Увага! Враховуючи введення війскового стану, МЦ «Віком» працює за скороченим графіком

У Києві представили демоверсію електронної системи охорони здоров'я E-Health

Проектний офіс Е-Health представив у Києві демонстраційну версію перших складових електронної системи охорони здоров'я.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Електронна охорона здоров'я - це додатковий сервіс для різних сторін, як для пацієнта, який може знайти свого лікаря, записатися до нього, так і для лікаря, який не буде заповнювати купу папірців, для національного страховика, який зможе (завдяки цій системі) отримати статистику, приймати управлінські рішення. Цей сервіс створюється завдяки трикутнику співпраці між бізнесом, громадянським суспільством та владою", - сказав на презентації заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

За словами керівника проектного офісу E-Health Юрія Бугая, передбачається, що кожна медична установа матиме в цій системі свій профіль, який створюється головним лікарем, і він же вносить основну інформацію про лікарів медустанови. Насампред це мають бути лікарі первинної ланки, які зможуть заносити до системи інформацію про пацієнтів та укладені з ними договори. Створювати в системі свій профіль можуть і лікарі, які стали фізичними особами - підприємцями.

Система також передбачає можливість перевірки, чи не уклав пацієнт договори з кількома лікарями. При цьому інформація про самого пацієнта залишається закритою, наголосив Бугай.

Він уточнив, що серед даних про пацієнта, які лікар мусить внести в систему, мають бути номер мобільного телефону та електронна адреса, на яку при реєстрації надійде код підтвердження, а також номер контактної особи в екстрених випадках.

Втім, за словами Бугая, у сільській місцевості чи у випадках, коли людина не має телефона або доступу до інтернету, для лікарів передбачені інші можливості провести верифікацію пацієнта.

Керівник проектного офісу додав, що спочатку пілотний запуск системи відбудеться в тих регіонах, які готові будуть нею користуватися.

"Регіони мають самі висловити готовність до запуску пілотного проекту, ми будемо відходити від тих регіонів, які з липня будуть мати інституційну спроможність, тобто лікарі вже працювали з такими системами, є обладнання тощо", - сказав Бугай.

Ознайомитися з демонстраційною версією перших складових Е-Health можна на сайті проектного офісу.