Вакцина «Гардасил»

Пропонуємо профілактику захворювань, спричинених вірусом папіломи людини (ВПЛ), вакциною «Гардасил»

коробка с вакциной

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість - 6500 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за пацієнтом протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Чим небезпечний вірус папіломи людини (ВПЛ)?

Вже давно доведено, що носіями вірусу папіломи людини є понад 90% жінок. Не всі типи цієї інфекції небезпечні для здоров'я. Але є й такі різновиди, які викликають передракові та ракові утворення шийки матки, гострі та хронічні захворювання репродуктивної системи. Найнебезпечнішими є 16 і 18 серотипи. 70% випадків злоякісних новоутворень шийки матки та 50% інтраепітеліальних неоплазій у всьому світі викликано саме цими вірусами.

фото вирусаДеякі з вірусів ВПЛ передаються статевим шляхом і вражають геніталії чоловіків та жінок: шкіру статевого члена, вульву, задній прохід, стінки піхви, шийку матки та пряму кишку.

З'явившись в організмі людини, вірус папіломи людини (ВПЛ) може спровокувати розвиток раку шийки матки, вульви, піхви, анусу - у жінки, викликати рак головки пеніса або карциному анусу - у чоловіка. Найчастішим ВПЛ-асоційованим ускладненням є рак шийки матки, що можна віднести до серйозної соціальної проблеми. Адже хворі молоді жінки стикаються із значним погіршенням здоров'я, інвалідизацією, зниженням фертильної функції.

Як правило, ВПЛ-інфекція протікає безсимптомно і проходить сама, проте в деяких випадках стає хронічною. Понад 80% людей до 50 років було заражено ВПЛ.

На сучасному етапі лікування вірусу папіломи людини (ВПЛ) у жінок можна тільки прибрати симптоми, але не позбавити від збудника. Іншими словами, ВПЛ практично невиліковний. Можна лише запобігти ураження цією інфекцією за допомогою вакцинації.

Гардасил - засіб боротьби з ВПЛ

логоГардасил - це чотиривалентна рекомбінантна вакцина проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), яка практично зі 100% ефективністю запобігає індукованим 6, 11, 16 та 18 типам ВПЛ ракових захворювань статевих органів, передракових епітеліальних дисплазій та генітальних бородавок. Препарат випускається найбільшою науково-виробничою компанією MERCK SHARP & DOHME, Нідерланди.

Нідерланди

Вакцина Гардасил випускається в спеціально розробленому шприц-дозі. Такий шприц асептично упакований і адаптований для зручного перевезення та зберігання, забезпечений спеціальною голкою, що мінімізує больові відчуття від ін'єкції. Застосування такого шприца виключає його повторне використання.

Вводять вакцину Гардасил внутрішньом'язово, в ділянку дельтовидного м'яза (плече).

Склад та форма випуску вакцини

суспензія для ін'єкцій, одноразовий шприц 0.5 мл 1 доза

шприц с вакцинойОдна доза (0,5 мл) містить:

діючі речовини:
рекомбінантні антигени:
L1 білок вірусу папіломи людини у наступних співвідношеннях:

 • тип 6 — 20 мкг
 • тип 11 — 40 мкг
 • тип 16 — 40 мкг
 • тип 18 — 20 мкг

Показання

врачВакцина Гардасил показана до застосування у дівчат та жінок віком 9–45 роківдля попередження захворювань, які викликаються типами ВПЛ 6, 11, 16, 18, у тому числі раку шийки матки, вульви та піхви та раку анального каналу; передракових та диспластичних станів; генітальний кондилом; інфекцій, спричинених ВПЛ.

Вакцина Гардасил показана для попередження наступних захворювань:

 • рака шийки матки, вульви та піхви та рак анального каналу, викликаний ВПЛ типів 16 та 18;
 • генітальних кондилом (Condiloma acuminata), викликаних ВПЛ типів 6 та 11, та інфекцій, а також подальших передракових або диспластичних станів, викликаних ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18;
 • цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії 2-го та 3-го ступеня (CIN 2/3) та аденокарциноми шийки матки in situ (AIS);
 • цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії 1-го ступеня (CIN 1);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія вульви 2-го та 3-го ступеня (VIN 2/3);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія піхви 2-го та 3-го ступеня (VaIN 2/3);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія вульви 1-го ступеня (VIN 1) і внутрішньоепітеліальна неоплазія піхви 1-го ступеня (VaIN 1);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія анального каналу (AIN) 1-го, 2-го і 3-го ступеня.

Вакцина Гардасил також показана дівчатам та жінкам віком 9–26 років для попередження цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії, пов'язаної з ВПЛ типів 31, 33, 52 та 58, або аденокарциноми шийки матки in situ.

Вакцина Гардасил показана до застосування ухлопчиків та чоловіків у віці 9–26 років для попередження захворювань та інфекцій, спричинених ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18:

 • рака анального каналу, викликаного ВПЛ типів 16 та 18;
 • генітальний кондилом (Condiloma acuminata), викликаний ВПЛ типів 6 і 11 .

Вакцина також показана для попередження передракових та диспластичних станів, спричинених ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18:

 • внутрішньоепітеліальної неоплазії анального каналу (AIN) 1, 2 та 3 ступенів.

Схема вакцинації

Діти віком від 9 до 13 років включно.Гардасил можна застосовувати за схемою двох доз (по 0,5 мл: 0 та 6 місяців).

Якщо другу дозу вводять раніше, ніж через 6 місяців після першої, слід обов'язково ввести третю дозу.

В якості альтернативи Гардасил можна вводити за тридозовою схемою (0,5 мл: 0, 2 та 6 місяців). Другу дозу слід вводити щонайменше через 1 місяць після першої, а третю - не менше ніж 3 місяці після другої дози. Усі три дози слід ввести протягом одного року.

вакцина в шприце

Діти віком від 14 років та дорослі. Гардасил слід вводити за тридозовою схемою (0,5 мл: 0, 2 та 6 місяців). Другу дозу слід вводити щонайменше через 1 місяць після першої, а третю - не менше ніж 3 місяці після другої дози. Усі три дози слід ввести протягом одного року.

Особам, які отримали першу дозу вакцини Гардасил, рекомендується завершити повний курс щеплення вакциною Гардасил.

Необхідність застосування бустерної дози не визначена.

Діти. Безпека та ефективність застосування Гардасилу у дітей віком до 9 років не встановлені. Дані відсутні.

Особи похилого віку. Дослідження ефективності при застосуванні вакцини у людей віком від 45 років не проводилися, тому введення вакцини даної категорії не рекомендується.

Протипокази

Стоп!

Гіперчутливість до діючих речовин або будь-якого компонента вакцини, включаючи важкі алергічні реакції до дріжджів.

Особам, у яких розвиваються симптоми, що свідчать про гіперчутливість після введення дози Гардасилу, введення наступної дози вакцини протипоказано.

Як і при введенні інших вакцин, введення Гардасилу необхідно відкласти при гострій фазі захворювання з підвищеною температурою тіла. Наявність легкої інфекції, як-от незначна інфекція верхніх дихальних шляхів або субфебрильна температура тіла, не є протипоказом до вакцинації

Взаємодія з іншими препаратами

Одночасне введення вакцини Гардасил (для ін'єкційних вакцин — у різні ділянки тіла) з вакциною проти гепатиту В (рекомбінантна) не впливало на імунну відповідь типів ВПЛ. Показники серопротекції (кількість пацієнтів, у яких було досягнуто серопротективного рівня антитіл до вірусу гепатиту В ≥10 мМЕ/мл) не змінювалися (96,5% при одночасної вакцинації та 97,5% при вакцинації тільки вакциною проти гепатиту В). Середньогеометричні титри (СГТ) антитіл до вірусу гепатиту В були нижчими при одночасному застосуванні, але клінічне значення цього явища не встановлено.

Гардасил можна вводити одночасно з комбінованою бустерною вакциною проти дифтерії (d) та правця (T) з коклюшним [ацелюлярним компонентом] (aP) та/або поліомієлітним [інактивованим] (IPV) компонентом (вакцини dTaP, dT-IPV, dTa -IPV) без значного впливу на відповідь антитіл до будь-якого компонента будь-якої вакцини. Однак спостерігалася тенденція до зниження СГТ антитіл до ВПЛ у групі, в якій одночасно вводили кілька вакцин. Клінічне значення цього спостереження встановлено. Ці дані засновані на результатах клінічного дослідження, в якому одночасно вводили комбіновану вакцину dTaP-IPV та першу дозу Гардасилу.

Счастливая семья

Одночасне введення вакцини Гардасил з іншими вакцинами, крім вищезгаданих, не вивчалося.

Застосування з гормональними контрацептивами. Під час клінічних досліджень 57,5% пацієнтів жіночої статі 16–26 років та 31,2% жінок віком 24–45 років, яким вводили Гардасил, застосовували гормональні контрацептиви у період вакцинації. Застосування гормональних контрацептивів не впливало на якість імунної відповіді при застосуванні вакцини Гардасил.

Несумісність. У зв'язку з відсутністю досліджень несумісності, цей препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.

Новини клініки