Вакцина Інфанрикс Гекса ™ є одним із сучасних комплексних препаратів для профілактики інфекційних захворювань у дітей. Її виробляє відомий британський концерн GlaxoSmithKline, який займається розробкою і виробництвом вакцин та інших медичних препаратів. Компанія має філії по всьому світу і займає третє місце серед фармацевтичних виробників. Вакцину Інфанрикс Гекса ™ випускають на фармацевтичному заводі, розташованому в Бельгії.
Від яких інфекцій захистить вакцина Інфанрикс Гекса ™?
Цей комплексний препарат для вакцинації сприяє виробленню стійкого імунітету до шести різних захворювань:
- гемофільна інфекція;
- поліомієліт;
- дифтерія;
- правець;
- кашлюк;
- гепатит В;
Всі шість захворювань характеризуються високим рівнем смертності серед хворих, вони є дуже заразними, важко переносяться і залишають серйозні наслідки після лікування. Від деяких хвороб, наприклад, від правця та поліомієліту, не існує повноцінного лікування, тому своєчасна вакцинація - найкращий спосіб убезпечити життя і здоров'я дитини.
Вакцинація проводиться в дитячому віці. Препарат широко використовується в європейських країнах і успішно застосовується більш десяти років. Вакцина Інфанрикс Гекса ™ пройшла сертифікацію і відповідає всім вимогам, що висуваються Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я.
Пропонуємо провести вашій дитині профілактику шести інфекцій вакциною Інфанрикс Гекса ™
Вартість вакцинації - 2300 грн + лікарський огляд перед вакцинацією
У загальну вартість вакцинації входять:
- вартість вакцини;
- складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
- маніпуляція по введенню вакцини;
- спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
- документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
Склад вакцини
1 доза (0,5 мл) вакцини містить:
- дифтерійний анатоксин, адсорбований (D), не менше 30 МО;
- правцевий анатоксин, адсорбований (T), не менше 40 МО;
- кашлюковий анатоксин, адсорбований (PT), 25 мкг;
- филаментозному гемаглютинін, адсорбований (FHT), 25 мкг;
- пертактин, адсорбований (PRN), 8 мкг;
- p-ДНК поверхневий антиген вірусу гепатиту B, адсорбований (HBsAg), 10 мкг;
- інактивований поліовірус типу 1 (Mahoney), 40 D-антигенних одиниць (DU);
- інактивований поліовірус типу 2 (MEF-1), 8 DU;
- інактивований поліовірус типу 3 (Saukett), 32 DU;
- кон'югат капсульного полісахариду Haemophilus influenzae типу b (PRP), 10 мкг і правцевий анатоксин (TT), адсорбований ≈25 мкг;
В якості допоміжних речовин і консервантів вакцина Інфанрикс Гекса ™ містить сполуки алюмінію, спеціальні живильні середовища, пертактин і хлорид натрію. В її складі немає солей ртуті (мертіолята) і формальдегіду. Також ХІБ-компонент препарату містить антибіотики поліміксин і неоміцин, що враховують якщо у дитини є алергія.
Переваги вакцини Інфанрикс Гекса ™:
- вміст безклітинних компонентів, наприклад, в якості антигену кашлюка, дозволяє значно знизити побічні реакції від щеплення;
- вірус поліомієліту міститься в неживому стані, тому щеплена дитина не становить небезпеки для оточуючих;
- для підтримки живильного середовища обрані нешкідливі консерванти;
- упаковка препарату знижує ймовірність порушення прищепного протоколу при вакцинації;
- комплексна дія відразу проти шести(!!!) небезпечних вірусних інфекцій - менший стрес дитині і менше походів в кабінет щеплень;
Покази до застосування
Вакцина Інфанрикс Гекса ™ застосовується для первинної та бустерної імунізації дітей з метою профілактики слідуючих інфекцій:
- дифтерія;
- правець;
- кашлюк;
- гепатит В;
- поліомієліт;
- захворювання, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b (менінгіт, септицемія, пневмонія, епіглотит та ін.);
- вакцинація і ревакцинація дітей, які раніше були імунізовані декількома дозами безклітинної або цільноклітинної кашлюково-дифтерійно-правцевої вакцини і рекомбінантної вакцини проти гепатиту В, за умови триваючої вакцинації або ревакцинації від поліомієліту та гепатиту В.
Первинна вакцинація
Режим первинної вакцинації складається з введення трьох доз по 0,5 мл (наприклад введення вакцини у віці 2-3-4 міс; або 3-4-5 міс; або 2-4-6 міс) або двох доз (наприклад введення вакцини в віці 3, 5 міс). Між дозами повинен бути інтервал щонайменше 1 міс. Введення вакцини Інфанрикс Гекса ™, призначене відповідно до графіка розширеної програми імунізації (у віці 6; 10; 14 тижнів), може бути проведено лише тоді, коли вакцинуємий при народженні отримав дозу вакцини для профілактики гепатиту B.
В такому разі вакцина Інфанрикс Гекса ™ може бути застосована як заміна для додаткових доз вакцини для профілактики гепатиту B у віці старше 6 тижнів. Якщо до цього віку необхідно введення другої дози вакцини для профілактики гепатиту B, слід використовувати моновалентну вакцину для профілактики гепатиту B.
Бустерна вакцинація
Після вакцинації двома дозами (наприклад у віці 3, 5 міс) вакцини Інфанрикс Гекса ™ бустерна доза повинна бути введена як мінімум через 6 місяців після останньої первинної дози, найкраще у віці між 11 і 13 міс.
Після вакцинації трьома дозами (наприклад у віці 2, 3, 4 міс; 3; 4; 5 міс; 2; 4; 6 міс) вакцини Інфанрикс Гекса ™ бустерна доза повинна бути введена як мінімум через 6 місяців після останньої первинної дози, найкраще у віці до 18 міс.
Бустерні дози необхідно вводити у відповідності з офіційними рекомендаціями.
Протипокази
Вакцину Інфанрикс Гекса ™ не призначають особам з підвищеною чутливістю до основних компонентів або до будь-якої з допоміжних / залишкових речовин, в тому числі поліміксину, неоміцину та формальдегіду і особам, які мали ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В, поліомієліту або захворювань , збудником яких є Haemophilus influenzae типу b (Hib).
Інфанрикс Гекса ™ протипоказана дітям у яких спостерігалася енцефалопатія невідомої етіології в межах 7 днів після попередньої вакцинації вакциною, що містить компонент кашлюку . За цих обставин вакцинацію проти кашлюку слід припинити і курс вакцинації слід продовжити вакцинами для профілактики дифтерії, правця, гепатиту В, інактивованою поліомієлітною вакциною і вакциною для профілактики захворювань, що викликаються збудником Haemophilus influenzae типу b.
Як і у випадку з іншими вакцинами, застосування вакцини Інфанрикс Гекса ™ пацієнтам з гострим захворюванням, що супроводжується лихоманкою, слід відкласти. Наявність незначної інфекції не є протипоказом.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Вакцину Інфанрикс Гекса ™ можна одночасно вводити з пневмококовою кон'югованою вакциною, кон'югованою вакциною проти менінгокока С (MenC), кон'югованою вакциною проти менінгокока A, C, W, Y (MenACWY), вакцинами для профілактики ротавірусу, кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи. Дані не показують клінично істотного впливу на реакцію антитіл на кожен з окремих антигенів.

Дані клінічних досліджень вказують, що при одночасному введенні вакцини Інфанрикс Гекса ™ з пневмококовою кон'югованою вакциною частота фебрильних реакцій вище у порівнянні з частотою, яка виникає після введення тільки вакцини Інфанрикс Гекса ™. Дані одного клінічного дослідження вказують, що при одночасному введенні вакцин Інфанрикс Гекса ™з вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи та вітряної віспи частота фебрильних реакцій вище у порівнянні з частотою, яка виникає після введення тільки вакцини Інфанрикс Гекса ™ така ж, як після застосування тільки вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи та вітряної віспи. Впливу на імунну відповідь не було.
Якщо Інфанрикс Гекса ™ застосовується одночасно з іншими ін'єкційними вакцинами, ці препарати завжди потрібно вводити в різні ділянки тіла.
Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію, може не досягатися адекватна імунна відповідь.
Що потрібно знати батькам
Вакцина Інфанрикс Гекса ™ не має підвищену реактогенність, тому ніяких заходів профілактики перед вакцинацією не потрібно. Зрозуміло, абсолютно здоровий і загартований малюк перенесе введення вакцини легше, ніж слабенький і хворобливий. Тому підготовкою до щеплення Інфанрикс Гекса ™ можна назвати дотримання правил харчування, режимів сну і неспання, щоденні прогулянки і купання.
Ось декілька рекомендацій від лікарів, які допоможуть запобігти випадковим ускладненням на будь-яке щеплення:
- На момент вакцинації дитина повинна бути здоровою, що підтверджується аналізами крові і сечі, оглядом у педіатра і невролога.
- За три дні до щеплення не давайте малюкові незнайому їжу.
- З ранку перед щепленням не дозволяйте дитині переїдати, за годину до вакцинації не годуйте (воду можна без обмежень).
- Відкладіть щеплення, якщо є будь-які несприятливі фактори - сильна спека або холод, майбутня тривала поїздка, сімейний захід з великою кількістю гостей, хтось із домочадців захворів ГРЗ і так далі.
Уважно стежте за дитиною в день перед вакцинацією. Малюк повинен спорожнити кишечник, добре спати і їсти, вередувати не більше звичайного. Якщо вас щось насторожило в поведінці дитини, то краще перестрахуватися і відкласти щеплення на кілька днів.
Пам'ятайте:
Вакцинація дітей - легкий спосіб захистити зростаючий організм від важких, інвалідизуючих захворювань. Допоможіть своїм дітям рости здоровими і щасливими, запишіться на консультацію і складіть графік щеплень з професійним лікарем.
Новини клініки
-
21 грудня 2022
Консультація дитячого ортопеда-травматолога на базі МЦ «Віком» УВАГА!!! В суботу, 24.12.2022, з 9:00 по 15:45 на базі МЦ «Віком» КОНСУЛЬТАЦІЯ ДИТЯЧОГО ОРТОПЕДА-ТРАВМАТОЛОГА.
-
22 листопада 2022
МЦ «Віком» завжди поряд з вами! Медичний центр "Віком" застосовує альтернативне живлення під час почасових відключень електрики.
-
10 серпня 2022
Увага! Вакцина ГАРДАСИЛ для профілактики раку шийки матки В медичному центрі "Віком" з'явилася можливість провести профілактику раку шийки матки.
-
29 липня 2022
Медогляди педіатра в МЦ «Віком» Наші фахівці нагадують, що медогляди для дитячих садочків та для школи в МЦ «Віком» - це правильний вибір!