Вакцина «ДжіСі Флю квадрівалент»

Профілактика грипу чотиривалентною вакциною «ДжіСі Флю квадривалент»

коробка з вакциною

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість для дітей та дорослих - 750 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

лого производителяПоспішайте!  У «Вікомі» є обмежений запас зареєстрованої в Україні вакцини від грипу для сезону 2021-2022, яка отримала висновок щодо контролю якості від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Це вакцина «GC Flu quadrivalent» (ДжіСі Флю квадривалент).Виробник - південнокорейська фарм. фірма «Грін Крос Корпорейшн».

Вакцинація від грипу - найефективніший і надійний спосіб захиститися від інфекції, яка щорічно вражає мільйони людей по всьому світу.

Починається сезон застуди та грипу. Синоптики обіцяють холодну зиму, а епідеміологи - відразу чотири віруси грипу, які будуть циркулювати в нашій країні. Наскільки серйозною очікується чергова епідемія грипу, які можливі ускладнення і чи можна зробити щеплення?

Вакцинація від грипу (штами 2021-2022)

Вакцина проти грипу покликана захистити від вірусів, які, як вважають епідеміологи, будуть найбільш активні в майбутньому сезоні.

Епідеміологічний сезон починається в жовтні 2021 року і триватиме до травня 2022 року. Спеціальна комісія ВООЗ двічі на рік переглядає штами грипу для створення вакцин. У лютому кожного року зазвичай публікуються рекомендації для північної півкулі, а в вересні - для південної. Цього року ВООЗ замінила відразу два компонента в рекомендованих вакцинах проти грипу, для епідемічного сезону 2021-2022 років в північній півкулі. Опубліковані 28 лютого рекомендації для вакцин в північній півкулі включають в себе такі компоненти, як:фото вируса

 1. A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09;
 2. A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2);
 3. B/Washington/02/2019 (B/Victoria lineage);
 4. B/Phuket/3073/2013 (B/Yamagata lineage);

Останні два штами були присутні і в аналогічній вакцині в епідсезоні 2020-2021 років, а решта були оновлені. Експерти, пояснюють, що для підготовки таких рекомендацій фахівці ВООЗ вивчають активність того чи іншого вірусу і з'ясовують, які зміни з ним відбулися. Наприклад, B / Phuket циркулює вже досить давно, не змінюється і тому протягом декількох років входить до складу вакцин.

Особливістю цього року стане циркуляція відразу двох вірусів: грипу і коронавируса, які мають схожі симптоми. У період епідсезону значно зростає ризик заразитися. Також складність цього епідсезону в тому, що буде складно відрізнити грип та коронавірусну інфекцію. Найбільшою небезпекою буде ситуація, коли в організмі однієї людини зустрінуться два вірусу - COVID-19 та грип. Адже фахівці поки не знають, як в такому випадку буде реагувати організм.

фото пробиркиЗа словами експертів, будь-яка вакцинація є тренуванням для імунної системи, тому щеплення не тільки дає можливість запобігти захворюванню на грип, але і робить імунну систему більш підготовленою для відповіді на інші інфекції. Діти, на відміну від дорослих, більш сприйнятливі до ГРВІ та грипу і мають більш низькі рівні захворювання, більш легкий перебіг COVID-19. Це захворювання викликане новим вірусом, у нас поки немає імунітету до нього, а вакцина тільки розробляється. Тому ВООЗ рекомендує дорослим і дітям захиститися від грипу в майбутньому сезоні, зробивши щеплення.

Чотирьохвалентні вакцини від грипу, найпоширеніші в світі, служать для захисту від чотирьох вірусів грипу: двох штамів А і двох В.

І така 4-валентна вакцина «GC Flu (ДжіСі Флю) квадривалент» південнокорейського виробництва вже є і в нашому медичному центрі!

Штамовий склад антигенів вакцини підготовлений відповідно до вимог Всесвітньої організації охорони здоров'я на сезон 2021-2022 рр.

Навіщо потрібні 4-валентні вакцини?

Справа в тому, що з 2014 року Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати 4-валентні вакцини для профілактики грипу.

В такі вакцини входять штами убитих вірусів А і В, які зазвичай комбінуються. І, якщо вірусів А безліч, то В - всього 2 лінійки. Ось з ними часом і виникала плутанина. Передбачити, якого саме типу В вируватиме вірус саме в цьому році досить складно. Адже саме від них і виникало найбільше число серйозних ускладнень.

фото вируса

4-валентна вакцина вирішує проблему і підвищує ефективність вакцини.

Вакцина, що містить 4 компонента забезпечує більш широкий захист, тому що включає обидві лінії грипу типу В. З 2002 року циркулюють 2 лінії грипу В, в тому числі В (Віктория) та В (Ямагата). Симптоми захворювань, викликаних вірусами грипу типів А та В схожі за формою і тяжкості перебігу. Дослідження за останні роки підтверджують, що причина госпіталізації хворих на грип в 1 з 3 випадків обумовлена вірусом грипу В.  Вакцина «ДжіСі Флю квадривалент» є 4-х валентною інактивованою спліт-вакциною, в яку включені два штами вірусу грипу В: Ямагата і Вікторія.

Склад вакцини

1 попередньо наповнений шприц 0,5 мл:

Действующие вещества:

очищені інактивовані віруси грипу - 45 мкг:

 • очищений інактивований вірусний антиген грипу типу A [A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09-подібний – A/Victoria/2570/2019 IVR-215] - 15 мкг
 • очищений інактивований вірусний антиген грипу типу A [A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2)-подібний – A/Cambodia/e0826360/2020 IVR-224] - 15 мкг
 • очищений інактивований вірусний антиген грипу типу B [B / Washington / 02/2019 (В / Victoria лінія)-подібний - B / Washington / 02/2019] - 15 мкг
 • очищений інактивований вірусний антиген грипу типу B [B / Phuket/3073/2013 (B/Yamagata линія)-подібний – B/Phuket/3073/2013] - 15 мкг

Допоміжні речовини:

 • натрію хлорид - 4 мг
 • калію хлорид - 0,1 мг
 • динатрію гідрофосфат дигідрат - 0,6 мг
 • калію дигідрофосфат - 0,1 мг
 • вода для ін'єкцій - до 0,5 мл.

Показання до вакцинації

врач и медсестра

Активна імунізація дорослих і дітей від 6 місяців для профілактики грипу, викликаного підтипами вірусу грипу А і типами вірусу грипу В, які містяться в цій вакцині.

 • діти у віці від 6 місяців і дорослі- доза 0,5 мл (15 мкг).

Діти до 9 років, які раніше не були щеплені або не були інфіковані грипом, повинні бути щеплені два рази з інтервалом не менше 4 тижні у вищезгаданій дозі.

Протипокази

Стоп!

Вакцинація препаратом протипоказана наступним категоріям пацієнтів:

 • пацієнтам з гіперчутливістю до компонентів вакцини;
 • пацієнтам з гіперчутливістю до яєць і курячого білка, до інших курячим компонентів;
 • пацієнтам з лихоманкою або недостатньої трофікою;
 • пацієнтам з хронічною нирковою або печінковою недостатністю, з гострими серцево-судинними та респіраторні захворювання, іншими інфекційними захворюваннями
 • особам, у яких спостерігалися судоми протягом 1 року перед щепленням;
 • пацієнтам з синдромом Гієна - Барре протягом 6 тижнів після попередньої вакцинації проти грипу або пацієнтам з неврологічними розладами;
 • особам, у яких діагностовано імунодефіцитні захворювання.

Підведемо підсумки:

Фахівці «Вікома» нагадують, що осінь - це сезон не тільки золотого листя і достатку овочів і фруктів, а й сезон спалахів застуди, ГРВІ та грипу. Подбайте про своє здоров'я завчасно! Пам'ятайте, що найкращий захист від інфекції - профілактична вакцинація!

Адже грип - це не звичайна застуда. Вірус може викликати важкі захворювання і навіть стати причиною летального результату! Грип дуже заразений, не піддавайте свою сім'ю, колег і друзів небезпеці, зробіть щеплення завчасно. Зробити це просто, адже вакцина ДжіСі Флю квадрівалент вже з'явилася у «Вікомі»!

фото вирусовНайкращий час для щеплення від грипу, це жовтень-листопад, тому що саме на цей період припадає розпал епідемії грипу. Робити вакцину занадто рано не рекомендується, тому що високий рівень антитіл в крові тримається кілька місяців, після чого кількість антитіл зменшується. Може так статися, що до початку епідемії в крові вже буде невисока кількість антитіл. Робити щеплення можна і після того, як почнеться епідемія. Щеплення, зроблене під час епідемії, не несе небезпеки для здоров'я людини. У разі, якщо ви, наприклад, зробите щеплення сьогодні, а завтра підхопите інфекцію, то перебіг захворювання вакцина не погіршить.

Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!

Новини клініки