У Канаді розроблений 3-D принтер для відновлення шкіри

создатели кожного 3D-принтераДослідники з Університету Торонто розробили портативний 3D-принтер для шкіри, який допомагає відновлювати шкірні покриви.

Автори роботи заявляють, що це перший пристрій, який формує тканину на місці травми і на це йде не більше двох хвилин.

Дослідження, проводилося студентом Навідом Хакимі під керівництвом доцента Акселя Гюнтера з факультету прикладної науки і техніки та у співпраці з доктором Марком Йешке, директором Центру Росса Тіллі Берна в лікарні Саннібрук і професором імунології на медичному факультеті Університету Торонто і було опубліковано в журналі Lab on a Chip.

За принципом роботи портативний 3D-принтер чимось схожий на диспенсер для липкої стрічки, тільки замість скотчу в нього заряджена капсула з біочорнилом для друку замінника людської шкіри. Біочорнила (матеріал на основі колагену і фібрину) наносяться вертикальними смужками на основу для заповнення рани. Колаген - це найпоширеніший білок у складі шкірного покриву людини, а білок фібрин необхідний для регенерації тканин.

Автор винаходу Навід Хакимі каже, що надрукована на принтері шкіра матиме індивідуальні особливості в залежності від характеристик рани і шкіри потерпілого.

Усі винайдені до теперішнього часу 3D-біопринтери низькошвидкісні, громіздкі й дуже коштовні, і пристрій, винайдений канадцями від них вигідно відрізняється. 3D-принтер для друку шкірної тканини має розмір з невелику взуттєву коробку і важить менше кілограма. Управлятися з ним може оператор з мінімальною кваліфікацією, а експлуатація апарата не вимагає особливої ​​підготовки і інкубаційного періоду для створеної тканини.

Робота над удосконаленням технології триває: тепер вчені хочуть навчитися заповнювати вирощеною шкірою не тільки локальні глибокі рани, а й великі ураження шкіри. Заявивши, що тести на свинях пройшли успішно, дослідницька група сподівається почати клінічні випробування на людях в найближчому майбутньому.

Розклад роботи медичного центру

Понеділок - П'ятниця  8.00 - 18.00
Субота 8.00 - 16.00
Неділя 9.00 - 14.00

Facebook