ЕКГ

ЕКГ фото

Електрокардіографія

     Серце та судиниЕКГ як метод оцінки серцевої діяльності вперше з'явився в 1903 році, але в практичній охороні здоров'я, з метою діагностики патології серця і для полегшення встановлення діагнозу, він зайняв своє місце на початку 50-х років минулого століття. Власне, з цією метою він служить і сьогодні, повністю влаштовуючи і клінічну медицину і пацієнта.

     Цей метод є одним з основних в діагностиці патології серцевої діяльності. Електрокардіограф реєструє і фіксує на паперовому або електронному носії показники серцевої електричної активності. Завдяки цьому, лікар функціональної діагностики може в ході розшифровки отриманої інформації виявити багато проблем зі здоров'ям у пацієнта.

     Виявляються в тому числі і будь-які порушення провідності і ритму. Фахівець може оцінити, наскільки повноцінно міокард справляється зі своїми функціями, діагностувати навіть на самому ранньому етапі розвитку різні ішемічні зміни, в тому числі і таку грізну патологію, як інфаркт міокарда.

     Зняття ЕКГ у дитиниПроцедура зняття електрокардіограми не представляє ніякої небезпеки для здоров'я пацієнта та абсолютно безболісна. Проводить її медсестра функціональної діагностики. Сучасна апаратура, яка фіксує ЕКГ, крім власне проведення дослідження, здатна накопичувати в своїй пам'яті колосальну кількість даних, а також на їх основі проводити контроль якості пройдених хворими курсів лікування.

Однак, серце б'ється в грудях не тільки хворої, але і здорової людини і електрокардіографія може дати відповіді на актуальні і для нього питання:

  • чи є у нього ознаки початкових відхилень від норми;
  • присутній ризик розвитку кардіопатологій;
  • які індивідуальні можливості серця пацієнта до виконання різних життєвих навантажень;

     Для отримання відповідей на ці питання необхідний інший алгоритм аналізу ЕКГ з позицій физиологичности серцевої діяльності. Фахівці функціональної діагностики клініки «Віком» є лідерами в цій сфері, авторами багатьох наукових праць та монографій з аналізу ЕКГ як хворого, так і здорової людини, розміщених у вільному доступі як у Національній медичній бібліотеці України, так і в інших електронних наукових бібліотеках.

     Одна з найактуальніших тем профілактики раптової серцевої смерті серед дітей більш докладно висвітлена в статті лікаря функціональної діагностики нашої клініки Воробйова Л.В. - "Раптова серцева загибель серед дітей"

Новини клініки