Вакцина «Бустрикс™»

Пропонуємо провести профілактику кашлюку, дифтерії та правця бустерной вакциною «Бустрикс™»

фото упаковки

Вакцина застосовується для ревакцинації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1100 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

БУСТРИКС™ - це комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, що складається з очищених дифтерійного та правцевого анатоксинів, а також трьох очищених антигенів збудника кашлюка, адсорбованих на солях алюмінію. Введення препарату відповідно до затверджених рекомендацій викликає формування специфічного імунітету проти дифтерії, правця, кашлюка. Застосовується у дітей з 4-х річного віку і дорослих без вікових обмежень з метою ревакцинації. Вакцина виробляється однією з найбільших британських фармацевтичних компаній GlaxoSmithKline на заводі, розташованому в Бельгії.

Вакцина в упаковке

Вакцини проти кашлюку, правця і дифтерії (КДП) вважаються найбільш небезпечними і важкими серед усіх наявних в календарі щеплень. Тому вони мають дуже багато форм і аналогів. Вони бувають цільноклітинні і ацелюлярні, очищені і не дуже, з повною або зменшеною дозою.

«Бустрикс» (Boostrix) — це ще одна вакцина, яка створює імунітет проти КДП. Серед безлічі вакцин звичайній людині дуже легко заплутатися яка проти чого. Не кожен знає, чим відрізняється «Бустрикс» від звичайної АКДП або «Інфанрикс». Кому і коли її робити? Нижче в статті ви знайдете докладний опис препарату, показання, протипокази, переваги і недоліки цієї вакцини.

«Бустрикс» — що це за щеплення?

Прививка-1

«Бустрикс» відноситься до комбінованих вакцин і поєднує в собі антигени трьох збудників:

  1. Clostridium tetani (правець);
  2. Bordetella pertussis (кашлюк);
  3. Corynebacterium diphtheria (дифтерія);

В щепленні містяться не самі бактерії, а їх анатоксини. Кашлюкова складова представлена ​​токсином, пертактином і филаментозним гемаглютиніном. Це лише кілька антигенів з 4000 наявних в кашлюковій паличці. Вакцина, що містить тільки ці антигени, переноситься набагато краще. Але вона формує імунітет, який нічим не відрізняється від щеплень з цільними кашлюковими бацилами.

Чому в складі «Бустрикс» та інших його аналогів саме правцеві і дифтерійні анатоксини, а не самі бактерії? Тому що небезпеку становить тільки токсин, що виділяється патогенної бактерією, сама вона нешкідлива. 

Інструкція

Прививка-2Вакцина «Бустрикс» є бустерною (звідси і її назва). Це означає, що цей препарат призначений для додаткової імунізації після повноцінного первинного курсу, тобто для ревакцинації. Для створення первинної імунної відповіді «Бустрикс» не використовується. Цю вакцину ще називають АКДП-М, тому що вона містить зменшені дози всіх компонентів. У зарубіжній літературі є згадка про використання цієї вакцини для первинної імунізації у дітей, що мають сильну реакцію на звичайну АКДП.

фото шприца с вакциной

Вакцину «Бустрикс» рекомендовано використовувати:

  1. дітям для ревакцинації починаючи з чотирирічного віку;
  2. дорослим, яким необхідна підтримка імунітету проти кашлюку (медичні працівники, люди, які планують народження дитини найближчим часом);

Згідно з інструкцією «Бустрикс» можна вводити дітям з 4 років. Але в календарі щеплень, затвердженому МОЗ ревакцинація АКДС здійснюється в віці 1.5, 6 та 16 років. Виходячи стого, що в 18 місяців потрібна повноцінна доза антигенів, «Бустрікс» тут не підійде. А ось в 6 та 16 років - це гарний варіант, тим більше, що він краще переноситься.

У багатьох країнах, таких як Франція, Німеччина, Австралія, запропоновані схеми вакцинації дорослих за допомогою «Бустрикс». Передбачається, що вакцинація цим препаратом кожні 10 років знизить ризик захворювання і смертність немовлят від кашлюку. Адже найчастіше переносниками цього захворювання є саме дорослі.

Після щеплення рекомендовано спокійний режим, не мочити місце уколу в цей день, вимірювати температуру тіла, спостерігати за поведінкою дитини.

Перед вакцинацією проводиться стандартна підготовка: обстеження, виключення контакту з хворими на гострі простудні захворювання, при необхідності антигістамінна терапія, вимірювання температури тіла.

Протипокази

Стоп!

Необхідно серйозно задуматися перед застосуванням цього препарату, якщо у дитини спостерігалися такі реакції під час використання АКДП:

  • підвищення температури понад 40°;
  • судомний синдром;
  • енцефалопатія в анамнезі, а також напади епілепсії або інші серйозні неврологічні симптоми;
  • шок або колапс;
  • неврологічні реакції, такі як безперервний плач;

Ці ускладнення від щеплення АКДП в більшості випадків викликані кашлюковим компонентом. А «Бустрикс» - це та ж АКДП, тільки що містить меншу кількість антигенів. Отже вона також здатна викликати дані реакції. Щеплення протипоказане людям з індивідуальним несприйняттям її компонентів та якщо зустрічалася алергічна реакція на будь-яку вакцину проти правця, дифтерії, кашлюку. Щодо енцефалопатії, епілепсії і судомного синдрому виробник вказує, що в період нападів вакцину робити не можна, але слід лише відкласти її застосування до періоду ремісії (затишшя). Питання про відмову від вакцинації повинно вирішуватися попередньо порадившись з лікарем.

Можливі реакції та ускладнення

«Бустрикс» має схожі з АКДП небажані ефекти. Але частота їх значно рідше. Це обумовлено тим, що:

  1. по-перше, вакцина робиться дітям більш старшого віку, ніж АКДП;
  2. по-друге, вона містить меншу кількість антигенів, отже, менше ймовірність виникнення ускладнень;

До найчастіших відносяться такі побічні ефекти:

  • Прививка-4зниження апетиту;
  • почервоніння, біль в місці ін'єкції;
  • тривалий плач;
  • лихоманка;

Рідше можна спостерігати:

  • пронос;
  • реактивний поліартрит;
  • головний біль;
  • реакції та ускладнення після щеплення «Бустрикс» - набряк місця уколу або всієї кінцівки, в яку робили ін'єкцію;
  • патологію лімфатичної системи;
  • свербіж та висипи;

Такі важкі ускладнення, як анафілаксія, шок, колапс, важкі судоми, температура вище 40,5 ° трапляються вкрай рідко (в 1/10000 випадків).

Як підготуватися до щеплення

фото дитиниЩоб уникнути будь-яких реакцій на «Бустрикс», бажано провести нескладну підготовку:

  • Обговорити з лікарем можливі протипоказання. Зробити це можна, записавшись на прийом до педіатра Старокожко О.І.
  • Забезпечити повне здоров'я дитини або дорослого перед і після щеплення.
  • Скасувати зайві навантаження на організм в день щеплення. Відвідування секцій, гуртків або спортивних занять небажано.
  • Після щеплення протягом декількох днів бажано уникати багатолюдних місць, лікарень, поліклінік.

Новини клініки