам, які отримують імуносупресивні препарати, включаючи високі дози кортикостероїдів;
  • особам з важким комбінованим імунодефіцитом, агаммаглобулинемией і СНІДом або симптоматичною ВІЛ-інфекцією;

Варілрикс також протипоказаний особам з гіперчутливістю до неоміцину або до будь-якого компонента вакцини. Наявність в анамнезі контактного дерматиту при застосуванні неоміцину не є протипоказанням.

Необхідно враховувати, що Варілрикс протипоказаний особам, у яких були виявлені ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцини проти вітряної віспи.

Також Варілрикс протипоказаний вагітним і годуючим матерям. Слід уникати настання вагітності протягом не менше одного місяця після вакцинації.

Як і в разі застосування інших вакцин, призначення препарату Варілрикс пацієнтам з гострою важкою лихоманкою слід відкласти. Наявність незначної інфекцією не є протипоказом.

Спосіб застосування та дози

0,5 мл вакцини становить одну імунізуючу дозу.

Вакцина Варілрикс призначена тільки для підшкірного введення в ділянку дельтоподібного м’яза або передню частину стегна.

процессЗдорові особи:

  • Діти у віці від 9 місяців до 12 років (включно). Для досягнення оптимального рівня захисту від вітряної віспи слід застосовувати 2 дози вакцини Варілрикс. Бажано застосувати другу дозу принаймні через 6 тижнів після першої, але ні в якому разі не раніше, ніж через 4 тижні після першої дози.
  • Підлітки у віці від 13 років і дорослі: 2 дози з інтервалом між ними принаймні в 6 тижнів і ні за яких обставин не раніше ніж через 4 тижні після першої дози.

Пацієнти групи ризику:

  • Для пацієнтів групи ризику можна застосовувати такі ж схеми вакцинації, як і для здорових осіб. Для цієї групи пацієнтів рекомендується періодично оцінювати рівень антитіл до вірусу вітряної віспи після вакцинації для визначення тих пацієнтів, яким така ревакцинація буде корисною.

Можливі реакції та побічні ефекти

Вакцина Варілрикс має побічні ефекти різного ступеня тяжкості.

термометр Звичайна реакція на щеплення Варілриксом:

  • підвищення температури до 37,2 ° С;
  • нерясний бульбашковий висип;
  • головний біль;
  • дратівливість або сонливість;
  • інфільтрат (почервоніння) на місці ін'єкції.

Побічні дії середньої та важкого ступеня після щеплення Варілрикс бувають рідко:

  • висока температура до 38 ° С;
  • короткочасні судоми;
  • атаксія (порушення рівноваги);
  • алергічна реакція у вигляді висипань;
  • в дуже рідкісних випадках спостерігається анафілактичні реакції аж до набряку Квінке і анафілактичного шоку з втратою свідомості.

Підведемо підсумки

весела дитинаРішення про щеплення від вітрянки слід приймати, зваживши всі аргументи. Звичайно, вона не дає 100% -ної гарантії, що дитина не захворіє цим інфекційним захворюванням, але більш легкий перебіг хвороби і захист від можливих ускладнень вакцина Варілрикс забезпечує. Важливим також є тривалий термін дії щеплення, що говорить про високу її ефективность та забезпечення стійкого і міцного імунітету. А це саме той міцний фундамент, який можна закласти в дитинстві і забезпечити дитині повноцінну життєдіяльність на майбутнє.

Новини клініки