Вакцина «АДП-М Біолік»

Пропонуємо провести профілактику дифтерії та правця вакциною «АДП-М Біолік»

коробка с вакциною

Вакцина застосовується для ревакцинації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 250 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Правець і дифтерія - це найвідоміші захворювання, що забрали в роки пандемії не одну тисячу життів.

фото возбудителейЗбудники захворювань – Corynebacterium diphtheria та Clostridium tetani (бацила Леффлера та правцева бактерія) практично не сприйнятливі навіть до сучасних cильнодіючих препаратів.

Зупинити поширення інфекцій та виробити до них захисний імунітет допомогла кампанія по обов'язковій вакцинації населення в усьому світі. Тільки своєчасне щеплення допомагає уникнути зараження або полегшити клініку перебігу та тяжкість складних наслідків в разі інфікування.

Сьогодні вакцинація дітей та дорослих від дифтерії та правця проводиться різними вакцинами– АКДП (з компонентом кашлюкового анатоксину), АДП (у випадках негативної реакції на анатоксин кашлюку) і полегшеною вакциною АДП-М. Розглянемо її особливості докладніше.

Що таке АДП-М?

АДП-М - це адсорбована дифтерійно-правцева вакцина в малих дозах. У цій статті ми розповімо в чому її особливість, чим вона відрізняється від щеплення АКДП, кому показана і які бувають побічні реакції і протипокази для щеплення АДП-М.

Лого БіолікаЦя вакцина містить меншу кількість дифтерійного й правцевого анатоксину і використовується для ревакцинації. АДП-М - це варіація всім відомої вакцини АКДП, різниця їх полягає в тому, що АДП-М не містить кашлюкового компоненту та анатоксини дифтерії та правця містяться в половинній дозі. Виробник - ПАО "ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК" м.Харків, Україна.

Зміст вакцини

вакцинидіючі речовини: дифтерійний анатоксин, правцевий анатоксин;

0,5 мл (1 доза) препарата містить:

 • дифтерійний анатоксин - 5 флокулюючих одиниць (Lf)
 • правцевий анатоксин - 5 одиниць зв'язування (ОЗ);

допоміжні речовини: гель алюмінію гідроксиду (в перерахунку на алюміній) - 0,5 мг; тіомерсал (консервант) - 0,05 мг; натрію хлорид - 4,5 мг; вода для ін'єкцій - до 0,5 мл.

Показання

Профілактика дифтерії та правця у дітей від 7 років і дорослих.

АДП-М-Біолік рекомендовано застосовувати в наступних випадках:

 • для планової ревакцинації за віком проти дифтерії та правця осіб у віці 16 років;
 • для першої планової ревакцинації дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводити у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М;

введення вацини

Екстрена профілактика правця не впливає на проведення планової імунізації.
 • Для імунізації проти дифтерії та правця дітям у віці від 7 років, які не отримали щеплення за віком і дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних про вакцинацію, слід проводити щеплення АДП-М триразово. Ревакцинація дітей 15-18 років, які отримують щеплення поза Календарем профілактичних щеплень в Україні, здійснюється з мінімальним інтервалом в 3 роки після останнього щеплення для профілактики дифтерії та правця.
 • Для профілактики дифтерії у контактних осіб у віці від 7 років в осередках інфекції: нещеплені особи повинні отримати первинний вакцинальний комплекс АДП-М (вакцинація і перша ревакцинація); особи, які підлягають ревакцинації АДП-М в поточному році, повинні отримати чергову ревакцинацію АДП-М. Для вакцинації в осередках дифтерії контактних осіб, імунізованих відповідно до Календаря, якщо після останнього щеплення проти дифтерії минуло не менше року, застосовувати додаткову дозу АД або АД-М-анатоксину в залежності від віку.
 • Для екстреної імунопрофілактики правця, якщо необхідна планова вакцинація проти дифтерії препаратом АДП-М, відповідно до «Інструкції зі специфічної профілактики правця», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України.

Побічні дії

В цілому вакцина АДП-М переноситься пацієнтами добре. Патологічні реакції на щеплення розвиваються частіше при порушенні техніки введення препарату, недотриманні правил асептики або неправильній поведінці самого пацієнта, котрі допустили розчухи в місці уколу або контакт з водою.

рисунокРеакція організму може проявитися у вигляді:

 • ущільнення та розвитку гіперемії (почервоніння) в місці ін'єкції. Особливого лікування не потрібно. Купірується реакція самостійно протягом 2-х, 3-х днів;
 • місцевих і загальних алергічних реакцій - кропив'янки, ангіоневротичного набряку обличчя і кінцівок, надшвидкої алергічною реакцією - анафілаксією;
 • короткочасного нездужання і невисокої температури.

Такі побічні явища вимагають консультації лікаря. У більшості випадках призначається симптоматична терапія із застосуванням болезаспокійливих, жарознижуючих і протиалергічних засобів.

Протипокази

Перед тим як робити щеплення АДСМ дитині або дорослому, слід визначити, чи немає у них протипоказів до процедури. Заборонено імунізувати пацієнтів при таких станах:

Стоп!

 • будь-яке захворювання незалежно від етіології в гострій фазі розвитку;
 • загострення хронічних недугів;
 • індивідуальна непереносимість одного або декількох компонентів вакцини;
 • алергічна реакція на попередній контакт з імунним препаратом;
 • імунодефіцитний стан;
 • період вагітності та годування груддю;
 • майбутнє хірургічне втручання.

Вакцинацію слід відкласти в разі захворювання, яке супроводжується помірним підвищенням температури або лихоманкою, також в разі гострого захворювання. Не слід проводити щеплення після важких ускладнень на попереднє введення вакцини або вакцини, яка містить ті ж компоненти.

«Віком» запрошує всіх подбати про зміцнення свого здоров'я та здоров'я Ваших дітей і близьких і завчасно провести профілактику дифтерії та правця

Новини клініки