Вакцина «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

Профілактика кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції вакциною «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

фото коробки с вакциной

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1700 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Вакцина АКДП

заповнення шприця вакциноюНа сьогоднішній день вченим вдалося створити цілий ряд особливих вакцин, що дозволяють уберегти дітей від серйозних і часом небезпечних для життя хвороб, таких, зокрема, як кашлюк, дифтерія та правець. Багато з існуючих щеплень, які довели свою ефективність, внесені в графік імунізації. Для профілактики таких інфекцій застосовується вакцина АКДП (тобто адсорбоване кашлюково-дифтерійно-правцеве щеплення). Така вакцина вперше стала використовуватися ще в 40-х роках минулого століття.

Заради об'єктивності обов'язково варто згадати, що серед всіх вакцин, що входять в календарі вакцинації, щеплення АКДП — саме «складне». Іншими словами, саме це щеплення людський організм переносить найбільш важко. Причому «винна» в цьому не вся вакцина цілком, а тільки одна її складова - компонент кашлюку.

Щеплення АКДП — одне, а усі вакцини - різні?

Існує декілька сертифікованих ВООЗ препаратів - вакцин АКДП. У сучасному світі застосовують два основні різновиди вакцини проти правця, дифтерії та кашлюка. Одна вакцина - класична, дешева і, в силу своєї дешевизни, поширена в слабо розвинених, не багатих країнах. В її складі міститься саме той тип коклюшного компонента (не розщеплений та не очищений), який і викликає усі ті численні негативні побічні реакції, про які так часто згадують у зв'язку з щепленням АКДП.

фото вакцинДругий різновид - це більш сучасний і дорогий аналог класичної вакцини АКДП, в якій компонент кашлюку розщеплений на складові і очищений. Ця вакцина переноситься в рази легше, практично не викликаючи негативних побічних реакцій.

Саме 4 таких вакцини сімейства «Інфанрикс» представлені в арсеналі педіатрів МЦ «Віком». Це «Інфанрикс®», «Інфанрикс™ ІПВ», «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» и «Інфанрикс Гекса™».Відрізняються вони один від одного тим, що крім кашлюка, дифтерії та правця, викликають імунітет ще до деяких інших інфекцій. Ці щеплення допомагають малюкам отримати імунітет, не ризикуючи власним життям. Інактивовані мікроорганізми, що входять до складу щеплень  не здатні завдати шкоди організму.

«Інфанрикс®»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;

«Інфанрикс™ ИПВ»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;
  4. поліомієліт;

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

  1. кашлюк;
  2. дифтерія;
  3. правець;
  4. поліомієліт;
  5. гемофіл. інфекція;

«Інфанрикс Гекса™»

  1. коклюш;
  2. дифтерія;
  3. правець;
  4. поліомієліт;
  5. гемофіл. інфекція;
  6. гепатит B;

GlaxoSmithKlineВакцина «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» є одним із сучасних комплексних препаратів для профілактики інфекційних захворювань у дітей. Її виробляє відомий британський концерн GlaxoSmithKline, що займається розробкою і виробництвом вакцин та інших медичних препаратів. Компанія має філії по всьому світі і займає третє місце серед фармацевтичних виробників. Вакцину «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» виробляють на фармацевтичному заводі, розташованому в Бельгії.

Характеристика вакцини «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» — комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент), поліомієліту та захворювань, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b.

DTPa-IPV є непрозора рідина після струшування (в шприці); білий осад і безбарвний супернатант (Надосадова рідина) після седиментації (осадження). Ліофілізована вакцина представлена у формі білого порошку або брикету (в скляному флаконі). Після відновлення ліофілізованої вакцини Hib рідиною DTPa-IPV - прозора безбарвна рідина.

Склад вакцини «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

фото шприца с вакциной

Діючи речовини:

0,5 мл (1 доза) розчиненої вакцини містить:

  • дифтерійного анатоксину (D) не менше 30 міжнародних одиниць (МО) (25 Lf (флокулюючих одиниць))
  • правцевого анатоксину (T) не менше 40 МО (10 Lf)
  • кашлюкового анатоксину (PT) 25 мкг
  • филаментозному гемаглютиніну (FHA) 25 мкг
  • пертактину (PRN) 8 мкг
  • інактивованого поліовірусу (IPV):

- типу 1 (Mahoney) 40 D-антигенних одиниць (DU),

- типу 2 (MEF-1) 8 DU,

- типу 3 (Saukett) 32 DU;

  • кон'югату капсульного полісахариду (PRP) Haemophilus i nfluenzae типу b 10 мкг, ковалентно зв'язаного з правцевим анатоксином (Т) адсорбованим

Допоміжні речовини:

  • лактоза,
  • натрію хлорид, алюміній (у формі солей: гідроксид алюмінію) по Al3 +,
  • середовище 199,
  • вода для ін'єкцій.

Хлорид калію, натрію фосфат, фосфат калію однозаміщений, полісорбат 80, гліцин, формальдегід, неоміцину сульфат, поліміксину сульфат присутні в залишкових кількостях як наслідок виробничих процесів.

Показання

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» призначається для активної імунізації дітей у віці від 2 міс проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інфекцій, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» також показана для ревакцинації дітей, яким раніше проводилася вакцинація проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та захворювань, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» не захищає від захворювань, викликаних іншими типами Haemophilus influenzae, від менінгітів, обумовлених іншими збудниками.

Застосування вакцини «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»

Схема первинної вакцинації включає 3 дози вакцини, що вводяться в першому півріччі життя і можуть призначатися з 2-місячного віку дитини. Між дозами слід витримувати інтервал не менше 1 місяця.

Бустерна доза рекомендована протягом другого року життя, не раніше ніж через 6 місяців після закінчення схеми первинної вакцинації.

коробка с вакциной

Застосовують «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» шляхом глибокого внутрішньом’язового введення в передньолатеральну ділянку стегна. Бажано, щоб кожна наступна доза вводилася в інше місце.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» слід призначати з обережністю особам із тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки при внутрішньом’язовому введенні вакцини у таких осіб може виникнути кровотеча. Місце ін’єкції слід міцно притиснути (не розтираючи) щонайменше на дві хвилини

Протипокази

Стоп!

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» не слід призначати особам з гіперчутливістю до компонентів вакцини або особам з наявністю ознак гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, інактивованої поліовакцини або ХІБ-вакцин.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» протипоказана для вакцинації дітей, у яких виникла енцефалопатія невідомої етіології в межах 7 днів після попереднього щеплення вакциною, яка містить компонент кашлюку.

Як і при застосуванні інших вакцин, введення «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»має бути відкладено в осіб з гострими тяжкими захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою. Однак наявність незначної інфекції не є протипоказом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Відповідно до прийнятої в даний час в педіатричної практики одночасних щеплень різними вакцинами, «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» можна призначати одночасно з вакциною для профілактики гепатиту В. Розведену вакцину «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» та іншу вакцину для ін'єкційного введення потрібно вводити в різні місця.

Як і при застосуванні інших вакцин, у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію, або у пацієнтів з імунодефіцитом може не досягатися адекватна імунна відповідь.

Особливості застосування

Згідно з належною клінічною практикою, вакцинації повинні передувати вивчення анамнезу (особливо щодо попередньої вакцинації і можливих випадків побічних реакцій) і медичний огляд.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» слід призначати з обережністю особам із тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові, оскільки при внутрішньом’язовому введенні вакцини у таких осіб може виникнути кровотеча.

«Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» містить слідові кількості неоміцину та поліміксину, тому вакцину необхідно призначати з обережністю особам з відомою гіперчутливістю до будь-якого з цих антибіотиків.

Як і при застосуванні всіх інших ін’єкційних вакцин, на випадок виникнення анафілактичних реакцій після введення вакцини потрібно проводити спостереження за пацієнтом протягом не менше 30 хвилин та мати напоготові усе необхідне для проведення відповідного лікування.

Фото процедуры

Синкопе (втрата свідомості) може виникнути під час або до будь-якої ін’єкційної вакцинації як психогенна реакція на ін’єкцію голкою. Вакцинацію необхідно проводити тільки в положенні вакцинованого сидячи або лежачи та залишити його в тому ж положенні (сидячи або лежачи) протягом 15 хвилин після вакцинації для попередження травматизації.

Як і всі вакцини для профілактики дифтерії, правця і кашлюку, цю вакцину слід вводити глибоко внутрішньом’язово в передньолатеральну ділянку стегна. Бажано, щоб місце ін’єкції кожного наступного разу змінювалося.

Очікувана імунологічна відповідь може бути відсутня після щеплення пацієнтів з імуносупресією, наприклад, у тих, хто приймає імуносупресанти.

Щеплення «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ»: підведемо підсумки

фото младенца

Без вакцинації «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» існує ризик підхопити страшні хвороби - ризик очевидний і досить високий. З вакцинацією - існує вкрай незначний ризик тимчасових побічних реакцій. Зважити всі ризики і вибрати з них найменші - завдання кожного відповідального і люблячого батька.

Що допоможе зробити правильний вибір? Вже точно не страх і не чутки. А тільки знання, обізнаність та прагнення захистити свою дитину. Щеплень не варто боятися! І вже тим більше від них не варто відмовлятися «наосліп». Про щеплення і сучасні вакцини треба перш за все знати максимум фактів і мінімум помилок.

Приходьте на вакцинацію і робіть якісну щеплення вакциною «Інфанрикс™ ІПВ ХІБ» в медичному центрі «Віком»!

Новини клініки