Гіпс двадцять першого століття

Альтернатива гіпсу

Що таке іммобілізація?

     Малюнок М.І.ПироговаІммобілізація (від лат. Immobilis - нерухомий) - це створення нерухомості пошкодженої або хворої частини тіла, зазвичай кінцівки або хребта. При переломах кісток іммобілізація попереджає пошкодження судин, нервів та інших тканин рухливими відламками кісток та створює умови для їх зрощення. При відкритих переломах кісток та інфікованих ранах м'яких тканин іммобілізація -  це один з методів попередження інфекції та боротьби з нею. При пошкодженнях кінцівок (переломи, вивихи), а також при захворюваннях опорно-рухового апарату іммобілізація має велике значення для зменшення болю, попередження шоку і т.д.

     Винахід та досить широке використання в лікувальній практиці гіпсових пов'язок при переломах кісток є найважливішим досягненням хірургії XIX століття. Відомий хірург М. І. Пирогов першим у світі створив та застосував на практиці цей тип фіксуючої пов'язки із застосуванням гіпсу.      

 Пов'язка з скотчкастe на передпліччі    У наш динамічний час, коли для багатьох людей на рахунку буквально кожна хвилина, травма, сполучена з необхідністю носіння гіпсової пов'язки, стає справжньою трагедією. Адже з товстою та важкою пов'язкою складно буває часом дістатися не те щоб до робочого місця, а й до туалету або кухні. Майже неможливо самостійно вмитися або прийняти душ - потрібно буде "упаковувати" загіпсовану кінцівку в декілька поліетиленових мішків. Про прийом ванни під час лікування просто доведеться забути ...      

     Друга, але не менш важлива проблема, пов'язана з високою гігроскопічністю гіпсу. З гіпсовою пов'язкою досить важко дотримуватися елементарних гігієнічних принципів. Гіпс після висихання кришиться та забруднює одяг і постільну білизну. При тривалій іммобілізціі нерідко виникає потреба в періодичних змінах пов'язки.      

     Цих недоліків позбавлені нові синтетичні матеріали Скотчкаст, Софткаста Турбокаст, які застосовуються травматологами-ортопедами клініки "Віком" та користуються попитом у жителів Кременчука. Ці полімерні іммобілізуючі матеріали повністю замінюють гіпсову пов'язку при лікуванні переломів.

Показання до застосування полімерних бинтів:

 • іммобілізація верхніх та нижніх кінцівок, осьового скелета при консервативному лікуванні пошкоджень і в післяопераційному періоді
 • виготовлення фіксуючих та коригуючих пов'язок в реабілітації дорослих пацієнтів та дітей з патологією опорно-рухового апарату
 • лікування методом функціональної іммобілізації ушкоджень опорно-рухового апарату в
 • виготовлення розвантажувальних пов'язок в лікуванні синдрому діабетичної стопи
 • іммобілізуючі шини та лонгетний матеріал

Жорсткий іммобілізуючий полімерний бинт Scotchcast ™

     Водостійкий полімер дозволяє швидко та легко накладати пов'язку, яка здатна витримувати функціональні навантаження вже через 30-40 хвилин після накладення (зауважте, що гіпсова пов'язка в багатьох випадках висихає протягом 24-48 годин). Полімерний іммобілізуючий бинт Scotchcast ™ може повністю замінити гіпсову пов'язку при лікуванні переломів. Поєднання надзвичайної міцності та легкості матеріалу (в 4-5 разів легше гіпсу) робить його використання значно комфортнішим. Матеріал нетоксичний та не викликає алергічних реакцій.

Напівжорсткий іммобілізуючий бинт Softcast ™

     Такий бинт дозволяє формувати пов'язки різної жорсткості. Після затвердіння матеріал залишається напівтвердим і легко розрізається перев`язувальними ножицями. Матеріал еластичний, але при цьому нерозтяжний та завжди приймає свою первинну форму. Розсічена пов'язка не пошкоджується при знятті і може бути в подальшому використана як з'ємна.  

     Комбінована пов'язкаЗ появою цього матеріалу з'явився новий напрям в травматології та ортопедії - метод функціональної іммобілізації. Зовні Софткаст нічим не відрізняється від жорсткого матеріалу Скотчкаст являє собою рулончики стекловолоконної тканини упаковані в герметичні пакети з фольги. Софткаст складається зі сплетених ниток фібергласових волокон, просочених особливою ​​поліуретановою смолою, яка містить  у собі розчинні у воді любріканти. Матеріал Софткаст також твердне під дією вологи повітря або при змочуванні його водою. У деяких випадках буває дуже корисно використовувати обидва матеріали одночасно.

Основні відмінності Софткаста від Скотчкаста полягають у тому, що:

 • після затвердіння він не стає жорстким, а залишається напівтвердим;
 • податливий, але при цьому він не еластичний і завжди приймає свою первинну форму;
 • його легко накладати і знімати; матеріал пористий, повітропроникний, водостійкий - пов'язки можна мити і чистити (можна приймати душ або ванну);
 • пов'язка довговічна;

Турбокаст® - найкраще що може запропонувати сучасна травматологія!

Пов'язка Турбокаст®Турбокаст® - це низько-температурний термопластичний матеріал нового покоління з пам'яттю форми для виконання зовнішньої іммобілізації, створений на основі полікапролактона і поліуретану, покритого зовнішнім шаром спіненого біоінертного поліуретану товщиною 0.6 мм. В основі застосування матеріалу лежить його властивість ставати пластичним при розігріванні в діапазоні температур від 60 до 100 ° з можливістю формування жорсткої конструкції на тілі при охолодженні до 37° C або нижче.

Важливою якістю цього НТТП (низькотемпературний термопластик), яка відрізняє його від широко відомих середньо- та високотемпературних матеріалів, є наявність «робочої пластичної пам'яті». Це властивість матеріалу при розігріванні повертатися в свою вихідну форму. Наявність пам'яті дозволяє багаторазово перемоделювати готовий виріб відповідно до клінічної ситуації.

Інша найважливіша перевага НТТП - можливість виконання індивідуального ортеза за короткий час без застосування складного обладнання. Це дозволяє максимально поліпшити якість життя пацієнта, відповідно підвищити його задоволеність лікувальним процесом.

Унікальність матеріалу полягає в тому, що він поєднує:

 • міцність та напівжорсткість, необхідні при ортезуванні
 • простоту та швидкість при накладенні / знятті
 • легкість та комфорт для пацієнта
 • економічність, тому що матеріал може бути знято, а потім знову накладено при необхідності проведення фізіотерапії або для інших цілей

Переваги матеріалу:

 • пластична пам'ять та можливість перемоделювання;
 • збереження форми та властивостей матеріалу під час всього періоду застосування;
 • можна мочити водою і митися в пов'язці (не тільки приймати ванну, а й навіть купатися в річці або морі !!!);
 • чудова вентиляція за рахунок численних отворів;
 • сприяє зниженню дози опромінення при виконанні рентгенологічних досліджень;
 • фіксаційні пристосування дозволяють самостійно знімати та одягати пов'язку в будь-який час;
 • пов'язка не прилипає до волосяного покриву пацієнта;
 • застосування турбокаста запобігає розвитку атрофії м'язів під пов'язкою

Підведемо підсумки

Переваги полімерних повязок     Скотчкаст, Софкаст і Турбокаст - це легкі та міцні пов'язки для повсякденного життя, що застосовуються для функціональної іммобілізації при лікуванні переломів і мають цілий ряд переваг перед гіпсом:

 • мала вага виробу;
 • пов'язки можна мочити водою і митися в пов'язці (не тільки приймати ванну, а й навіть купатися в річці або морі !!!);
 • пов'язки з полімерних матеріалів допомагають знизити ризик м'язової атрофії, тугоподвижності суглобів та втрати хрящової тканини
 • матеріал не токсичний, не викликає алергічних реакцій;
 • такі пов'язки скорочують час реабілітації, оскільки зберігають функцію м'язів і сухожиль, забезпечуючи іммобілізацію тільки в необхідних зонах перелому

Вибираючи пов'язку з сучасних полімерних іммобілізірующую матеріалів, Ви забезпечуєте собі або своїй близькій людині максимальний комфорт та безпеку на час лікування.

Новини клініки