Вакцина «Ротатек»

Пропонуємо провести вашій дитині профілактику ротавірусної інфекції вакциною «РотаТек»

коробка с вакциной

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1300 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Практично кожна друга мама, яка має одну дитину, і кожна перша, яка має не одну дитину, знають, що таке «кишковий грип» або ротавірус. Якщо термінологія і незнайома, то через це захворювання у будь-якому випадку проходили абсолютно всі!

Спрощено це захворювання можна охарактеризувати так: початок раптовий, температура до 39 і вище, багаторазові напади блювання, потім приєднується діарея, яка в середньому триває близько 5 днів. Звичайно, тяжкість прояву хвороби залежить від загального стану організму, його імунітету. Вперше захворювання протікає найчастіше досить важко, надалі, як правило, легше.

фото вируса

Хоча вхідними воротами для ротавірусної інфекції і є ротова порожнина, звідки віруси надходять у відділи кишкового тракту, що знаходяться нижче, проте свою назву «ротавірус» отримав за схожість з колесом (у перекладі з латинського rota — «колесо»).

Ротавіруси інфікують майже кожну дитину (!) до досягнення нею віку 3 - 5 років і є у світі основною причиною виникнення тяжкої діареї з дегідратацією організму дітей віком до 5-ти років. У розвинених країнах з високими доходами населення перший епізод інфекції зазвичай проявляється у віці 2 - 5 років, хоча більшість випадків все-таки спостерігається серед дітей віком немовляти (65% випадків спостерігається у віці до 1 року).

Кожен рік у період до впровадження вакцини (1986-2000 рр.) понад 2 мільйони дітей у світі госпіталізувалося з приводу ротавірусної інфекції. Загальне поширення ротавірусної інфекції навіть в умовах високих гігієнічних стандартів свідчить про високий рівень передачі вірусу.

«РотаТек» – сучасний захист дітей від ротавірусної інфекції.

РотаТек сьогодні залишається однією з актуальних вакцин проти ротавірусної інфекції. Ця вакцина, що з успіхом застосовується в Європейських країнах, сьогодні доступна і в нашому місті.

На сьогоднішній день, згідно зі статистичними даними, ротавірус є винуватцем понад половини випадків госпіталізації дітей із гострими кишковими захворюваннями. Щорічно у всьому світі на стаціонарне лікування від ротавірусного ентериту надходить близько 2 мільйонів маленьких пацієнтів. Здебільшого ця проблема актуальна для дітей до п'ятирічного віку. Доросла ж людина є носієм ротавіруса і занедужує рідко.

Хвороба небезпечна тим, що супроводжується сильним блюванням і проносом, високою температурою і зневодненням. Іноді її ще називають кишковим грипом. Крім того, часто дитина хворіє двічі, оскільки у ротавіруса багато різновидів та імунітет до одного з них не дає повного захисту від іншого. Саме тому були розроблені вакцини проти ротавірусів, які успішно застосовуються більш ніж у сорока країнах світу. Одним з таких щеплень є вакцина «РотаТек».

3 упаковки с вакциной

Виробником вакцини "РотаТек" є американська корпорація "МSD". Ця компанія зберегла назву Merck у Сполучених Штатах та Канаді, але за межами Північної Америки використовує назву Merck Sharp & Dohme (MSD). До складу вакцини входять живі культури людського та бичачого ротавірусів п'яти підтипів, а також допоміжні речовини, що забезпечують збереження мікроорганізмів. Імунітет у дитини виробляється вже після трьох введень вакцини та захищає організм протягом усього критичного періоду – до п'яти років. Однак, як і будь-яка інша вакцина, «РотаТек» не дає стовідсоткової гарантії від кишкового грипу, але значно знижує кількість хворих та полегшує процес перебігу хвороби.

Склад вакцини

Розчин для внутрішнього прийому у вигляді прозорої рідини блідо-жовтого кольору, допустима наявність рожевого відтінку.

Одна доза (2 мл) містить:ампула

діючі речовини:
живі реасортанти людського та бичачого ротавірусів:

 • реасортант G1 - не менше 2.2×106 ІО*
 • реасортант G2 - не менше 2.8×106 ІО*
 • реасортант G3 - не менше 2.2×106 ІО*
 • реасортант G4 - не менше 2×106 ІО*
 • реасортант P1A[8] - не менше 2.3×106 ІО*

* ІО - інфекційна одиниця

Допоміжні речовини: сахароза – 1080 мг, натрію гідроксид – 2.75 мг, натрію цитрату дигідрат – 127 мг, натрію дигідрофосфату дигідрат – 29.8 мг, полісорбат 80 – від 0.17 до 0.86 мг, культуральне середовище – 15% (в об'ємному відношенні).

Показання

активна імунізація дітей віком від 6 до 32 тижнів з метою профілактики гастроентериту, що викликається ротавірусами серотипів G1, G2, G3, G4 та серотипів G, що містять Р1А [8] (наприклад, G9).

Схема вакцинації

Від народження до 6 тижнів - вакцина РотаТек не показана для цієї групи дітей.

Безпека та ефективність застосування вакцини РотаТек особам від народження до 6 тижнів не вивчалися.

Від 6 тижнів до 32 тижнів - Курс вакцинації складається з 3-х доз.

Першу дозу можна вводити дитині починаючи з віку 6 тижнів і не пізніше 12 тижнів.

Вакцину РотаТек можна призначати недоношеним немовлятам за умови, що період вагітності був не менше 25 тижнів. Ці діти повинні отримати першу дозу вакцини РотаТек не менше ніж через шість тижнів після народження.

фото ребенкаІнтервал між застосуванням доз може бути не менше 4 тижнів. Бажано, щоб курс вакцинації, що складається із трьох доз, закінчився до досягнення дитиною 20-22 тижнів. При необхідності третю (останню) дозу можна ввести до 32 тижнів.

Якщо спостерігається або є сильна підозра на те, що прийнята неповна доза (наприклад, дитина виплюнула або відригнула вакцину), можна одноразово повторно ввести дозу на тому ж візиті, проте таке застосування не вивчалося у клінічних дослідженнях. При повторенні проблеми не рекомендується вводити додаткову дозу.

Після завершення курсу вакцинації, що складається з 3 доз, застосування наступних доз не рекомендується.

Від 33 тижнів до 18 років - Вакцина РотаТек не призначена для цієї групи дітей.

Протипокази

Протипокази
 • Підвищена чутливість до діючих речовин або будь-якого компонента вакцини.
 • Підвищена чутливість після попереднього застосування ротавірусних вакцин.
 • Наявність в анамнезі інвагінації.
 • Вроджені вади розвитку шлунково-кишкового тракту можуть бути причиною розвитку кишкової інвагінації.
 • Діагностований або підозрюваний імунодефіцит у педіатричних пацієнтів.

Якщо у дітей відзначається гостре тяжке захворювання із підвищенням температури, то введення вакцини РотаТек слід відкласти. Наявність легкої інфекції не є протипоказанням до вакцинації.

Застосування вакцини РотаТек слід відкласти особам із гострою діареєю або блювотою.

Побічна дія

 • сірунІнфекційні та паразитарні захворювання: інфекції верхніх дихальних шляхів; назофарингіт, середній отит.
 • З боку травної системи: діарея, блювання; біль у верхніх відділах живота; гематохезія; інвагінація кишечника.
 • З боку шкіри та підшкірних тканин: сип; кропив'янка.
 • З боку дихальної системи: бронхоспазм.
 • Загальні розлади: гіпертермія.

Застосування у дітей

Добре переноситься і має високу ефективність щодо запобігання ротавірусному гастроентериту при застосуванні у дітей віком від 6 до 32 тижнів.

Новини клініки