Медичний центр «Віком» пропонує провести вашій дитині профілактику гемофільної інфекції вакциною «Хіберикс®»
Вартість вакцинації - 720 грн + лікарський огляд перед вакцинацією
У загальну вартість вакцинації входять:
- вартість вакцини;
- складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
- маніпуляція по введенню вакцини;
- спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
- документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.
Деякі батьки не знаходять великого сенсу в проведенні щеплення дитини проти гемофільної інфекції (ХІБ). Одні, можливо, роблять неправильні висновки після ознайомлення з інструкцією, інші знаходять в інтернеті неправдоподібні факти про ускладнення після цього щеплення. Однак, мало кому відомо, що гемофільна інфекція вкрай небезпечна для дітей до 5 років і тягне за собою страшні наслідки. А ось щеплення від цієї хвороби дуже рідко викликає побічні реакції і, як правило, добре переноситься малюками.
Що таке гемофільна інфекція?
Гемофільна інфекція (ХІБ - інфекція) - це група гострих інфекційних захворювань з повітряно-краплинним механізмом зараження, характеризується запальними процесами органів дихання, центральної нервової системи з можливим утворенням гнійних осередків в різних тканинах і органах (сепсис). Інфекція широко поширена серед дітей, так як найбільша кількість бактеріоносіїв відзначається саме в цьому віці. Щорічно в світі реєструється близько трьох мільйонів випадків ХІБ-інфекції, з них близько 386 тисяч - з летальним результатом.
Збудник - гемофільна паличка Афанасьєва-Пфейффера (Haemophilus influenzae) типу В (звідси і назва ХІБ). В даний час виділяють близько 16 видів гемофільної палички та 6 антигенно різних типів (від A до F), однак найбільш патогенним для людини є саме тип В. Первинне захворювання часто протікає під маскою ГРЗ. При попаданні бактерій в кров'яне русло виникає бактеріємія. Далі мікроби осідають у внутрішніх органах і викликають гнійне запалення мозкових оболонок, суглобів, легенів, підшкірної клітковини. Уражається надгортанник, перикард, додаткові пазухи носа, розвивається отит і септицемія. Захворювання часто протікає неприродно довго, іноді з важкими ускладненнями і нерідко закінчується летальним результатом. Особливо смертність від гемофільної інфекції поширена серед дітей молодшого віку.
ХІБ-інфекція дуже важко піддається лікуванню. Паличка рекордно стійка до антибіотиків. Відсоток стійкості гемофільної палички до еритроміцину, левоміцетину, тетрацикліну наближається до 0% ...
Як же вберегти дитину від гемофільної інфекції? Єдиним, простим і надійним, засобом профілактики інфекції є щеплення. Сучасна вакцина «Хіберикс®» фактично на 100% ефективна і надійно захищає дитину протягом всього небезпечного періоду.
«Хіберикс®» - це препарат проти ХІБ, включений до українського календаря профілактичних щеплень. Але виникають питання - а що це за щеплення? Наскільки якісно вона захищає від інфекції? Скільки діє і коли робиться? Чи є у неї протипокази і побічні реакції?
Про все це ми і розповімо нижче.
«Хіберикс®» - ефективна вакцина проти ХІБ
Що входить до складу вакцини «Хіберикс®»? Одна доза містить не менше 10 мкг очищеного капсулярного полісахариду Haemophilus influenzae типу B, ковалентно зв'язаного з ~ 25 мкг правцевого анатоксину. В організмі дитини після цього щеплення виробляються антитіла проти цього полісахариду і при попаданні гемофільної палички, захисна капсула її відразу руйнується і бактерія гине.
Показання до застосування вакцини «Хіберикс®»
Необхідно встигнути провести вакцинацію у віці дитини від 6 тижнів до 5 років. Діти до 5 років нездатні фізично виробляти повноцінну імунну відповідь на цю інфекцію. Тому у них значно частіше, ніж у дітей більш старшого віку розвиваються небезпечні ускладнення. Особливо важливо прищеплювати дітей, яких передбачається віддавати в ясла або інші дитячі установи. Також особливо важливо провести вакцинацію дітей, що відносяться до групи ризику. До таких належать:
- недоношені діти;
- ті, що мають хронічні захворювання;
- ті, що знаходяться на штучному вигодовуванні;
- в разі, якщо дитина відвідує дитячий колектив з раннього віку;
Необхідно пам'ятати, що заразитися гемофільної інфекцією можна при контакті з носіями або зараженими дітьми, тому дуже важливо встигнути зробити щеплення дитини ще з малих років. Дитина також може заразитися ХІБ і від дорослих, які в свій час не були щеплені в дитячому віці. Гемофільна інфекція обумовлена слабкою симптоматикою, тому часто батьки звертаються в стаціонар після розвитку серйозних ускладнень.
Пам'ятайте - в будь-якому дитячому колективі є, як мінімум, 1-2 дитини, які є носіями гемофільної інфекції
Інструкція по застосуванню препарату Хіберикс® передбачає три основні схеми вакцинації:
- Малюкам у віці від 6 тижнів до 6 місяців вакцинація проводиться в триразовому кількості з інтервалом в 45 днів. Це означає, що перший раз вакцинація проводиться у віці 6 тижнів, другий раз - в 4 місяці, а третій - в 1 рік. Повторна вакцинація буде не зайвою і проводиться у віці 1,5-2 років.
- Якщо дитині більше 6 місяців, то вакцинація проводиться за наступною схемою: щеплення проводиться 2 рази з інтервалом в 1 місяць. Ревакцинація виконується у віці 1,5-2 роки.
- Якщо дитині вже виповнився 1 рік, то щеплення проводиться одноразово в будь-який час до 5 років.
Слід пам'ятати, що імунітет виробляється через 1 місяць після першої вакцинації
Протипокази для вакцини «Хіберикс®»
Як і будь-який лікарський препарат, «Хіберикс®» має протипокази. Вони характерні для всіх вакцин:
- Щеплення краще відкласти якщо є застуда.
- Якщо була алергія або непереносимість при попередньому введенні «Хіберикс®», то вводити препарат не можна.
- Якщо була алергія на інші вакцини, що містять ХІБ.
- Препарат не вводять, якщо відзначалася реакція на правцевий анатоксин, так як він, хоч і в невеликій дозі, входить до складу «Хіберикс®».
Тобто, алергічна реакція на правцевий анатоксин якраз і є специфічним протипоказом, характерним саме для цієї вакцини.
ВІЛ-інфекція та інші стани ослабленого імунітету не є протипоказами. Вакцина від гемофільної інфекції «Хіберикс®» є інактивованою, тобто живих мікроорганізмів вона не містить, а отже, хворобу викликати не може, навіть при самому слабкому імунітеті. Щеплення містить правцевий анатоксин в мікродозах, але його недостатньо для створення імунітету проти правця, тому як протиправцева вакцина «Хіберикс®» не застосовується.
При гарячкових станах, пов'язаних з хронічними інфекціями щеплення рекомендується робити після припинення подібної симптоматики.
Розвиток побічних реакцій
Дуже часто багато батьків, перед тим, як прийняти рішення цікавляться у педіатра - а як же переноситься вакцина «Хіберикс®»?
Найчастіше переноситься вона просто відмінно, оскільки це пов'язано з тим, що вакцина не містить живих мікроорганізмів, а значить вона є зовсім безпечною для дітей. Лише в рідкісних випадках можуть спостерігатися такі побічні реакції:
- набряклість, почервоніння та болючість в місці введення ін'єкції - 10%
- підвищення температури тіла - 1%
- нудота, втрата апетиту і рідкий стілець - менше 1%
- поява алергічних реакцій, кропив'янки, судом, колаптоїдний стан - вкрай рідко
Місцева реакція на «Хіберикс®» може проявитися в день, коли проводилося щеплення, але ця реакція швидко проходить і не вимагає особливого лікування.
Температура після введення цієї вакцини може з'явитися на наступну добу після щеплення. Якщо вона і тримається близько двох або трьох днів, то непогано збивається жарознижувальними препаратами.
Зрозуміло, що в останньому випадку (поява алергічної реакції) батькам це варто довести до відома медичних працівників.
З досвіду застосування вакцини
Доведено, що вакцина знижує частоту важких пневмоній на 20%. А гнійні менінгіти, викликані ХІБ-інфекцією практично повністю викорінено. Також практично перестали зустрічатися епіглотити.
Було відмічено, що діти, які часто хворіють на ГРЗ, при вакцинації «Хіберикс®» хворіють в три рази рідше. Тобто, з часто хворіючих переходять в звичайну групу. Препарат застосовується в 170 країнах світу і рекомендований ВОЗ для включення в прищепні календарі. Захист препаратом триває близько 4 років після останнього щеплення. З огляду на то, що останню ін'єкцію роблять в 1,5-2 роки, антитіла будуть циркулювати до 5-6 років. Потім, в більш старшому віці, імунна система буде в змозі сама забезпечувати повноцінний імунітет проти гемофільної інфекції.
Потрібно також зауважити, що спільне використання вакцин «Хіберикс®» і АКДП не збільшує ризик побічних реакцій. Навпаки, якщо робити ін'єкції в один день, то імунна система активізується тільки один раз. А якщо вводити їх в різний час, імуностимуляція виникне двічі, а отже, захисні сили організму будуть ослаблені.
Новини клініки
-
21 грудня 2022
Консультація дитячого ортопеда-травматолога на базі МЦ «Віком» УВАГА!!! В суботу, 24.12.2022, з 9:00 по 15:45 на базі МЦ «Віком» КОНСУЛЬТАЦІЯ ДИТЯЧОГО ОРТОПЕДА-ТРАВМАТОЛОГА.
-
22 листопада 2022
МЦ «Віком» завжди поряд з вами! Медичний центр "Віком" застосовує альтернативне живлення під час почасових відключень електрики.
-
10 серпня 2022
Увага! Вакцина ГАРДАСИЛ для профілактики раку шийки матки В медичному центрі "Віком" з'явилася можливість провести профілактику раку шийки матки.
-
29 липня 2022
Медогляди педіатра в МЦ «Віком» Наші фахівці нагадують, що медогляди для дитячих садочків та для школи в МЦ «Віком» - це правильний вибір!