Діагностика

Діагностика

Значення діагностики в медицині

"Знайди всьому початок і ти багато чого зрозумієш"
Козьма Прутков

     Вперше термін «diagnosis» з'явився у другому столітті до нашої ери в зв'язку зі створенням олександрійськими лікарями схеми обстеження хворого. Як і створення «Гіппократова збірника», схема обстеження хворого має тісний зв'язок з лікарським спадщиною Гіппократа (460 - 377 рр до н.е.). Повчання Гіппократа знати про хворого минуле, сьогодення і передбачати майбутнє, стало основою для створення сучасної схеми обстеження хворого.

     У медицині «діагностика» - це процес встановлення діагнозу, тобто висновку про сутності хвороби та стан пацієнта, що включає цілеспрямоване медичне обстеження, тлумачення отриманих результатів та їх узагальнення у вигляді встановленого діагнозу.

     Діагностика грунтується на всебічному і систематичному вивченні хворого, яке включає в себе збір анамнезу, об'єктивне дослідження стану організму, аналіз результатів лабораторних досліджень крові та інших виділень, рентгенологічні дослідження, графічні методи, ендоскопію, біопсію та інші методи.

     Одним з найважливіших елементів лікарської діяльності є встановлення діагнозу. На основі діагнозу визначається лікування, рекомендується спосіб життя, проводиться експертиза працездатності пацієнта.

     Потрібно зауважити, що в даний час медицині відомо вже понад 10 тисяч хвороб і близько 100 тисяч ознак хвороб, здатних проявлятися у всіляких поєднаннях. Лікар може призначити хворому одну або декілька методик лікування, загальне число яких також становить близько 100 тисяч. У зв'язку з інтенсивним розвитком науки кількість методів лікування постійно зростає. Також якісно змінюється і технологічна база медицини, створюються нові медичні прилади, що надають лікарям таку інформацію про стан хворого, про яку раніше ми не могли і мріяти.

     Діагностика стану здоров'я та діагностика захворювань мають вирішальне значення для надання пацієнту своєчасної ефективної практичної допомоги і збереження його здоров'я.

     Помилково поставлений діагноз може привести до ускладнень і навіть до летального результату. Прикладів цьому в медичній практиці безліч.

     Саме тому до діагностики здоров'я та діагностики захворювань в медицині прийнято ставитися дуже серйозно.

Новини клініки