Сьогодні весь світ опинився в ситуації, коли ми всі змушені бути трохи медиками. Щоб протистояти коронавирусной інфекції COVID-19 та її збуднику - вірусу SARS-CoV-2, ми повинні розуміти, як здійснюється передача цієї інфекції, розбиратися в заходах профілактики, вміти розпізнавати ознаки захворювання, знати відмінності в методах тестування на COVID-19.
Експрес-тести
За допомогою экспрес-тесту на антитіла можна приблизно за 15 хвилин визначити, чи є в крові специфічні антитіла до вірусу SARS-CoV-2, а экспрес-тест на антиген COVID-19 виявляє безпосередньо РНК коронавірусу в зразках мазків з рото-носоглотки.
Плюси експрес-тестів в швидкості, мінуси - в недостатній точністі. Наприклад, для дослідження методом ИФА потрібно більше часу, ніж для експрес-тесту, але він має більш високу чутливість, а значить з більшою ймовірністю зможе визначити специфічні імуноглобуліни в сироватці крові.
ІФА та ПЛР тести
Важлива відмінність ІФА (імуноферментний аналіз) від ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) в тому, що ПЛР відноситься до прямих методів виявлення збудника інфекції, тобто дозволяє визначити РНК вірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки. Метод ІФА дає змогу побачити реакцію імунної системи на вторгнення інфекції, а не сам вірус. За допомогою аналізу крові ІФА на антитіла IgG і IgM можна встановити, чи хворіла людина вже на коронавірус чи ні. Це актуально для людей, які недавно перенесли ГРВІ чи грип, але не пройшли тестування на COVID-19. Також аналіз можна здати, якщо ви повністю здорові. Адже у багатьох людей коронавірус протікає безсимптомно.
ПЛР тест - це етіологічна діагностика нової коронавирусной інфекції. Він має високу чутливість навіть на самих ранніх стадіях інфекційного процесу - ще до появи ознак хвороби. Чутливість - це мінімальна концентрація РНК вірусу в досліджуваному зразку, яку здатна виявити тест-система. Більшість тест-систем мають високу чутливість, але вона не досягає 100% і в деяких випадках можуть бути помилково негативні результати. Проте аналіз методом ПЛР є золотим стандартом діагностики коронавірусу COVID-19, оскільки він дозволяє визначити інфікування на самих ранніх етапах, коли пацієнт може ще навіть не відчувати симптомів захворювання.
Результат тесту завжди оцінюється в сукупності з іншими даними (епідеміологічним анамнезом, клінічними симптомами, результатами комп'ютерної томографії легенів або інших обстежень). Якщо підозри на COVID-19 все ще залишаються, лікар зазвичай призначає повторний аналіз.
В МЦ «Віком» для діагностики коронавірусу застосовуються декілька методів. У нас можна зробити експрес-тест на антитіла або експрес-тест на антиген і отримати швидкий результат, а також здати аналіз методом ІФА.
Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!
Новини клініки
-
08 травня 2022
Ніколи знову 1939-1945. 2022-... Колектив МЦ «Віком» , як і вся Україна, 8 травня разом з усім цивілізованим світом вшановує кожного, хто захищав планету від нацизму у роки Другої світової війни, але цьогоріч слова «Ніколи знову» сприймаються інакше.
-
23 квітня 2022
Вітаємо вас зі святом Пасхи! Прийміть від колективу МЦ «Віком» найщиріші вітання з нагоди світлого свята Воскресіння Господнього.
-
15 квітня 2022
Увага! Нові вакансії в МЦ «Віком» В нашому медичному центрі «Віком» з'явилися нові вакансії
-
12 квітня 2022
Увага! Кількість доз вакцини Інфанрикс Гекса ™ обмежена! В такий складний час особливо важливий захист діточок від інфекційних захворювань, а особливо від правця. Фахівці МЦ «Віком» пропонують шестикомпонентну вакцину Інфанрикс Гекса ™.