Лабораторна діагностика

Лабораторна діагностика - фото

Значення клінічних лабораторних досліджень для практичної медицини

     В даний час лабораторна діагностика є одним з найбільш інформативних методів дослідження в медицині, саме її результати є вирішальним фактором у виборі тактики лікування більшості хвороб.

     Клінічні лабораторні методи дослідження допомагають лікареві:

 • Встановити діагноз захворювання. Наприклад, по аналізах крові і дослідженням кісткового мозку (мієлограмі) встановлюють форму лейкозу.
 • Спостерігати за перебігом хвороби та характером реакції організму на патологічний процес. У цьому відношенні велике значення має динаміка загального аналізу крові при запальних і гнійних захворюваннях: лейкоцитоз, прискорене ШОЕ - показники хорошої опірності організму; нормалізація лейкоцитів, ШОЕ в процесі лікування - показник одужання, перехід лейкоцитозу в лейкопенію при лікуванні вказує на хронізацію патологічного процесу.
 • Судити про правильність проведеного лікування. Наприклад, зниження змісту глюкози в крові при лікуванні цукрового діабету вказує на вірно підібрану дозу інсуліну.
 • Скласти уявлення про прогноз хвороби. Наприклад, коли не відмічається нормалізації міоглобіну протягом 2-х діб після інфаркту міокарда, це вказує на 90% ймовірність несприятливого результату.

Методи клінічних лабораторних досліджень

     В даний час для дослідження нормальних і патологічних біологічних рідин, субстратів, тканин і клітин організму використовуються різні, в тому числі і високотехнологічні методи та методики, метою виконання яких є забезпечення достовірної інформації про стан функціонування організму. В клінічній лабораторній діагностиці застосовуються різні види досліджень з використанням різних методів: загальноклінічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних, серологічних, мікробіологічних, коагулологічних, паразитологічних та ін.

 • Загальноклінічні дослідження - дослідження сечі, шлункового і дуоденального вмісту, випорожнень, мокротиння, спино-мозкової рідини, ексудатів, транссудатів та ін.
 • Гематологічні дослідження - загальний аналіз крові, підрахунок тромбоцитів, тривалість кровотечі, час згортання крові, підрахунок ретикулоцитів, визначення гематокриту, осмотичної резистентності еритроцитів та ін.
 • Біохімічні дослідження - дослідження обмінних процесів на підставі вивчення хімічного складу біологічних рідин організму.
 • Імунологічні та серологічні дослідження - методи, засновані на виявленні різних антигенів і антитіл (визначення групи крові і т.д.).
 • Мікробіологічні дослідження - визначення збудників за допомогою бактеріологічного посіву на спеціальні середовища.
 • Коагулологічні дослідження - дослідження системи згортання крові.
 • Паразитологічні дослідження - дослідження біологічних рідин на наявність гельмінтів, найпростіших і ін.

     кровь в пробиркеВ практичній медицині широко застосовуються, так звані експрес-методи з використанням спеціальних, оброблених специфічним реактивом тест-смужок. Вони засновані на кольорових якісних реакціях і дозволяють отримати результат у ліжка хворого.

     Останнім часом широкого поширення набули апаратні методи дослідження з використанням спеціальних автоматичних та напівавтоматичних аналізаторів. Матеріалом для дослідження служать різні біологічні рідини і виділення організму: кров, сироватка, плазма крові, сеча, харкотиння і т.д.

     Особливістю клінічної лабораторної діагностики на сучасному етапі є комплексність обстеження пацієнтів. Для діагностики захворювань використовується весь арсенал клінічних лабораторних методів.

Про нашу лабораторію

     Наша клініко-діагностична лабораторія функціонує на базі медичного центру «Віком» з моменту відкриття. За цей час її очолювали кілька фахівців і всі вони внесли значний вклад в розвиток лабораторії. В даний час завідує лабораторією лікар-лаборант вищої категорії Баскакова О.А.фото Баскаковой О.А.

     Наша лабораторія оснащена новітнім обладнанням та реактивами. Провідні фахівці лабораторії пройшли підготовку на базі найкращих лабораторій України, що підтверджено сертифікатами. Співробітники лабораторії з успіхом справляються з головним завданням - забезпечення населення міста і області доступною і сучасною клінічною лабораторною діагностикою. Функціонування клініко-діагностичної лабораторії в складі медичного центру «Віком» надає унікальну можливість безпосередньо після проведення аналізу отримати кваліфіковану і своєчасну інтерпретацію результатів досліджень і необхідні високопрофесійні послуги лікарів різних спеціальностей.

     Звичайно, направлення на проходження тих чи інших досліджень зазвичай видає лікуючий лікар, який здатний оцінити стан пацієнта і необхідність конкретного аналізу. Він трактує отримані результати відповідно до скарг хворого і клінічним проявами патології, а також враховує дані інших діагностичних методів. Якщо ж проходження лабораторних тестів було Вашої власною ініціативою, то не слід самостійно ставити діагноз на підставі результатів аналізу. В цьому випадку відхилення показників від норми є приводом для звернення до лікаря-фахівця за професійною консультацією.

     Перед здачею матеріалу для лабораторного аналізу слід врахувати вплив на достовірність його результатів фізичного навантаження, раціону харчування, прийому лікарських засобів та інших чинників. Тому в деяких випадках необхідна спеціальна підготовка до дослідження, про яку обов'язково попередить лікар або співробітники лабораторії.

Новини клініки