УЗД в травматології та ортопедії

У медичному центрі «Віком» з успіхом проводиться не тільки ультразвукова діагностика органів шиї, грудної і черевної порожнини, молочн залоз, малого тазу, але й опорно-рухового апарату. УЗД в травматології та ортопедії є одним з найбільш часто вживаних методів візуалізації. З розвитком новітніх технологій процедура ультразвукового дослідження зазнала деяких змін, і завдяки цьому дозволяє миттєво отримувати високоточні зображення досліджуваних областей тіла. УЗД абсолютно безболісна і не вимагає спеціальної підготовки для хворого перед дослідженням.

Особливості проведення УЗД в травматології та ортопедії

УЗД колінного суглобу Принцип роботи УЗД заснований на здатності ультразвукових хвиль відбиватися від внутрішніх структур організму, завдяки чому відбувається відтворення образу досліджуваних органів і тканин. Звукові хвилі мають високу частоту, складаючу, як правило, від 2000 до 15000 кГц.

Під час дослідження на шкірі в потрібному місці наноситься спеціальний водорозчинний гель, по якому ковзає датчик. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє регулювати чіткість та ясність зображення.

УЗД суглобів дозволяє успішно візуалізувати певні структури досліджуваної області з роздільною здатністю, яку можна порівняти з МРТ, проте дає можливість зосередитися на конкретній області. Також можна визначити наявність і характер внутрішньосуглобової рідини.

УЗД хребта надає можливість досліджувати м'язи і зв'язки хребта, хрящі в дрібних міжхребцевих суглобах. Також даний вид діагностики дозволяє ретельно вивчити такі патологічні зміни, як остеохондроз, грижі і протрузії міжхребцевих дисків, артроз міжхребцевих суглобів, сколіоз, ревматизм і т.д.

УЗД в травматології та ортопедії використовується для наступних цілей:

• оцінка стану м'яких тканин (підшкірно-жирова клітковина, м'язи, суглобові капсули, зв'язки, сухожилля) та, навіть, поверхневі кісткові структури;Ігла в суглобі
• пошук та визначення локалізації можливих чужорідних тіл (скло, метал, дерево і т.д.);
• виявлення відкладень кальцію;
• визначення наявності рідини в досліджуваній області, а також візуалізація кровотоку.

В необхідних ситуаціях УЗД застосовується як допоміжний метод при проведенні блокад, пункції суглобів і дозволяє максимально точно направити голку до заданого місця. Це дає можливість оптимізувати маніпуляцію, що зробить її більш зручною для пацієнта і прискорить час її виконання.

Згідно зі статистикою точність ін'єкцій під контролем УЗД може досягати 95-100% порівняно з 65% у разі введення голки «наосліп». Крім того, в разі виконання складних ін'єкцій за допомогою УЗД спостерігається більш швидке відновлення функції органу або кінцівки та одужання пацієнтів.

Які ж переваги УЗД, як методу діагностики в травматології та ортопедії?

Зображення УЗД

До основних переваг УЗД опорно-рухового апарату відносяться:
• Динамічність дослідження. Під час діагностики лікар в змозі дослідити не одну, а декілька частин тіла і отримати набагато більше інформації в порівнянні зі статичними дослідженнями, такими як МРТ і КТ;
• Цей метод діагностики легко переноситься пацієнтами, бо відсутня необхідність використання замкнутого простору і опромінення;
• Метод повністю безпечний, що дає можливість вільно використовувати його при обстеженні дітей будь-якого віку і навіть жінок під час вагітності;
• Доступна вартість дослідження для кожного пацієнта;
• Портативність апарату ультразвукової діагностики дозволяє легко транспортувати його в потрібне місце. Таким чином наш фахівець може провести Вам дослідження не тільки в стінах клініки, а й у Вас на дому або на робочому місці;

Переваги методу УЗД виявляються в можливості проводити дослідження м'яких тканин, які неможливо побачити на рентгенівському знімку. УЗД суглобів та хребта дає лікареві можливість досить чітко візуалізувати досліджувані об'єкти, які раніше можна було вивчити тільки за допомогою КТ і МРТ. Також ультразвук дозволяє розпізнати травми м'яких тканин, такі як розриви м'язів і сухожиль, підшкірні і міжм'язові гематоми та інші пошкодження опорно-рухового апарату, що дозволяє правильно поставити діагноз і прискорити процес одужання.

Використання УЗД хребта та суглобів забезпечує доступну вартість високоякісної допомоги пацієнтам. УЗД в травматології та ортопедії є важливим інструментом в діагностиці та лікуванні травм і іншої патології опорно-рухового апарату.

Діагностика за допомогою УЗД

Наш лікар УЗД В.О. Блінецький постійно підвищує свою кваліфікацію на тематичних курсах удосконалення, бере участь в конференціях і семінарах, відвідує майстер-класи провідних фахівців. Необхідність постійного самовдосконалення пояснюється тим, що в даний час кількість захворювань опорно-рухового апарату збільшується. Статистика говорить, що тільки за останні 10 років число звернень з такими проблемами зросла на 30,4%. В Україні, наприклад, подібною патологією страждає до 10-15% населення. Така ж картина спостерігається і в інших країнах світу. Особливо це стосується остеоартрозу, остеохондрозу та остеопорозу (патологічні переломи довгих трубчастих кісток і хребта).

Який же вихід?

Вихід один - рання діагностика і профілактика. Допоможе вам в цьому досвідчений фахівець медичного центру «Віком». Запрошуємо записатися на дослідження свого опорно-рухового апарату на сторінці лікаря-УЗД В.О. Блінецького.

Новини клініки