Вчені розгадали таємницю ще одного механізму захисту організму від інфекцій

     Певний білок крові може «збирати» збудників хвороб і токсини.

     Міжнародна група вчених повідомила, що під час досліджень було виявлено новий механізм захисту організму від бактерій і токсинів. Як вважають вчені, це відкриття може перевернути погляд на лікування та профілактику багатьох хвороб.

     Дослідники виявили, що фрагменти одного з білків крові, тромбін, може «збирати» і переносити бактерії і токсини. Тромбін у великій кількості присутній в місцях пошкоджень, наприклад, в ранах. Цей білок виявився здатний знешкоджувати і бактерії, і ендотоксини. Як вважають вчені, ймовірно, цей механізм був сформований в ході еволюції спеціально для додаткового захисту при пошкодженнях і травмах.

     Фахівці вважають, що зараз, коли в світі стає все більше інфекцій, стійких до антибіотиків, особливо важливо звернутися до природних форм захисту організму. Вчені з'ясували, що тромбін досить швидко очищає рану від бактерій і токсинів, а потім організм знищує збудників.

     Як вважають вчені, відкриття цього механізму може допомогти впоратися з проблемою суперинфекций. Вони вважають, що, можливо, організму потрібно допомагати «збирати» і знешкоджувати бактерії і токсини, а потім імунна система впорається з ними самостійно.