9 фактів про годування груддю

фото дитини

ГРУДНЕ МОЛОКО — ОПТИМАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДЛЯ МАЛЮКА!

Намагайтеся продовжити грудне вигодовування навіть у кризових ситуаціях. Адже справа не лише в повноцінному харчуванні. Ви, ваше тепло й молоко — це острівець постійності, безпеки і спокою для дитини.

9 фактів про грудне вигодовування

лого 3Інші напої не потрібні

Грудне молоко містить достатньо рідини для дитини. Тому в перші 6 місяців їй непотрібні вода, соки або чай – навіть в спеку або дуже холодну погоду. Якщо ви даєте інші напої, дитина питиме менше грудного молока і може захворіти.

лого 4Пляшечки та соски можуть нашкодити

Не варто користуватися пляшечками та сосками, бо дитина почне менше і гірше ссати груди, а отже, в матері буде вироблятися менше молока. До того ж, у складних життєвих обставинах, пляшку та соску складно помити якісно і це може призвести до діареї чи інших захворювань.

лого 7Дитяча молочна суміш – тільки за призначенням медпрацівника!

Використовувати молочну суміш варто лише за спеціальними показаннями, а рішення про наявність цих показань має приймати медичний працівник.

лого 5Молоко не закінчиться через стрес

Хвилювання і травми не спиняють вироблення молока і не впливають на нього так негативно, як зазвичай вважають. Стрес може мати тимчасовий вплив. Він «лікується» частим прикладанням дитини до грудей, що збільшує кількість молока і сприяє виробленню гормонів, які заспокоюють і маму, і дитину. Дитина може бути знервованою чи неспокійною з різних причин. Якщо це вас непокоїть, продовжуйте годувати груддю і зверніться до лікаря.

лого 1Тільки грудне молоко перші 6 місяців

Грудне вигодування має багато переваг для дитини і для матері: це і захист здоров’я малюка, і нормальне харчування, яке нічим не можна замінити. Грудне молоко повністю задовольняє потребу дитини в їжі та рідині до 6 місяців. Отже, ваше молоко ідеально підходить для забезпечення малюка поживними речовинами, калоріями та водою, а також допомагає захистити його від інфекцій

лого 8Починайте підгодовування після 6 місяців, не раніше

Грудне годування забезпечує нормальний ріст дитини до 6 місяців. У 6 місяців, на додачу до грудного молока, в раціон малюка можна включити й іншу їжу. Давайте дитині м’ясо, фрукти й овочі. Не забувайте: якщо ви вводите підгодовування до 6 місяців, це може знизити споживання грудного молока і дитина може захворіти. І навпаки: якщо вводити підгодовування запізно, це також може справити негативний вплив на здоров’я малюка.

лого 6Годуйте стільки, скільки потрібно, а не «за графіком»

Діти здатні самостійно регулювати кількість молока, необхідну, аби втамувати спрагу і задовольнити потреби в поживних речовинах. До того ж, чим більше малюк ссе, тим більше молока виробляється в матері. Тож просто прикладайте до грудей тоді, коли дитина вимагає і дозволяйте їй їсти, поки не насититься. Не намагайтеся дотримуватися «графіка годувань».

лого 2Перше молоко – потужний захист від хвороб

Якщо ви прикладаєте дитину до грудей в першу годину її життя, з першим молоком («молозивом») ви забезпечуєте її концентрованими антитілами для захисту від хвороб. Тому суміш та вода не потрібні. Вам також не варто хвилюватися щодо кількості молока: стільки, скільки у вас його виробляється, малюкові достатньо.

лого 9Годуйте довше, якщо є змога

Годувати груддю можна до двох років і довше! Материнське молоко – джерело поживних речовин, важливих для здорового росту і розвитку дітей і в старшому віці.

Якщо у вас виникли запитання з грудного вигодовування, ви можете поставити їх на 

http://breastfeeding.org.ua/forum/

Линия разграничения

лого 10Шановні родичі, друзі, сусіди та волонтери, намагайтеся підтримати матір, що годує груддю!

Зробіть так. щоб вона відчувала ваше схвалення, створюйте для неї спокійну безпечну атмосферу Особливо ваша підтримка важлива для мам, які відмовилися, перервали або завершили годування, але намагаються відновити його, щоб забезпечити малюкові максимальний захист. Заохочуйте їх, пропонуйте допомогу, щоб звільнити час для годування. Допоможіть також забезпечити таким мамам нормальне xарчування.

лого 10Зверніть увагу, що годувати груддю не можна тільки ВІЛ-позитивним жінкам, щоб уникнути передачі вірусу дитині.

подвал

Джерело

Новини клініки