Діагностика коронавірусу

фото вірусу

Сьогодні весь світ опинився в ситуації, коли ми всі змушені бути трохи медиками. Щоб протистояти коронавирусной інфекції COVID-19 та її збуднику - вірусу SARS-CoV-2, ми повинні розуміти, як здійснюється передача цієї інфекції, розбиратися в заходах профілактики, вміти розпізнавати ознаки захворювання, знати відмінності в методах тестування на COVID-19.

Експрес-тести

экспрес-тестЗа допомогою экспрес-тесту на антитіла можна приблизно за 15 хвилин визначити, чи є в крові специфічні антитіла до вірусу SARS-CoV-2, а экспрес-тест на антиген COVID-19 виявляє безпосередньо РНК коронавірусу в зразках мазків з рото-носоглотки.

Плюси експрес-тестів в швидкості, мінуси - в недостатній точністі. Наприклад, для дослідження методом ИФА потрібно більше часу, ніж для експрес-тесту, але він має більш високу чутливість, а значить з більшою ймовірністю зможе визначити специфічні імуноглобуліни в сироватці крові.

ІФА та ПЛР тести

фото вирусаВажлива відмінність ІФА (імуноферментний аналіз) від ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) в тому, що ПЛР відноситься до прямих методів виявлення збудника інфекції, тобто дозволяє визначити РНК вірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки. Метод ІФА дає змогу побачити реакцію імунної системи на вторгнення інфекції, а не сам вірус. За допомогою аналізу крові ІФА на антитіла IgG і IgM можна встановити, чи хворіла людина вже на коронавірус чи ні. Це актуально для людей, які недавно перенесли ГРВІ чи грип, але не пройшли тестування на COVID-19. Також аналіз можна здати, якщо ви повністю здорові. Адже у багатьох людей коронавірус протікає безсимптомно. 

ПЛР тест - це етіологічна діагностика нової коронавирусной інфекції. Він має високу чутливість навіть на самих ранніх стадіях інфекційного процесу - ще до появи ознак хвороби. Чутливість - це мінімальна концентрація РНК вірусу в досліджуваному зразку, яку здатна виявити тест-система. Більшість тест-систем мають високу чутливість, але вона не досягає 100% і в деяких випадках можуть бути помилково негативні результати. Проте аналіз методом ПЛР є золотим стандартом діагностики коронавірусу COVID-19, оскільки він дозволяє визначити інфікування на самих ранніх етапах, коли пацієнт може ще навіть не відчувати симптомів захворювання.

фото пробіркиРезультат тесту завжди оцінюється в сукупності з іншими даними (епідеміологічним анамнезом, клінічними симптомами, результатами комп'ютерної томографії легенів або інших обстежень). Якщо підозри на COVID-19 все ще залишаються, лікар зазвичай призначає повторний аналіз.

В МЦ «Віком» для діагностики коронавірусу застосовуються декілька методів. У нас можна зробити експрес-тест на антитіла або експрес-тест на антиген і отримати швидкий результат, а також здати аналіз методом ІФА.

Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!

Новини клініки