Пропонуємо профілактику захворювань, викликаних вірусом папіломи людини (ВПЛ) вакциною «Церварикстм»
Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих
Вартість - 1500 грн + лікарський огляд перед вакцинацією
У загальну вартість вакцинації входять:
- вартість вакцини;
- складання індивідуального графіка вакцинації для кожного пацієнта;
- маніпуляція по введенню вакцини;
- спостереження за пацієнтом протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
- документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
Чим небезпечний вірус папіломи людини (ВПЛ)?
Вже давно доведено, що носіями вірусу папіломи людини є більше 90% жінок. Не всі типи цієї інфекції небезпечні для здоров'я. Але є і такі різновиди, які викликають передракові і ракові утворення шийки матки, гострі і хронічні захворювання репродуктивної системи. Найнебезпечнішими є 16 і 18 серотипи. 70% випадків злоякісних новоутворень шийки матки і 50% інтраепітеліальних неоплазій у всьому світі викликано саме цими вірусами.
Вірус папіломи людини викликає ураження шкіри і слизових, що виражаються в зміні будови і функціональної активності клітин. ВПЛ є найважливішим фактором у розвитку раку шийки матки. Ці віруси виявляються з 99,7% біоптатів різних видів раку шийки матки. З приблизно 200 типів ВПЛ більш 30 типів інфікує генітальний тракт. До групи особливо високого онкогенного ризику відносяться 16 і 18 типи. Інфікування відбувається статевим шляхом. Чим більше статевих партнерів - тим вище ризик зараження декількома типами ВПЛ одночасно. Поразка слизових відразу декількома типами вірусу збільшує ймовірність розвитку злоякісного процесу. Щорічно в світі виявляється понад півмільйона випадків раку шийки матки, приблизно половина цих жінок гине. Пік інфікування випадає на 16-25 років, потім формуються передракові стани, такі як генітальні кондиломи, ерозії шийки матки. Сам же рак розвивається до 35-60 років.
На сучасному етапі лікування вірусу папіломи людини (ВПЛ) у жінок можно тільки прибрати симптоми, але не позбавити від збудника. Іншими словами, ВПЛ практично невиліковний. Можна лише попередити зараження цією інфекцією за допомогою вакцінаціі.
«Церварикс» - засіб боротьби з ВПЛ
«Церварикс» - це рекомбінантна адсорбована вакцина, вона призначена для профілактики захворювань, які викликають віруси папіломи людини. Препарат є сумішшю вірусоподібних частинок, що відносяться до рекомбінантних поверхневих білків ВПЛ типів 16 і 18, які надають посилену дію за допомогою адьювантной системи AS04. Виробник вакцини «Церварикс»: британська фармацевтична фірма ГлаксоСмітКляйн з виробництвом в Бельгії.
Отримують L1 білки ВПЛ-16 і ВПЛ-18, застосовуючи рекомбінантні бакуловіруси ВПЛ-16 і ВПЛ-18, які створені на основі культури клітинTrichoplusia ni.
Вакцина «Церварикс» випускається в спеціально розробленому шприц-дозі. Такий шприц асептично упакований і адаптований для зручного перевезення і зберігання, забезпечений спеціальною голкою, що мінімізує больові відчуття від ін'єкції. Застосування подібного шприца виключає його повторне використання.
Вводять вакцину «Церварикс» внутрішньом'язово, в ділянку дельтоподібного м'яза (плече).
Склад вакцини
В 0,5 мл (1 доза) суспензії міститься:
діюча речовина:
- L1 білки вірусу папіломи людини типів 16 і 18 – по 0,02 мг кожного типу;
допоміжні компоненти:
- алюмінію гідроксид,
- липид A 3-о-дезаціл-4-монофосфоріл,
- натрію дигідрофосфату дигідрат,
- натрію хлорид,
- вода для ін'єкцій.
Показання
«Церварикс» показаний таким категоріям осіб:
- жінкам і дітям від 10 до 25 років з метою профілактики раку шийки матки та неоплазій, викликаних ВПЛ;
- для профілактики гострих і хронічних інфекцій статевих шляхів, викликаних ВПЛ;
- для попередження неоплазий і атипових перероджень, передракових станів, пов'язаних з ВПЛ.
Щеплення «Церварикса» показане всім дівчаткам від 10 років незалежно від того, інфіковані вони ВПЛ чи ні. Доведено, що навіть якщо людина вже заражена ВПЛ, вакцинація все одно дозволить знизити ризик виникнення злоякісного переродження шийки матки та інших захворювань, тому що вона значно підвищує імунітет проти цього вірусу.
Оптимальною є вакцинація «Цервариксом» до початку статевого життя і досягнення дівчинкою репродуктивної зрілості. Тому що саме чоловіки є основними носіями і переносниками вірусу папіломи людини. До 80% сексуально активних особ стикаються з ВПЛ хоч раз в житті. Якщо дівчина щеплена до початку сексуального життя, то захист від ВПЛ 16-го і 18-го серотипу їй забезпечена.
Схема вакцинації
Щеплення робиться за такою схемою:
- обраний день вакцинації;
- через місяць після першого введення;
- через 6 місяців після першого введення.
Ревакцинація «Цервариксом» не проводиться. За рахунок ад'ювантного компонента антитіла будуть циркулювати протягом тривалого часу. Максимальний термін спостереження за вакцинованими жінками становив 7 років і 6 місяців. За цей час титр антитіл зберігався в колишньому обсязі.
Протипокази
«Церварикс» має наступні протипокази:
- непереносимість або алергічні реакції на компоненти вакцини: алюміній, натрію дигідрофосфат;
- алергія на попередні введення;
- лихоманка вище 37 ° С;
- вагітність і лактація (в зв'язку з відсутністю даних щодо застосування).
Можливі реакції організму на щеплення
Інструкція по застосуванню препарату «Церварикс» попереджає про можливу появу наступних побічних ефектів, які, в свою чергу, діляться на рідкісні і поширені.
дуже поширені побічні ефекти:
- головний біль;
- болю в м'язах;
- хворобливість, набряк, почервоніння місця ін'єкції.
до поширених реакцій також відносяться:
- біль в животі, рідкий стілець, нудота аж до блювоти;
- висип, свербіж;
- біль в суглобах;
- лихоманка;
рідкісні побічні ефекти:
- ГРЗ;
- запаморочення;
- ущільнення і порушення чутливості шкіри в місці введення препарату.
Випадки важких алергічних реакцій на щеплення «Церварикс» типу анафілактичного шоку, набряку Квінке жодного разу не зафіксовано. Але можливість їх виникнення не виключається. Оцінка безпеки вакцини «Церварикс» проводилася на основі клінічного дослідження за участю близько 13000 жінок і дітей. У 70% досліджуваних відзначалася тільки місцева реакція у вигляді почервоніння, незначної хворобливості, яка проходила самостійно без лікування протягом декількох днів.
Особливі вказівки
Застосування вакцини «Церварикс» не вивчалось у осіб молодше 10 років, у вагітних і годуючих жінок, у осіб, які мають імунодефіцитні стани, а також отримують препарати крові або імуноглобуліни. Отже, безпека застосування вакцини «Церварикс» у цих груп невідома і вакцинація повинна розглядатися індивідуально.
Не протипоказано застосовувати «Церварикс» разом з іншими щепленнями, а саме АКДП, АДП, поліомієлітною і гепатитною вакцинами. Але в такому випадку вони робляться в різні ділянки тіла.
При порушеннях згортання крові «Церварикс» потрібно застосовувати дуже обережно. Потрібен тривалий контроль, бо можливе виникнення кровотеч. Особам з імунодефіцитом і ВІЛ-інфекцією «Церварикс» не протипоказаний. Але ефективність вакцини у таких людей може бути знижена.
Підведемо підсумки
Кількість жінок, у яких виявляють рак цервікального відділу матки щорічно тільки збільшується. Цей процес можна зупинити тільки за допомогою вакцинації, адже папіломавірусна інфекція не піддається лікуванню, спрямованому на усунення причини. Ефективність щеплення наближається до 100%. Побічні ефекти, викликані щепленням «Церварикс», зустрічаються рідко. Захворюваність на рак, викликаним 16-го і 18-го серотипів папіломавірусу, при застосуванні вакцини «Церварикс» зводиться до нуля.
Щеплення - єдиний спосіб убезпечити себе і свою дитину. Триразове введення «Церварикс» дає імунітет на тривалий час. Максимальний ефект від щеплення досягається, якщо проводити її дівчинці до початку статевого життя.
Новини клініки
-
21 грудня 2022
Консультація дитячого ортопеда-травматолога на базі МЦ «Віком» УВАГА!!! В суботу, 24.12.2022, з 9:00 по 15:45 на базі МЦ «Віком» КОНСУЛЬТАЦІЯ ДИТЯЧОГО ОРТОПЕДА-ТРАВМАТОЛОГА.
-
22 листопада 2022
МЦ «Віком» завжди поряд з вами! Медичний центр "Віком" застосовує альтернативне живлення під час почасових відключень електрики.
-
10 серпня 2022
Увага! Вакцина ГАРДАСИЛ для профілактики раку шийки матки В медичному центрі "Віком" з'явилася можливість провести профілактику раку шийки матки.
-
29 липня 2022
Медогляди педіатра в МЦ «Віком» Наші фахівці нагадують, що медогляди для дитячих садочків та для школи в МЦ «Віком» - це правильний вибір!