Вакцина «Пріорикс™»

Пропонуємо захистити себе і свою дитину вакциною «Пріорикс™» від трьох інфекцій відразу

Вакцина Пріорикс

Трьохкомпонентна жива комбінована атенуйована вакцина «Пріорикс™» (виробник - GlaxoSmithKline Biologicals s.a., Бельгія) включена до затвердженого Міністерством охорони здоров'я України календарного плану щеплень для дітей. Ця вакцина вбереже вашу дитину від таких серйозних інфекцій, як:

 1. GlaxoSmithKline Biologicalsкір;
 2. епідемічний паротит;
 3. краснуха;

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 950 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Склад вакцини «Пріорикс™»

Віруси в вакцині «Пріорікс ™» атенуйовані, тобто містяться в ослабленому вигляді. Це означає, що викликати захворювання вони не здатні, але володіють усіма необхідними антигенними властивостями і викликають хорошу імунну відповідь, яка може зберігатися протягом багатьох років.

Вірусні тіла розмножують в курячих ембріонах (кір, паротит) і диплоїдних людських клітинах (краснуха). По досягненню необхідної кількості, їх послаблюють і роблять ліофілізат - висушують особливим способом зі збереженням структурної цілісності і біологічної активності. Віруси не інактивовані, а лише атенуйовані, тобто вони викликають повноцінну відповідь імунної системи, але клінічних проявів при цьому не спостерігається.

штаммы вирусаВ складі вакцини «Пріорикс™» містяться наступні штами вірусів:

 1. кір (Schwarz-штам);
 2. епідемічний паротит (Jeryl Lynn-штам);
 3. краснуха (Wistar RA 27/3-штам);

Крім ослаблених вірусів в 1 дозі вакцини містяться:

 • неоміцин;
 • лактоза;
 • маніитол;
 • сорбітол;
 • білки курячого яйця;

Показання

Вакцина «Пріорикс™» показана для активної імунізації дорослих і дітей з 12-місячного віку з метою профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Протипокази

Стоп!

Вакцина «Пріорикс™» протипоказана:

 • особам, які мають підвищену системну чутливість до неоміцину або будь-якого іншого компоненту вакцини (при наявності алергії на яєчний білок). Однак, перенесений контактний дерматит від неоміцину не є протипоказом;
 • особам з ознаками гіперчутливості після попереднього введення вакцини проти кору, епідемічного паротиту та / або краснухи;
 • особам з важкою формою гуморального або клітинного імунодефіциту (первинного або придбаного), наприклад, важким комбінованим імунодефіцитом, агаммаглобулінемією і СНІД або симптоматичної ВІЛ-інфекції;
 • вагітним жінкам ;

Як і для інших вакцин, введення вакцини «Пріорикс ™» слід відкласти для осіб з лихоманкою. Однак, присутність незначних інфекцій, таких як застуда, не повинна призводити до відкладення вакцинації.

Особливості та переваги вакцини «Пріорикс™»

 • Вакцинація одночасно від трьох інфекцій.
 • Відносно низька реактогенність (реакції, ускладнення).
 • Дозволяє прищепити тих, хто пропустив щеплення в дитинстві.
 • Препарат може використовуватися для екстреної профілактики кору.
 • Можна прищеплювати в один день з такими вакцинами, як АКДП, АДП; з щепленнями проти гемофільної і поліомієлітної інфекцій.
 • «Пріорикс ™» є найкращим за всі інші щепленя, бо проводиться однократна ін'єкція.

Взаємодія з іншими препаратами

«Пріорикс™» можна вводити одночасно (в один день) з АКДП і АДП вакцинами, живою і інактивованою поліомієлітною вакциною, вакциною проти гемофільної інфекції (Hib), вакциною проти гепатиту В за умови ін'єкції препаратів окремими шприцами в різні частини тіла. Інші живі вірусні вакцини вводять з інтервалом не менше 1 міс. «Пріорикс™» не слід змішувати з іншими вакцинами в одному шприці.

взаимодействие вакциныВакцина «Пріорикс™» може бути використана для проведення повторного щеплення особам, раніше вакцинованим іншою комбінованою вакциною проти кору, паротиту та краснухи або відповідними монопрепаратами.
Дітям, які мають імуноглобуліни або інші препарати крові людини, вакцинацію проводять не раніше, ніж через 3 міс. з огляду на можливу неефективність в результаті впливу пасивно введених антитіл на вакцинні віруси кору, епідемічного паротиту та краснухи, в разі, якщо імуноглобулін (препарат крові) був введений раніше, ніж через 2 тижні після щеплення, останнє слід повторити.

При необхідності постановки туберкулінової проби вона повинна бути проведена або одночасно з вакцинацією або через 6 тижнів після неї, оскільки коровий (а можливо і паротитний) вакцинальний процес може викликати тимчасове зниження чутливості шкіри до туберкуліну, що послужить причиною помилкового негативного результату.

Це важливо!!!

Вакцини проти паротиту та краснухи є найбільш важливими в календарі щеплень. Адже вони захищають від хвороб, що впливають на статеву систему. Паротит небезпечний для хлопчиків безпліддям (у одного з 20 хлопчиків, який переніс паротит, виявляється орхіт), а краснуха під час вагітності у зрілих жінок з високою ймовірністю призведе до пороків і загибелі плоду. Тому від щеплення ні в якому разі не варто відмовлятися.

призов до вакцинації

До речі, вакцинація від кору врятує і від пневмонії !!! Останні дослідження показали, що захищаючи дітей від кору, вакцина запобігає також і кір-індукованим пошкодженням імунної системи, які роблять дітей більш схильними до інших численних інфекційних захворювань протягом двох-трьох років після перенесеного кору.

Новини клініки