Вакцина Німенрикс®

Пропонуємо провести профілактику менінгококової інфекції вакциною Німенрикс®

фото Німенрикс

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 2500 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Увага! Наявність та ціну вакцини уточнюйте в реєстратурі.

Линия разграничения

чашка ПетриМенінгококова інфекція - інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Хворіють люди різного віку, найчастіше діти до 10-ти років. Джерелом інфекції є люди - носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін в носоглотці. Збудник передається з краплями слизу при кашлі, чханні, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.

Єдиним ефективним способом профілактики є вакцинація. В Україні щеплення від менінгококової інфекції не є обов'язковими відповідно до Календаря профілактичних щеплень, але воно точно зможе уберегти вас і ваших дітей від небезпечної хвороби, яка буде мати серйозні наслідки.

логотип производителяНіменрикс® (аналог вакцини Менактра- це антибактеріальна вакцина для профілактики менінгококової інфекції, яка містить серогрупи A, С, Y, W-135, виробництва Пфайзер, Бельгія. Вакцина дозволена до застосування немовлятам з 6-тижнів і дорослим.

Основні властивості лікарської форми: Німенрикс® -це неадсорбоваа ліофілізована вакцина, яка поставляється в комплекті з розчинником. Порошок білого кольору. Розчинник прозорий і безбарвний. Готова відновлена вакцина не містить консервантів.

Вакцина складається з очищених капсульних полісахаридів Neisseria meningitidis серогрупи A, C, W и Y, кожен з яких кон'югований з правцевим анатоксином у відповідних співвідношеннях .

Німенрикс® відповідає вимогам Всесвітньої Організації Охорони здоров'я до полісахаридних кон'югованих вакцин для профілактики менінгококової інфекції.

Склад вакцини

вакцина Німенрикспісля відновлення одна доза (0,5 мл) містить

діючі речовини:

 • полісахарид Neisseria meningitidis серогрупи А* 5 мкг
 • полісахарид Neisseria meningitidis серогрупи С* 5 мкг
 • полісахарид Neisseria meningitidis серогрупи W-135* 5 мкг
 • полісахарид Neisseria meningitidis серогрупи Y* 5 мкг

*кон'югований з білком-носієм правцевого анатоксинуа - 44 мкг.

Допоміжні речовини: сахароза, трометамол.

Розчинник:натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Показання до застосування

профілактика інвазивної менінгококової інфекції, спричиненої Neisseria meningitidis серогруп А, С, Y і W-135 у дітей, починаючи з 6-тижневого віку, підлітків і дорослих.

Спосіб застосування та дози

 • Первинна імунізація

Немовлятам у віці від 6 тижнів до 6 місяців: потрібно вводити дві дози по 0,5 мл з інтервалом в 2 місяці.

Дітям у віці від 6 місяців і дорослим: слід вводити одну дозу 0,5 мл.

Деяким особам може бути доцільним введення додаткової початкової дози препарату Німенрикс®.

 • <устерні дози

Після завершення курсу первинної імунізації немовлят у віці від 6 тижнів до 12 місяців, бустернe дозу слід вводити в віці 12 місяців з дотриманням інтервалу в 2 місяці після останньої вакцинації препаратом Німенрикс®.

Особам у віці від 12 місяців, які вже пройшли первинну вакцинацію кон'югованої або простою полісахарідно. менінгококовою вакциною, препарат Німенрикс® можна вводити як бустерну дозу.

 • Спосіб застосування

Імунізацію слід виконувати тільки шляхом ін'єкції. У новонароджених рекомендованим місцем ін'єкції є передньолатеральна ділянка стегна. У осіб старших за 1 рік рекомендованим місцем ін'єкції є передньолатеральна ділянка стегна або дельтоподібний м'яз.

Протипокази

Протипокази

 • відома гіперчутливість з системними проявами до будь-якого компонента вакцини, включаючи дифтерійний анатоксин, або на попереднє введення інших вакцин, що включають ті ж компоненти;
 • гострі інфекційні та неінфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань (в цих випадках вакцинацію проводять після одужання або в стадії ремісії);

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Немовлятам препарат Німенрикс® можна застосовувати одночасно з комбінованими вакцинами DTaP-HBV-IPV / Hib і 10-валентною пневмококовою кон'югованою вакциною. Дітям від одного року і дорослим Німенрикс® можна застосовувати водночас з такими вакцинами: вакцини для профілактики гепатиту A (HAV) і гепатиту В (HBV), вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи (MMR), вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи (MMRV), 10-валентна пневмококова кон'югована вакцина або неад'ювантна вакцина для сезонної профілактики грипу.

На другому році життя препарат Німенрикс®можна застосовувати водночас з комбінованими вакцинами проти дифтерії / правця / ацелюлярна коклюшу (DTaP), включаючи комбінації вакцин DTaP з вакцинами проти гепатиту В, інактивованого поліовірусу або гемофільної палички Haemophilus influenzae типа b (HBV, IPV или Hib ), такою як вакцина DTaP-HBV-IPV / Hib, і 13-валентною пневмококовою кон'югованою вакциною.

фото вакцины

Особам у віці від 9 до 25 років, вакцину Німенрикс® можна застосовувати одночасно з бівалентною (тип 16 і 18) рекомбінантною вакциною проти вірусу папіломи людини (HPV2).

За можливості вакцину Німенрикс® и вакцину, яка містить правцевий анатоксин (ТТ), наприклад, вакцину DTaP-HBV-IPV / Hib, слід вводити водночас, або провести вакцинацію препаратом Німенрикс® мінімум за місяць до застосування вакцини, що містить ТТ.

Особливості застосування

Німенрикс® ні за яких обставин не можна вводити внутрішньосудинно, внутрішньошкірно або підшкірно.

Відповідно до клінічної практики, перед вакцинацією слід оцінити анамнез (особливо на предмет попередньої вакцинації і можливого виникнення побічних реакцій) і провести клінічний огляд.

Необхідно забезпечити можливість надання належної медичної допомоги та медичного спостереження при виникненні анафілактичних реакцій, які в окремих випадках можуть розвинутися після введення вакцини.

Шановні батьки, пам'ятайте, що захист Вашої дитини тільки в Ваших руках. Дізнайтеся про можливості вакцинації від менінгококової інфекції в клініці «Віком» і зробіть усвідомлений вибір на користь Вашої дитини! 

фото девочки

Новини клініки