ІФА-діагностика коронавірусу

фото пробирки

Антитіла або імуноглобуліни (Ig) – це «захисники» нашого організму від різних вірусів, бактерій та інших інфекційних агентів. Імунна система людини настільки розумна, що при вторгненні в організм збудників різних інфекцій вона починає виробляти специфічні білки, мета яких - «знищити» і «запам'ятати» цю інфекцію. При повторній зустрічі зі збудником антитіла виробляються швидко і в більшій кількості та можуть нейтралізувати цей мікроорганізм без всяких наслідків для організму.

фото вірусуВизначення в крові різних класів антитіл є інформативним свідченням поточного або минулого інфекційного процесу, допомагає оцінити стадію розвитку інфекції. Рівень антитіл і динаміка антитільної відповіді у різних людей можуть відрізнятися. Це залежить від стану імунної системи людини, наявності супутніх захворювань та інших факторів. Зокрема, при COVID-19 імуноглобуліни починають формуватися в середньому через 7-14 днів після контакту з вірусом. Важливо розуміти, що оскільки антитіла починають вироблятися не з першого дня інфікування, то й тест на імуноглобуліни може бути негативним, адже тестування може потрапити на період, коли організм ще не встиг сформувати імунну відповідь.

Імуноглобуліни класу M до SARS-CоV-2 (IgM)

Їх рівень зазвичай стає доступним для виявлення не раніше 1-2 тижнів від контакту зі збудником (не раніше 5 днів від появи симптомів при симптоматичному перебігу), а загальний період ймовірного виявлення антитіл класу M частіше становить менше 2-3 місяців - протягом цього часу IgM антитіла поступово повністю змінюються на IgG. Таким чином, виявлення антитіл класу M може вказувати на недавнє інфікування SARS CoV-2. Однак, результат цього тесту сам по собі не може служити підставою для діагностичних висновків. Рівень антитіл і динаміка антитільної відповіді можуть індивідуально варіювати.

Імуноглобуліни класу G до SARS-CоV-2 (IgG)

IgG починають визначатися в крові приблизно з 21-28 дня від моменту зараження, їх рівень довгий час може залишатися високим. За наявністю і рівнем IgG антитіл в крові можна судити про факт інфікування в минулому і визначити наявність специфічної імунної відповіді.

Кому необхідно проводити тестування методом ІФА.

фото людей

Згідно з рекомендацією МОЗ, в першу чергу ІФА-тестування необхідно пацієнтам:

 • з симптомами ГРВІ (в т.ч. COVID-19),
 • з пневмонією,
 • контактним особам,
 • пацієнтам, що потребують планової госпіталізації та / або операції,
 • медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID-19,
 • працівникам інших галузей, які схильні до високого ризику зараження на робочому місці.

Ми радимо проходити тестування всім, хто часто контактує з великою кількістю людей: працівникам транспортної галузі, сфери торгівлі, туризму та інших галузей.

Як здають ІФА-тест на коронавірус?

Для пацієнта аналіз ІФА на коронавірус COVID-19 не відрізняється від звичайного аналізу крові. Для дослідження використовують зразок венозної крові. Забір може здійснюватися в будь-який час і не пов'язаний з часом прийому їжі (ідеально якщо натщесерце). Крім того, попередньої підготовки, як у випадку з загальним або біохімічним аналізом крові, не потрібно. Сама процедура забору матеріалу для ІФА на виявлення коронавируса безболісна та триває не більше 1-2 хвилин.

Інтерпретація результатів

 • Якщо у вас немає антитіл IgG/IgM: ви не стикалися з SARS-CoV-2 (або захворіли зовсім недавно, і антитіла ще не встигли сформуватися).
 • Якщо у вас є антитіла IgM: ви перенесли інфекцію COVID-19 зовсім недавно (або як раз одужує в даний момент).
 • Якщо у вас є антитіла IgG: ви перехворіли COVID-19 в минулому. Швидше за все, це сталося понад 2 тижні тому, але точніше сказати, коли саме, неможливо.
Вартість ІФА аналізів
Антитіла класу G до коронавірусу SARS-CoV-2 (імуноглобулін G, IgG) 400,00
Антитіла класу M до коронавірусу SARS-CoV-2 (імуноглобулін М, IgМ) 400,00

Термін виконання дослідження - до 4-х робочих днів

В МЦ «Віком» проводиться взяття біологічного матеріалу (венозна кров). Сам аналіз проводиться в сертифікованій лабораторії «ІНВІТРО»

Запис на ІФА-діагностику COVID-19 за телефонами:

 • Viber
 • WhatsApp

Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!

Новини клініки