PRP-терапія в ортопедії та травматології

PRP-терапія, ✔ «Віком» ✔ Кременчук✔Лікування артрозів, болю в суглобах та хребті✔Доступні ціни✔ Знижка 10% при запису на прийом on-line

   ЗМІСТ:

Що таке PRP?
Скільки це коштує?
Процедура PRP-терапії: етапи і нюанси
Результати процедури: відчуйте різницю
Плюси і мінуси лікування аутоплазмою
Показання до РRР-терапії:
Протипокази
Як правильно підготуватися до процедури
Поширені запитання
Підведемо підсумки

Хвороби суглобів, м'язів і сухожилків завдають так багато страждань, що медична наука весь час намагається знайти нові підходи для того, щоб полегшити життя таким пацієнтам. Порівняно недавно провідні ортопеди-травматологи США, Ізраїлю, Італії, Франції та інших європейських країн стали успішно застосовувати в таких випадках методику PRP-терапії.

Цей інноваційний спосіб лікування остеоартрозу, пошкоджень зв'язок, сухожиль і м'язів впроваджений в життя і лікарями «Вікома», причому ми отримали відмінні результати!

введення аутоплазми у колінний суглоб

Що таке PRP?

PRP (Platelet Rich Plasma) - це власна плазма людини, збагачена тромбоцитами. Потрібно пояснити, що плазма - це рідка частина крові, яка містить ряд вітамінів, білків, ферментів, гормонів, а також деякі клітини крові, в тому числі і тромбоцити. В основі методу лікування аутоплазмой, тобто власною плазмою, збагаченою тромбоцитами, лежить здатність чинників росту, що містяться в тромбоцитах, стимулювати і прискорювати процес відновлення пошкоджених тканин за рахунок посиленої регенерації клітин. В результаті такого впливу вдається, як би «розбудити» клітини хрящових тканин, судин та інш. В результаті чого швидше загоюються їх мікротравми, тріщини, відновлюється кісткова структура, прискорюється загоєння ран, а наявний запальний процес пригнічується.Пробірка з плазмою

Вчені довели, що локальне введення власної плазми з підвищеною концентрацією тромбоцитів сприяє відновленню тканин і загоєнню ран. Лікувальний ефект проявляється тоді, коли концентрація тромбоцитів у плазмі збільшується в кілька разів, досягаючи показника 1 млн / мкл (в нормі концентрація становить 150 тис / мкл до 350 тис. / мкл).

Робимо висновок - збагачена тромбоцитами плазма - це плазма крові з підвищеним вмістом тромбоцитів, застосування якої забезпечує загоювальну, регенеративну та омолоджуючу дії на тканини організму. PRP-плазма містить в 3-5 разів більше факторів росту, цитокінів та інших біологічно активних білків, ніж цільна кров.

Цей сучасний напрям регенеративної медицини дозволяє лікувати безопераційним шляхом суглобові, сухожильні і м'язово-фасциальні болі, використовуючи ін'єкційну форму аутоплазми.

PRP-терапія - це безболісна і безпечна процедура, яка дозволяє позбутися хвороб суглобів, повернутися до звичного ритму життя без необхідності регулярного застосування медикаментів.

Фото запаленого колінного суглоба

разделительная серая линия

ціна процедури
Ціна процедури 750 грн

время процедуры
Тривалість процедури 15-30 хв

курс лечения
Курс лікування 3-7 процедур

разделительная серая линия

Процедура PRP-терапії: етапи і нюанси

Оскільки для лікування використовуються не хімічні препарати, а власна плазма крові, збагачена тромбоцитами, то перший етап цієї процедури - взяття крові.

схема процедури

Після забору невеликої кількості крові з вени і центрифугування її в спеціальній оригінальній пробірці, ми отримуємо плазму, збагачену тромбоцитами. У процесі приготування, серед інших формених елементів крові, таких як лейкоцити та еритроцити, найбільш важливо виділити саме тромбоцити, оскільки альфа-гранули цих клітин крові містять велику кількість різних молекул з біологічно активною дією - так званих факторів росту. Згодом, під час контакту хворих тканин з тромбоцитами відбувається процес дегрануляції і викид в ділянку впливу вищевказаних трофічних і росткових факторів.

підготовка та введення аутоплазмиВикористання тільки якісних фірмових пробірок гарантує отримання плазми з найбільшою концентрацією тромбоцитів. Чим більше тромбоцитів в отриманій плазмі, тим вище лікувальний ефект. Далі збагачена тромбоцитами плазма шляхом ін'єкції вводиться в уражений суглоб або в ділянку пошкоджених або запалених сухожилків і м'язів. При необхідності маніпуляція може проводитися під місцевою анестезією, а також під контролем УЗД.

Процедура проводиться в найкоротші терміни: на одну ін'єкцію пацієнт витрачає не більше 15-30 хвилин, що дозволяє йому в той же день повернутися додому, зайнятися звичайними справами і навіть приступити до виконання службових обов'язків. Для досягнення найкращого ефекту рекомендується пройти повний курс ліування (3-7 ін'єкцій з інтервалом в один тиждень). Як правило, тривалість курсу визначається вираженістю больового синдрому. Тому число сеансів є індивідуальним і визначається лікарем. У складних задавнених випадках курс PRP-терапии можна повторити через три-чотири місяці. 

У будь-якому випадку ми очікуємо позитивний ефект вже через тиждень після першої процедури. 

Дану методику можна застосовувати як монотерапію, так і в комплексі з іншими процедурами і лікувальними методами. Наприклад, ін'єкції аутоплазми підвищують дієвість терапії за допомогою фізіолікування, електростимуляції, рефлексотерапії, масажу, лікувальної фізкультури та медикаментів. В ході курсу лікування із застосуванням даної методики, відбувається зміцнення тканин всього опорно-рухового апарату.

Результати процедури: відчуйте різницю

хворі викидають милиці

PRP-терапія сприяє:

 • усуненню болю в суглобах;
 • зняттю м'язового спазму і зміцнення м'язів, оточуючих суглоб ;
 • активізації кровопостачання ділянки ураженого суглоба;
 • поліпшенню постачання суглобового хряща поживними речовинами;
 • поверненню об’єму рухів в суглобах;
 • відновленню суглобової рідини;
 • стимулюванню утворення кісткової і хрящової тканин;
 • прискоренню періоду реабілітації після травм і операцій;

Плюси і мінуси лікування аутоплазмою

Вчені відзначають виняткову ефективність PRP-терапії, особливо при травмах і хворобах суглобів, м'язів і сухожилків. Цей метод має багато переваг у порівнянні з іншими видами лікування завдяки порівняльній простоті і короткому часу приготування препарату, високої концентрації активних чинників росту в аутоплазмі, а також можливості проводити лікування амбулаторно.

Безумовно, цікаво ознайомитися з усіма перевагами застосування PRP-терапії в лікуванні патології опорно-рухового апарату і, якщо так можна висловитися, з недоліками цього методу.

Плюси:

 • Нульовий ризик несумісності і ймовірності розвитку алергії - плазма власної крові повністю біосумісна з організмом людини;
 • Значне і швидке зменшення больового синдрому;
 • Помітне зниження запального процесу і прискорення процесу відновлення пошкоджених тканин;
 • Відсутність побічних дій, як при прийомі лікарських препаратів, в тому числі і негативного впливу на травну систему (зокрема на шлунок і на печінку);
 • Курс PRP-терапії дозволяє знизити дозування ліків, а в деяких випадках і зовсім відмовитися від деяких препаратів;
 • Тривалий ефект після проведення курсу лікування;
 • Позбавлення від причин, а не від симптомів;
 • Широкий спектр захворювань і травм, при яких процедура ефективна. Також важлива сумісність PRP-терапії з іншими терапевтичними методами лікування;
 • Невеликий список протипоказів;
 • Відсутність реабілітаційного періоду - відразу після процедури можна повертатися до звичного життя;

Мінуси:

 • Необхідність ін'єкцій;
 • Вартість... PRP-терапія - доступна процедура, але все ж таки не безкоштовна;

Показання до РRР-терапії:

Цей метод лікування використовується, коли запалені зв'язки (лігаментит), сухожилки (тендиніт). Крім того, показано застосування PRP-терапії при надривах, часткових розривах і ушкодженнях зв'язок, сухожилків і м'язів. Ефективний цей метод і при лікуванні захворювань опорно-рухової системи (епікондиліт, плече-лопатковий періартрит, п'яткова шпора і т. д.). Фахівці рекомендують цей метод і спортсменам при синдромі «перетренованості» і спортивних травмах. Для забезпечення більш успішної реабілітації після хірургічних втручань все частіше і частіше лікарі звертаються до цієї процедури.

Куди вводять аутоплазму

Окремо необхідно сказати про різні види артрозу і артриту - іноді цей метод є єдиною можливістю полегшити стан пацієнта.

Отже, PRP-терапія показана при наступних патологічних станах:

 • Деформуючий артроз кульшових суглобів (коксартроз), колінних суглобів (гонартроз) - найбільша ефективність методу досягається в початкових стадіях захворювання, але застосовується і при артрозах другого-третього ступенів.
 • тенденіти і лігаментіти - запальні процеси зв'язок і сухожилків, в тому числі і ахіллового сухожилка, власної зв'язки надколінка і т.д.
 • Артрити і періартрити різної локалізації.
 • Фасціїти, в тому числі плантарний фасціїт (так звана «п'яткова шпора»).
 • М'язові болі і спазми різної етіології, в тому числі і міофасціальний синдром.
 • Епікондиліт (так званий «лікоть тенісиста»).
 • Субакроміальний синдром.
 • Профілактика і лікування патологій хребта - остеохондроз, грижі і протрузії міжхребцевих дисків, сколіоз і кіфосколіоз.
 • Проблеми з утворенням хрящової і кісткової тканин.
 • Запалення суглобів у спортсменів.
 • Різні травми опорно-рухового апарату і їх наслідки.

Власна, збагачена тромбоцитами, плазма використовується як субстанція, яка прискорює природні репараційні реакції в ділянці ушкоджень суглобової поверхні, зв'язок і сухожилків. Завдяки цьому не тільки скорочується час реабілітації пацієнта, але і попереджається потенційна потреба в проведенні операцій на хворому суглобі або його протезування.

пункція суглоба

В результаті лікування якість життя хворого помітно поліпшується: адже зникає не тільки хронічний больовий синдром, який тривалий час завдавав страждання пацієнтові, але і збільшується обсяг рухів у хворому суглобі.

Протипокази:

При всій безпеці та ефективності даної процедури, протипокази все ж є. Наприклад, вона не призначається хворим із зараженням крові, порушенням гомеостазу, онкологічними захворюваннями і інфекціями шкірних покривів. При наявності слідуючих патологічних станів PRP-терапія протипоказана:

Стоп!

 • інфекційні та вірусні захворювання;
 • системні захворювання сполучної тканини;
 • онкологічні захворювання;
 • зміни системи згортання крові (гіпо- або гіперкоагуляція);
 • стан імунодефіциту (вроджений або набутий);
 • неврози і інші розлади психіки;
 • вагітність і годування ;

Не варто застосовувати PRP-терапію, якщо:

 • рівень тромбоцитів менше ніж 100000 в 1 мкл, а рівень гемоглобіну менше 100 г/л;
 • неможливість припинення прийому препаратів, що впливають на систему згортання крові;
 • підвищена температура тіла ;

Як правильно підготуватися до процедури

Перед першою процедурою наші фахівці порекомендують обов'язково зробити розгорнутий аналіз крові. Адже дуже важливо знати кількість тромбоцитів в крові пацієнта, щоб зрозуміти, наскільки ефективним буде сеанс PRP-терапії.

коллаж-1

Оскільки PRP-терапія – це процедура, вимагаюча власного біологічного матеріалу, пацієнту потрібно правильно до неї підготуватися, адже ефективність процедури безпосередньо залежить від якості отриманої плазми.

І найголовніше, що може на це вплинути - не обладнання і кваліфікація лікаря (хоча від цього теж багато що залежить), а поведінка самого пацієнта. Куріння, зловживання алкоголем зменшують активність захисту організму в цілому і тромбоцитів зокрема. Тому і ефективність терапії може виявитися під питанням.

 • За 2 тижні до взяття крові виключається прийом антикоагулянтів, тобто ліків, що впливають на систему згортання крові (аспірин, варфарин, клексан та інш.). Дотримання цієї вимоги дуже важливо, оскільки ці препарати перешкоджають отриманню якісної аутоплазми.
 • За день до процедури необхідно виключити з раціону жирні та смажені продукти, а також їжу з великим вмістом консервантів, не пити спиртне і газовані напої, не курити.
 • Рекомендується урізноманітнити раціон харчування, включивши джерела вітамінів групи B (цільні злаки, чорний хліб) і С (квашена капуста, чорна смородина), або приймати полівітаміни. Також необхідно забезпечити повноцінний питний режим.
 • За 4 години до процедури радимо утриматися від їжі і обмежитися рясним питтям (2-3 склянки води обов'язково, можна чай, фреш).
 • Перед забором крові не варто хвилюватися - стрес також може вплинути на якість взятого матеріалу.

Також необхідно припинити прийом НПЗЗ, тобто нестероїдних протизапальних засобів (диклофенак, ібупрофен і т.д. ) за кілька днів до процедури і не приймати подібні ліки протягом тижня після неї. Прийом цих препаратів блокує дію факторів росту, які перебувають в збагаченій тромбоцитами плазмі, і це може знизити лікувальний ефект від процедури.

Поширені запитання

Скільки знадобиться крові для отримання однієї дози PRP-плазми?

Для приготування однієї порції плазми для PRP-терапії буде потрібно близько 8-10 мл крові

Як довго буде проходити лікування? Скільки процедур входить в курс PRP-терапії?

В курс лікування входить від 3 до 7 сеансів. Тривалість курсу лікування в основному залежить від вираженості больового синдрому: при сильних болях курс може становити п'ять-сім ін'єкцій, при помірних болях - три-чотири ін'єкції. Потрібно знати, що тільки лікар точно зможе визначити необхідну кількість процедур PRP-терапії. У складних і задавнених випадках курс лікування потрібно буде повторити через 3-4 місяці. 

Чи можна поєднувати проведення PRP-терапії з іншими методами, які застосовуються в лікуванні травм і захворювань опорно-рухового апарату?

Так, звісно. Адже ін'єкції аутоплазми підвищують дієвість терапії за допомогою фізіолікування, електростимуляції, рефлексотерапії, масажу, лікувальної фізкультури та медикаментів.

Як поводитися після проведення PRP-терапії?

Можна вести звичний спосіб життя - займатися щоденними справами і навіть приступити до виконання службових обов'язків. Не рекомендуємо відразу після сеансу лікування йти в сауну, лазню або солярій. Також необхідно виключити інтенсивні навантаження і підняття важких предметів.

Підведемо підсумки:

Пробірка з аутоплазмою

 • Терапія збагаченой тромбоцитами плазмою є інноваційною технологією клітинної регенерації тканин, безпечною альтернативою інвазивним хірургічним методам лікування.
 • PRP-плазму ми отримуємо з власної крові пацієнта, вона містить живі тромбоцити та інші біологічно цінні компоненти крові (плазмові білки, вітаміни, мінеральні речовини).
 • PRP-терапія в медичному центрі «Віком» виконується фахівцями, які мають великий досвід проведення даних процедур.
 • Наявність в клініці різних методів дослідження і лікування дозволяє нашим лікарям проводити комплексне лікування, досягаючи максимального ефекту.
 • PRP-терапія зайняла гідне місце серед інших методів лікування і дає відмінні результати при правильному її використанні.
 • При високій ефективності процедури, ціни на PRP-терапиі в нашій клініці залишаються доступними більшості пацієнтів.

Наш медичний центр завжди готовий надати вам найефективніше лікування