Вакцина «Синфлорикс™»

Синфлорикс в упаковці

Пропонуємо провести вашій дитині профілактику пневмококової та нетипованої гемофільної інфекцій вакциною «Синфлорикс™»

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 1750 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожної дитини;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у дитини) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Листівка-1

Що таке пневмококова інфекція?

фото пневмококаПневмококова інфекція являє собою сукупність хвороб, розвиток яких провокується патогенним мікроорганізмом Streptococcus pneumoniae. Свою назву інфекція отримала через збудника: крихітного кулевидного мікроорганізму - пневмокока. Як і багато бактерій, він набув значного поширення, і, до того ж, дуже стійкий до впливу ліків.

Пневмококова інфекція може послужити причиною безлічі найрізноманітніших захворювань, таких як пневмонія, гнійний менінгіт, отит, плеврит, артрит. Кожна з цих хвороб становить серйозну небезпеку здоров'ю дитини і загрожує йому важкими ускладненнями в подальшому. Пік активності бактерії Streptococcus pneumoniae часто починається після інших перенесених хвороб, наприклад, таких як отит, кір, ГРВІ або грип. Маленькі діти, імунітет яких ще не набрав повну силу, є однією з основних груп ризику по розвитку захворювань, що викликаються пневмококами. На думку фахівців, кращим профілактичним заходом від хвороб, що викликаються бактерією Streptococcus pneumoniae, є вакцинація.

Батьки не усвідомлюють, наскільки небезпечна для дітей пневмококова інфекція

Охоплення вакцинацією проти пневмококової інфекції дітей в Україні є недостатнім, багато батьків не усвідомлюють всі ризики, пов'язані з цим серйозним захворюванням. Тому щорічно сотні дітей хворіють на тяжку пневмонію, запалення середнього вуха, менінгіт, а також інші викликані пневмококом інфекції, які можуть істотно вплинути на здоров'я і розвиток дитини.

Агресивна і непрогнозована бактерія

боротьба з інфекцієюУ разі тяжкого випадку пневмококової інфекції лікування триває кілька тижнів, і, на жаль, далеко не завжди лікарям вдається здолати хворобу. Зазвичай, весь цей час дитина знаходиться в лікарні, де отримує масивну антибактеріальну терапію. Однак, існує ризик, що пневмокок не відреагує на антибіотики, тобто виявиться резистентним; це погіршить прогноз лікування і, в разі неконтрольованого розмноження бактерій, може привести до смерті дитини. На щастя, такі випадки досить рідкісні. Але вони є і лише підтверджують, що пневмокок - небезпечна і непрогнозована інфекція, і навіть, здавалося б, здоровий малюк може дуже тяжко захворіти.

Вакцинація - кращий спосіб захистити малюка

Батьки повинні знати, що вакцинація проти пневмококової інфекції - це не диво-засіб, який повністю захистить від запалення легенів або запалення середнього вуха. Однак, з її допомогою можна уникнути важких форм захворювань, які викликаються пневмококом - з ускладненнями і високим рівнем смертності.

Листівка-2

Іноді батьки хвилюються з приводу побічних ефектів, які можуть стати наслідком вакцинації. Tакі дійсно спостерігаються, але в порівнянні з тяжкими випадками пневмококової інфекції вони мінімальні - можливо невелике почервоніння в місці уколу, підвищена температура, млявість, дратівливість, втрата апетиту.

Що являє собою вакцина Синфлорикс™

производитель вакциныСинфлорикс™ – представник другого покоління препаратів, що відповідають за формування імунної реакції. Виробник - GlaxoSmithKline Biologicals (Бельгія). У складі вакцини бактерія представлена лише однією зі своїх частин - полісахаридами.

Вони і викликають імунну відповідь. Через зв'язок з білковою складовою вакцина визначається як кон'югована. У ній відсутні консерванти, а стабілізатором виступає фосфат алюмінію.

Крім створення імунітету до пневмококу, Синфлорикс™ вберігає організм від впливу гемофільної палички, яка може стати причиною отиту в гострій формі. Також формується імунітет до правця і дифтерії. Полісахариди, кон'юговані з протеїнами правцевого і дифтерійного анатоксинів, грають роль згаданого вище білкового компонента вакцини.

Зміст вакцини

1 доза (0,5 мл) містить:

 • по 1 мкг пневмококового полісахариду серотипів 11,2, 51,2, 6B1,2, 7F1,2, 9V1,2, 141,2, 23F1,2 
 • по 3 мкг пневмококового полісахариду серотипів 41,2, 18C1,3 и 19F1,4;
 • адсорбований на фосфаті алюмінію — 0,5 мг Al3+;
 • кон'югований з протеїном D (отриманим з нетипованого штаму Haemophilus influenzae) ≈ 13 мкг;
 • кон'югований з протеїном правцевого анатоксину ≈ 8 мкг;
 • кон'югований з протеїном дифтерійного анатоксину ≈ 5 мкг;

Показання:

 • активна імунізація дітей грудного віку і дітей у віці від 6 тижнів до 5 років для профілактики пневмококової інфекції, викликаної серотипами Streptococcus pneumoniae 1, 4, 5, 6B, 7F, 9V, 14, 18C, 19F и 23F і перехресно-реактивним серотипом 19A (включаючи сепсис, менінгіт, пневмонію, бактеріємію і ОСО), а також інфекції, викликаної нетипованою Haemophilus influenzae.

Ефективність вакцинації

У міжнародній практиці з 2000 року для імунопрофілактики пневмококової інфекції у новонароджених і дітей раннього віку застосовується вакцинація. За даними ВООЗ, світовий досвід показав, що масова вакцинація більш ніж на 80% знижує частоту пневмококових менінгітів і важких пневмоній у дітей, і більше, ніж на третину - захворюваність усіма пневмоніями і отитами. Носійство пневмококів у дітей скорочується, відповідно менше хворіють і невакциновані діти і дорослі. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, глобальне використання вакцинації від пневмококової інфекції дозволить запобігти 5,4 - 7,7 мільйона дитячих смертей до 2030 року.

Протипокази:

Стоп!

 • підвищена чутливість до діючої та допоміжних речовин вакцини або будь-якого білку-носія.

Як і при застосуванні інших вакцин, призначення вакцини Синфлорикс™ має бути відкладено у дітей з гострими захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою. Однак наявність легких незначних проявів інфекційних захворювань, таких як застуда, не є підставою для відкладення вакцинації.

Підведемо підсумки

процес вакцинації

Вакцину Синфлорикс™ застосовують для попередження розвитку інфекційних захворювань пневмококової природи у дітей з 6 міс. до 5 років. Щеплення знижує вірогідність інфекційних менінгітів, отитів і пневмоній, полегшує їх перебіг. Реакція на Синфлорикс™ зазвичай відсутня або слабко виражена. Можливо погіршення апетиту і настрою, підвищення температури тіла до 38 ° С, почервоніння в місці уколу. Побічні реакції не вимагають медичного втручання і проходять через кілька днів.

Новини клініки