Пропонуємо провести профілактику жовтої лихоманки вакциною «Стамарил»
Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих
Вартість вакцинації - 1500 грн + лікарський огляд перед вакцинацією
У загальну вартість вакцинації входять:
- вартість вакцини;
- складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
- маніпуляція по введенню вакцини;
- спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
- документальне оформлення проведеної вакцинації з видачею Міжнародного сертифікату;
Чим небезпечна жовта лихоманка?
Жовта лихоманка - це важке інфекційне захворювання, що передається комарами, характерне для деяких регіонів Африки і Південної Америки та викликається вірусом з роду Flavivirus, яке проявляється гарячковим станом і жовтяницею. Ця вірусна інфекція характеризується раптовим початком, двухфазной високою лихоманкою, різко вираженою загальною інтоксикацією, тромбогеморагічним синдромом, ураженням печінки з появою жовтяниці, пошкодженням нирок та інших органів.
Летальність при токсичній формі інфекції становить 50%, смерть настає протягом 10-14 днів. При вкрай важких формах смерть може наступити вже через 2-3 дні, ще до появи жовтяниці.
Специфічного лікування жовтої лихоманки не існує, надання допомоги зводиться лише до лікування симптомів.
Поширеність вірусу жовтої лихоманки
Ця глобальна карта відображає ендемічні області вірусу жовтої лихоманки (червоний колір) і області, де може бути присутнім вірус (помаранчевий колір).
Вірус постійно виявляється в деяких тропічних регіонах Африки (33 країни з сукупним населенням 468 млн. осіб) і Південної Америки (9 країн і кілька островів у Карибському регіоні). Болівія, Бразилія, Колумбія, Еквадор і Перу розглядаються ВООЗ як країни найбільшого ризику інфекції.
Про вакцину «Стамарил»
Виробник вакцини «Стамарил» - Санофі Пастер, підрозділ вакцин Групи Санофі, розташовується у Франції і є найбільшою компанією в світі, що займається виключно вакцинами для людини. Вакцини є одним з найбільш значних медичних відкриттів, що дозволяє запобігати інфекційним захворюванням. Через більш ніж сторіччя з моменту винаходу, вакцини продовжують залишатися часто єдиним способом вирішення медичних проблем і завдань, що стоять перед суспільством.
Вакцина «Стамарил» є термостабільною, ліофілізованою, живою атенуйованою вакциною для профілактики жовтої лихоманки. Препарат виготовлений згідно з вимогами ВООЗ шляхом вирощування вірусу жовтої лихоманки, штам 17 D (Фонд Рокфеллера), на курячих ембріонах, вільних від вірусу пташиного лейкозу.
Склад вакцини
Кожна доза (0,5 мл)розчиненої вакцини містить:
- ліофілізовану суспензію в стабілізуючому середовищі живого вірусу жовтої лихоманки (штам 17 D, вільний від вірусу пташиного лейкозу), вирощеного на курячих ембріонах. - мінімум 1000 LD50;
допоміжні речовини:

- лактоза, сорбітол E420,
- L-гістидину гідрохлорид,
- L-аланін,
- натрію хлорид,
- калію хлорид,
- натрію гідрофосфат,
- калію дигідрофосфат,
- кальцію хлорид,
- магнію сульфат;
розчинник:
- натрію хлорид,
- вода для ін’єкцій.
Показання - профілактика жовтої лихоманки:
Імунізація рекомендована:

- особам, що прямують в ділову або туристичну поїздку, (навіть на короткий час), або проживають в регіоні, ендемічному щодо цього захворювання;
- невакцинованим особам, котрі збираються з ендемічного в неендемічний регіон ;
- особам, схильним до ризику зараження через їх професійні обов'язки, ВІЛ-інфікованим особам в безсимптомній стадії ;
Відповідно до встановлених правил, відмітка про щеплення проти жовтої лихоманки повинна бути проставлена в Міжнародному Свідоцтві, а також підписана і затверджена в акредитованому центрі вакцинопрофілактики жовтої лихоманки. Це свідоцтво про вакцинацію має чинність протягом 10 років, починаючи з 10-го дня після дати щеплення.
Протипокази
Загальні протипокази до вакцинопрофілактики жовтої лихоманки аналогічні таким при проведенні будь-якої вакцинації:
- інфекційні захворювання в активній стадії;
- прогресуючі злоякісні захворювання;
- поточна імуносупресивна терапія;
Специфічні протипокази:
- документована алергія до білків яєць;
- придбаний або вроджений імунодефіцит;
Вагітних жінок і дітей молодше 6 місяців вакцинувати не рекомендується. Однак, в разі епідемії, вагітні жінки та немовлята, починаючи з 4-х місячного віку, можуть бути вакциновані.
Лікарські та інші взаємодії
«Стамарил» можна вводити в комбінації з менінгококовою А + С вакциною, живою або інактивованою поліовакциною, коровою вакциною, вакциною Тіфім Ві (для профілактики черевного тифу), вакциною для профілактики правця, дифтерії та кашлюку без якого-небудь зниження імуногенності даних препаратів.
Заборонено використання вакцини проти жовтої лихоманки одночасно з вакцинами, призначеними для профілактики холери та паратифів А і В. У цьому випадку між обома вакцинаціями слід дотримуватися інтервалу в 3 місяці.
Дозування
- Первинна імунізація: одноразове введення розчиненої вакцини (0,5 мл) підшкірно або внутрішньом'язово.
- Ревакцинація: Згідно з міжнародними медичними правилами, ревакцинація проти жовтої лихоманки повинна проводитися введенням 0,5 мл вакцини кожні 10 років.
Побічні реакції
Іноді, через 4-7 днів після вакцинації, можуть відзначатися загальні реакції - головний біль, нездужання, незначне підвищення температури тіла.
Необхідно довести до відома лікаря про всі випадки побічних реакцій, не передбачених цією інструкцією.
Підведемо підсумки
Напередодні туристичних поїздок в далекі краї, а також людям, які планують робочі візити в країни Африки і Латинської Америки, клініка «Віком» пропонує вакцинацію від дуже важкої хвороби - жовтої лихоманки. Нагадуємо, що сучасній медицині досі не вдалося знайти ліків від цієї смертельно небезпечної хвороби - єдиним захистом від неї є вакцинація.
Кому необхідне щеплення проти жовтої лихоманки
Щеплення вакциною «Стамарил» проти жовтої лихоманки показана таким групам людей:
- подорожуючим в ендемічні регіони, а також тим, хто здійснює транзитну поїздку через такі регіони або постійно проживає в них;
- подорожуючим в будь-яку країну, для в'їзду в яку необхідно пред'явити міжнародний сертифікат вакцинації (це може залежати від маршруту попередньої подорожі або не залежати від нього);
- людям, які мають контакти з потенційно зараженими матеріалами (наприклад, співробітникам лабораторій).
Якщо Ви і Ваші діти належите до однієї з цих груп, довіртеся фахівцям клініки «Віком», які проведуть вакцинацію від жовтої лихоманки на безпечному та ефективному рівні.
Новини клініки
-
19 червня 2022
Ударно-хвильова терапія в МЦ «Віком» Пройти курс ударно-хвильової терапії тепер можна і у нашому МЦ «Вііком». Використовують ударно-хвильову терапію в ортопедії для зняття болю та прискорення регенерації пошкоджених тканин.
-
08 травня 2022
Ніколи знову 1939-1945. 2022-... Колектив МЦ «Віком» , як і вся Україна, 8 травня разом з усім цивілізованим світом вшановує кожного, хто захищав планету від нацизму у роки Другої світової війни, але цьогоріч слова «Ніколи знову» сприймаються інакше.
-
23 квітня 2022
Вітаємо вас зі святом Пасхи! Прийміть від колективу МЦ «Віком» найщиріші вітання з нагоди світлого свята Воскресіння Господнього.
-
15 квітня 2022
Увага! Нові вакансії в МЦ «Віком» В нашому медичному центрі «Віком» з'явилися нові вакансії