Вакцина «Превенар® 13»

Пропонуємо провести профілактику пневмококової інфекції вакциною «Превенар® 13»

Вакцинация в Викоме

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослихх

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 3000 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пайієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

введение вакцины превенарЩорічно безліч дітей хворіє різними пневмококовими інфекціями. До них відносяться такі небезпечні захворювання, як пневмонія, отит, тонзиліт, бронхіт, сепсис та інші. Незважаючи на велику кількість лікарських препаратів на фармацевтичному ринку, від хвороб, що розвиваються через пневмокок, до сих пір буває важко вилікуватися. Особливо актуальною стала ця проблема на тлі глобального звикання до антибактеріальних препаратів - ми дуже часто вдаємося до антибіотиків, через що бактерії з часом адаптувалися до них.

Є думка, що навіть найсильніші антибіотики досить скоро перестануть діяти. Тому вакцинація дітей проти пневмококової інфекції є на сьогоднішній день кращим рішенням. Одним з препаратів, що застосовуються з цією метою, є вакцина

logo prevenar

Від яких інфекцій захищає ця вакцина?

Багато батьків не бачать сенсу вакцинувати дитину «проти пневмонії». Однак, захист від пневмонії не є єдиною метою застосування цього препарату. Від чого ж ще захищає Превенар® 13? Ця вакцина активізує імунітет проти пневмококової (Streptococcus pneumoniae) інфекції.

Пневмококи - бактерії роду стрептококів, які викликають безліч небезпечних захворювань. Серед них:

фото пневмококка

 • пневмонія - запалення легеневої тканини з ураженням альвеол;
 • гострий отит середнього вуха;
 • менінгіт гнійного характеру;
 • ендокардит (ураження внутрішньої оболонки серця);
 • плеврит (запалення плеври);
 • артрит.

У дітей пневмококова інфекція зазвичай є ускладненням якого-небудь захворювання. Іноді пневмококова пневмонія діагностується тоді, коли дитина перенесла ГРВІ чи грип. Ці бактерії часто є причиною загострення хронічного бронхіту. Також отоларингологи відзначають виникнення отиту середнього вуха, викликаного Streptococcus pneumoniae на тлі риніту.

Що являє собою вакцина Превенар® 13?

Logo PfiserВиробником вакцини Превенар® 13 є фармацевтична компанія Pfizer, яка знаходиться в США. Це величезна організація, яка має свої філії в різних країнах Європи. Якщо на упаковці вакцини буде вказано, що медикамент був виготовлений в Ірландії або Великобританії, то не слід думати, що це підробка.

медсестра с ребенкомЩеплення під назвою «Превенар® 13 має вигляд суспензії, в основу якої входять полісахариди різних видів пневмокока. Полісахариди - це частинки пневмококових мікроорганізмів, які посилені за допомогою дифтерійного білка. Вакцина отримала додаткове цифрове позначення «13», так як саме під цим номером знаходяться всі види серотипів пневмокока, які сприяють виникненню серйозних патологій в організмі.

Найчастіше, пневмококова інфекція сприяє розвитку ускладнень саме у маленьких діток. Перевага вакцини Превенар® 13 полягає в тому, що призначається вона для малюків вже з перших місяців життя. Вже з другого місяця життя всі маленькі дітки підлягають вакцинації проти цих інфекцій.

До складу вакцини входять наступні компоненти:

 • Пневмококові полісахариди наступних типів: 1,3, 4, 5, 6А, 6В, 7F, 9V, 14 та інші;
 • пневмококової олігосахарид серотипу 18С
 • СВМ 197 білок-носій ~ 32 мкг.
 • Допоміжні речовини: алюмінію фосфат, натрію хлорид, вода для ін'єкцій, бутандіова кислота, полісорбат

Кому показана вакцинація?

Вакцинація показана кільком групам населення. Розглянемо, в яких випадках призначають щеплення Превенар® 13 малюкам:

 • всім дітям у віці від 6 тижнів;
 • недоношеним немовлятам;
 • часто хворіючим дітям;
 • малюкам з хронічними захворюваннями - цукровим діабетом, астмою, порушеннями роботи серцево-судинної системи, ВІЛ-інфікованим.

1 доза вакцины Превенар 13

Дорослих людей зазвичай не вакцинують. Пов'язано це з тим, що у них є імунітет, який пригнічує пневмококи, як тільки вони потрапили в організм. Однак і серед дорослого населення виділяють кілька груп ризику, яким показана вакцинація:

 • Особи похилого віку (в розвинених країнах людям, які досягли 65 років, таке щеплення призначають в обов'язковому порядку).
 • Пацієнти з великим ураженням печінки (цироз), ендокринними захворюваннями (цукровий діабет), порушеннями роботи нирок, серцево-судинними відхиленнями.
 • Тим, хто має патології крові (серповидную анемію).
 • ВІЛ-інфіковані.
 • Особи, змушені постійно перебувати в місцях великого скупчення людей.

Протипокази:

Стоп!

Протипоказів у даної вакцини небагато. До них можна віднести:

 • індивідуальну непереносимість однією зі складових препарату;
 • гостру фазу ГРВІ, грипу;

Також не слід проводити вакцинацію Превенар® 13, якщо дитина відчуває нездужання, у нього злегка підвищена температура. Крім того, не роблять щеплення в разі, якщо у малюка загострення хронічної хвороби.

Як і при застосуванні інших вакцин, призначення вакцини Превенар® 13 повинне бути відкладено у дітей з гострими захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою. Однак, наявність легких незначних проявів інфекційних захворювань, таких як застуда, не є підставою для відкладення вакцинації. Превенар® 13 не можна вводити вагітним жінкам і годуючим мамам, оскільки дослідження на цій особливій категорії населення не проводилися.

Підведемо підсумки

На завершення слід зазначити деякі корисні факти про застосування препарату Превенар® 13 проти пневмококових інфекцій.

прививка превенар

 1. Помилка в дозуванні медикаменту категорично виключена, оскільки цей засіб поставляється в спеціальних одноразових шприцах певного дозування.
 2. Якщо у пацієнта є ознаки порушення згортання крові, то для таких пацієнтів може бути прийнято рішення про введення препарату підшкірним способом.
 3. Якщо дитина народилася недоношеною, то про застосування медикаменту можна подумати не раніше, ніж через 2 місяці.
 4. Фахівці стверджують, що вакцина Превенар® 13 досить добре переноситься при спільному застосуванні з іншими медикаментами.

Що захистить мою дитину від інфекції?

Імунізація вакциною Превенар® 13 – це єдиний шлях для людей від виникнення хвороб, що провокуються бактеріальними мікроорганізмами, зокрема, пневмококом. Вакцинація дітей з перших місяців їх життя дозволяє забезпечити надійний захист організму від багатьох бактеріальних недуг з малих років.

Новини клініки