Вакцина «Менактра®»

Пропонуємо провести профілактику менінгококової інфекції вакциною «Менактра®»

фото упаковки

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 2500 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

  • вартість вакцини;
  • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
  • маніпуляція по введенню вакцини;
  • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
  • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

логотип МенактриЧотирьохвалентна менінгококова кон'югована вакцина Менактра виробництва SANOFI PASTEUR, Inc. (США) - це перша менінгококова вакцина в світі, застосування якої дозволяє імунізувати дітей та дорослих з метою формування тривалого імунітету проти менінгококової інфекції. Ця вакцина направлена на боротьбу з чотирма з п'яти найбільш поширених серотипів A, C, Y, W, що викликають важкі форми менінгококової інфекції. В Україні вакцина Менактра дозволена до застосування у дітей з 9 місяців та дорослих до 55 років.

збудник менінгітуЗбудником менінгококової інфекції є бактерія Neisseria meningitidis. Єдиним носієм бактерії є людина. Інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом і носить характер спорадичних випадків і спалахів. Хворіють переважно діти, а також особи молодого віку, частіше в закритих колективах.

До важких форм менінгококової інфекції відносяться менінгококовий менінгіт і менінгококовий сепсис - важкі захворювання зі стрімким перебігом і летальним результатом у кожної шостої хворої дитини. Незворотні наслідки менінгококових менінгітів (втрата слуху, зору, ампутація кінцівок, неврологічні порушення) розвиваються в 10-15% випадків.

Склад вакцини

флакон вакцини МенактраАктивна речовина: вакцина менінгококова поліцукридна (серогрупи А, С, Y і W-135), кон'югована з дифтерійним анатоксином

1 доза (0.5 мл) містить:

моновалентні менінгококові кон'югати (поліцукрид + білок-носій):

  • поліцукрид Neisseria meningitidis серогрупи A* 4 мкг;
  • поліцукрид Neisseria meningitidis серогрупи C* 4 мкг;
  • поліцукрид Neisseria meningitidis серогрупи Y* 4 мкг;
  • поліцукрид Neisseria meningitidis серогрупи W-135* 4 мкг;

* кожен поліцукрид кон'югован з дифтерійним анатоксином. Вміст білка дифтерійного анатоксину в одній дозі становить близько 48 мкг.

Допоміжні речовини:

  • натрія хлорид - 4.35 мг;
  • натрія гідрофосфат - 0.348 мг;
  • натрія дигідрофосфату моногідрат - 0.352 мг;
  • вода д / і - до 0.5 мл;

Показання до застосування

  • профілактика інвазивної менінгококової інфекції, спричиненої Neisseria meningitidis серогруп А, С, Y и W-135 у осіб віком від 9 місяців до 55 років.

Спосіб застосування та дози

Вакцинація проводиться одноразово в дозі 0.5 мл.

Вакцину слід вводити в/м, беручи до уваги вік і масу щепленого:

  • дітям у віці від 9 до 12 міс - у передньо-бокову область стегна;
  • дітям у віці від 12 місяців і старше - в дельтоподібний м'яз плеча.

У дітей у віці від 9 до 23 міс. курс вакцинації вакциною Менактра складається з 2 ін'єкцій по 1 дозі вакцини (0,5 мл) з інтервалом не менше 3 міс.

У осіб у віці від 2 до 55 років вакцинація проводиться одноразово в дозі 0.5 мл.

Протипокази

Протипокази

  • відома гіперчутливість з системними проявами до будь-якого компонента вакцини, включаючи дифтерійний анатоксин, або на попереднє введення інших вакцин, що включають ті ж компоненти;
  • гострі інфекційні та неінфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань (в цих випадках вакцинацію проводять після одужання або в стадії ремісії);

Особливі вказівки

Вакцинація особливо показана таким групам з високим ризиком захворювання на менінгококову інфекцію:

  • особам, які мали безпосередній контакт з пацієнтами, інфікованими менингококами серогруп А, С, Y або W-135 (в родині або в установах закритого типу);
  • особам з дефіцитом пропердина і компонентів комплементу;
  • особам з функціональною або анатомічною аспленією;
  • туристам і особам, які виїжджають в гіперендемічні по менінгококовії інфекції зони, такі як країни Африки, розташовані на південь від Сахари;
  • співробітникам дослідних, промислових і клінічних лабораторій, які регулярно піддаються впливу Neisseria meningitidis, що знаходиться в розчинах, здатних утворювати аерозоль;
  • студентам різних вузів, і, особливо, які проживають в гуртожитках або готелях квартирного типу;
  • призовникам та новобранцям;

педіатр попереджає

Заборонено вводити вакцину Менактра внутрішньовенно, підшкірно або внутрішньошкірно, оскільки дані про безпечність та ефективність вакцини при таких способах введення відсутні.

Забороняється змішувати вакцину Менактра в одному шприці з іншими вакцинами або препаратами.

Застосування вакцини у осіб з тромбоцитопенією або порушеннями згортання крові не вивчалося. Як і в випадку інших вакцин, що вводяться в/м, слід оцінити співвідношення користі і ризику застосування вакцини у осіб з підвищеним ризиком розвитку кровотечі при в/м ін'єкції.

Побічні дії

Характер і частота виявлених в дослідженнях побічних ефектів розрізнялися залежно від віку щеплених. В ході клінічних досліджень з'ясувалося, що:

  • у дітей у віці від 9 до 18 міс. протягом 7 днів після вакцинації найбільш часто відзначалися чутливість в місці ін'єкції і болючість;
  • у дітей у віці від 2 до 10 років найбільш часто відзначалися болючість і почервоніння в місці ін'єкції, дратівливість, діарея, сонливість, анорексія;
  • у підлітків у віці від 11 до 18 років і у дорослих осіб від 18 до 55 років найбільш часто відзначалися біль у місці ін'єкції, головний біль і підвищена стомлюваність;

Частота розвитку наведених нижче побічних ефектів класифікована відповідно до рекомендацій ВООЗ і включає наступні категорії:

  • дуже часто (≥10 %);
  • часто (≥1% и <10%);
  • нечасто (≥0.1% и <1%);
  • рідко (≥0.01% и <0.1%);
  • дуже рідко (<0.01%);
  • частота невідома (не може бути визначена згідно з наявними даними);

Діти у віці від 9 до 18 міс.

діти від 9 до 18 міс.

Більша частина зареєстрованих місцевих і загальних реакцій, які спостерігалися протягом 7 днів після вакцинації, були легкими і тривали менше 3 діб. Крім цього, відзначені такі побічні ефекти:

З боку нервової системи: дуже часто - сонливість.

З боку травної системи: дуже часто - втрата апетиту; дуже часто або часто - блювання.

Загальні розлади і порушення в місці введення: дуже часто - болючість, еритема в місці ін'єкції, набряк в місці ін'єкції, дратівливість, аномальний плач, лихоманка.

Діти у віці від 2 до 10 років

Діти у віці від 2 до 10 років

Більша частина зареєстрованих місцевих і загальних реакцій, які спостерігалися протягом 7 днів після вакцинації, були легкими. Крім цього, відзначені наступні порушення:

З боку нервової системи: дуже часто або часто - сонливість.

З боку травної системи: дуже часто або часто - зниження апетиту; дуже часто - діарея; часто - блювання.

З боку шкіри і підшкірних тканин: часто - висип, кропив'янка.

З боку кістково-м'язової системи: часто - артралгія.

Загальні розлади і порушення в місці введення: дуже часто - болючість і ущільнення в місці ін'єкції; дуже часто або часто - дратівливість, почервоніння в місці ін'єкції, набряк в місці ін'єкції, лихоманка.

Особи у віці 11-55 років

дорослі діти і літні батьки

Більша частина зареєстрованих місцевих і загальних реакцій, які спостерігалися протягом 7 днів після вакцинації, були легкими. Крім цього, відзначені наступні порушення:

З боку нервової системи: дуже часто - головний біль.

З боку травної системи: дуже часто або часто - зниження апетиту, діарея; часто - блювання.

З боку шкіри і підшкірних тканин: часто - висип.

З боку кістково-м'язової системи: дуже часто - артралгія.

Загальні розлади і порушення в місці введення: дуже часто - біль, ущільнення, почервоніння і набряк в місці ін'єкції, підвищена стомлюваність, загальна слабкість; часто - озноб, лихоманка.

У постмаркетинговий період додатково отримано інформацію про наступні небажані реакції після введення препарату (в даний час частота розвитку даних явищ і їх причинно-наслідковий зв'язок із застосуванням вакцини Менактра не може бути визначений):

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, такі як анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції, стридорозне дихання, утруднення при диханні, набряк верхніх дихальних шляхів, кропив'янка, почервоніння шкіри, свербіж шкіри, зниження артеріального тиску.

З боку нервової системи: синдром Гієна-Барре (СГБ), парестезії, втрата свідомості (обумовлена порушеннями регуляції з боку вегетативної нервової системи), запаморочення, судоми, параліч лицьового нерва, гострий розсіяний енцефаломієліт, поперечний мієліт.

З боку кістково-м'язової системи: міалгія.

Шановні батьки, пам'ятайте, що захист Вашої дитини тільки в Ваших руках. Дізнайтеся про можливості вакцинації від менінгококової інфекції в клініці «Віком» і зробіть усвідомлений вибір на користь Вашої дитини! 

мать, дитя и врачи

Новини клініки