Вакцина «Хіберикс®»

Медичний центр «Віком» пропонує провести вашій дитині профілактику гемофільної інфекції вакциною «Хіберикс®»

фото вакцини

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 720 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

Деякі батьки не знаходять великого сенсу в проведенні щеплення дитини проти гемофільної інфекції (ХІБ). Одні, можливо, роблять неправильні висновки після ознайомлення з інструкцією, інші знаходять в інтернеті неправдоподібні факти про ускладнення після цього щеплення. Однак, мало кому відомо, що гемофільна інфекція вкрай небезпечна для дітей до 5 років і тягне за собою страшні наслідки. А ось щеплення від цієї хвороби дуже рідко викликає побічні реакції і, як правило, добре переноситься малюками.

Що таке гемофільна інфекція?

фото хворої дитиниГемофільна інфекція (ХІБ - інфекція) - це група гострих інфекційних захворювань з повітряно-краплинним механізмом зараження, характеризується запальними процесами органів дихання, центральної нервової системи з можливим утворенням гнійних осередків в різних тканинах і органах (сепсис). Інфекція широко поширена серед дітей, так як найбільша кількість бактеріоносіїв відзначається саме в цьому віці. Щорічно в світі реєструється близько трьох мільйонів випадків ХІБ-інфекції, з них близько 386 тисяч - з летальним результатом.

збудник інфекціїЗбудник - гемофільна паличка Афанасьєва-Пфейффера (Haemophilus influenzae) типу В (звідси і назва ХІБ). В даний час виділяють близько 16 видів гемофільної палички та 6 антигенно різних типів (від A до F), однак найбільш патогенним для людини є саме тип В. Первинне захворювання часто протікає під маскою ГРЗ. При попаданні бактерій в кров'яне русло виникає бактеріємія. Далі мікроби осідають у внутрішніх органах і викликають гнійне запалення мозкових оболонок, суглобів, легенів, підшкірної клітковини. Уражається надгортанник, перикард, додаткові пазухи носа, розвивається отит і септицемія. Захворювання часто протікає неприродно довго, іноді з важкими ускладненнями і нерідко закінчується летальним результатом. Особливо смертність від гемофільної інфекції поширена серед дітей молодшого віку.

ураження нижніх кінцівокХІБ-інфекція дуже важко піддається лікуванню. Паличка рекордно стійка до антибіотиків. Відсоток стійкості гемофільної палички до еритроміцину, левоміцетину, тетрацикліну наближається до 0% ...

Як же вберегти дитину від гемофільної інфекції? Єдиним, простим і надійним, засобом профілактики інфекції є щеплення. Сучасна вакцина «Хіберикс®» фактично на 100% ефективна і надійно захищає дитину протягом всього небезпечного періоду.

«Хіберикс®» - це препарат проти ХІБ, включений до українського календаря профілактичних щеплень. Але виникають питання - а що це за щеплення? Наскільки якісно вона захищає від інфекції? Скільки діє і коли робиться? Чи є у неї протипокази і побічні реакції?

Про все це ми і розповімо нижче.

«Хіберикс®» - ефективна вакцина проти ХІБ

фото упаковкиЩо входить до складу вакцини «Хіберикс®»? Одна доза містить не менше 10 мкг очищеного капсулярного полісахариду Haemophilus influenzae типу B, ковалентно зв'язаного з ~ 25 мкг правцевого анатоксину. В організмі дитини після цього щеплення виробляються антитіла проти цього полісахариду і при попаданні гемофільної палички, захисна капсула її відразу руйнується і бактерія гине.

Показання до застосування вакцини «Хіберикс®»

призов до вакцинаціїНеобхідно встигнути провести вакцинацію у віці дитини від 6 тижнів до 5 років. Діти до 5 років нездатні фізично виробляти повноцінну імунну відповідь на цю інфекцію. Тому у них значно частіше, ніж у дітей більш старшого віку розвиваються небезпечні ускладнення. Особливо важливо прищеплювати дітей, яких передбачається віддавати в ясла або інші дитячі установи. Також особливо важливо провести вакцинацію дітей, що відносяться до групи ризику. До таких належать:

 • недоношені діти;
 • ті, що мають хронічні захворювання;
 • ті, що знаходяться на штучному вигодовуванні;
 • в разі, якщо дитина відвідує дитячий колектив з раннього віку;

Необхідно пам'ятати, що заразитися гемофільної інфекцією можна при контакті з носіями або зараженими дітьми, тому дуже важливо встигнути зробити щеплення дитини ще з малих років. Дитина також може заразитися ХІБ і від дорослих, які в свій час не були щеплені в дитячому віці. Гемофільна інфекція обумовлена слабкою симптоматикою, тому часто батьки звертаються в стаціонар після розвитку серйозних ускладнень.

Пам'ятайте - в будь-якому дитячому колективі є, як мінімум, 1-2 дитини, які є носіями гемофільної інфекції

Інструкція по застосуванню препарату Хіберикс® передбачає три основні схеми вакцинації:

 1. Малюкам у віці від 6 тижнів до 6 місяців вакцинація проводиться в триразовому кількості з інтервалом в 45 днів. Це означає, що перший раз вакцинація проводиться у віці 6 тижнів, другий раз - в 4 місяці, а третій - в 1 рік. Повторна вакцинація буде не зайвою і проводиться у віці 1,5-2 років.
 2. Якщо дитині більше 6 місяців, то вакцинація проводиться за наступною схемою: щеплення проводиться 2 рази з інтервалом в 1 місяць. Ревакцинація виконується у віці 1,5-2 роки.
 3. Якщо дитині вже виповнився 1 рік, то щеплення проводиться одноразово в будь-який час до 5 років.

Слід пам'ятати, що імунітет виробляється через 1 місяць після першої вакцинації

Протипокази для вакцини «Хіберикс®»

Як і будь-який лікарський препарат, «Хіберикс®» має протипокази. Вони характерні для всіх вакцин:

Стоп!

 • Щеплення краще відкласти якщо є застуда.
 • Якщо була алергія або непереносимість при попередньому введенні «Хіберикс®», то вводити препарат не можна.
 • Якщо була алергія на інші вакцини, що містять ХІБ.
 • Препарат не вводять, якщо відзначалася реакція на правцевий анатоксин, так як він, хоч і в невеликій дозі, входить до складу «Хіберикс®».

Тобто, алергічна реакція на правцевий анатоксин якраз і є специфічним протипоказом, характерним саме для цієї вакцини.

ВІЛ-інфекція та інші стани ослабленого імунітету не є протипоказами. Вакцина від гемофільної інфекції «Хіберикс®» є інактивованою, тобто живих мікроорганізмів вона не містить, а отже, хворобу викликати не може, навіть при самому слабкому імунітеті. Щеплення містить правцевий анатоксин в мікродозах, але його недостатньо для створення імунітету проти правця, тому як протиправцева вакцина «Хіберикс®» не застосовується.
При гарячкових станах, пов'язаних з хронічними інфекціями щеплення рекомендується робити після припинення подібної симптоматики.

Розвиток побічних реакцій

Дуже часто багато батьків, перед тим, як прийняти рішення цікавляться у педіатра - а як же переноситься вакцина «Хіберикс®»?

Мати з малюкомНайчастіше переноситься вона просто відмінно, оскільки це пов'язано з тим, що вакцина не містить живих мікроорганізмів, а значить вона є зовсім безпечною для дітей. Лише в рідкісних випадках можуть спостерігатися такі побічні реакції:

 • набряклість, почервоніння та болючість в місці введення ін'єкції - 10%
 • підвищення температури тіла - 1%
 • нудота, втрата апетиту і рідкий стілець - менше 1%
 • поява алергічних реакцій, кропив'янки, судом, колаптоїдний стан - вкрай рідко

Місцева реакція на «Хіберикс®» може проявитися в день, коли проводилося щеплення, але ця реакція швидко проходить і не вимагає особливого лікування.

Температура після введення цієї вакцини може з'явитися на наступну добу після щеплення. Якщо вона і тримається  близько двох або трьох днів, то непогано збивається жарознижувальними препаратами.

Зрозуміло, що в останньому випадку (поява алергічної реакції) батькам це варто довести до відома медичних працівників.

З досвіду застосування вакцини

Доведено, що вакцина знижує частоту важких пневмоній на 20%. А гнійні менінгіти, викликані ХІБ-інфекцією практично повністю викорінено. Також практично перестали зустрічатися епіглотити.

розумна думкаБуло відмічено, що діти, які часто хворіють на ГРЗ, при вакцинації «Хіберикс®» хворіють в три рази рідше. Тобто, з часто хворіючих переходять в звичайну групу. Препарат застосовується в 170 країнах світу і рекомендований ВОЗ для включення в прищепні календарі. Захист препаратом триває близько 4 років після останнього щеплення. З огляду на то, що останню ін'єкцію роблять в 1,5-2 роки, антитіла будуть циркулювати до 5-6 років. Потім, в більш старшому віці, імунна система буде в змозі сама забезпечувати повноцінний імунітет проти гемофільної інфекції.

Потрібно також зауважити, що спільне використання вакцин «Хіберикс®» і АКДП не збільшує ризик побічних реакцій. Навпаки, якщо робити ін'єкції в один день, то імунна система активізується тільки один раз. А якщо вводити їх в різний час, імуностимуляція виникне двічі, а отже, захисні сили організму будуть ослаблені.

Новини клініки