Реовазографія та Реоенцефалографія

     
реограф     Реографія
(більше відома як реоенцефалографія та реовазографія, як метод діагностики стану кровотоку в організмі людини з'явився в середині 60 років минулого століття, але і сьогодні він не втратив своєї актуальності, незважаючи на появу доплерографії.

     Цей метод дослідження в повному обсязі дозволяє отримати відповіді на три важливих питання:

  • чи є патологія;
  • яка природа патології;
  • який прогноз? 

     Для цього необхідно строго дотримуватися технології виконання дослідження, а не переривати його на стадії відповіді на перше питання.

     Реографія - це метод діагностики, при якому досліджується кровоток як в конкретних органах і тканинах, так і в усьому організмі в цілому. Суть реографії полягає в графічній реєстрації за допомогою спеціального приладу реографа змін електропровідності органу, викликаних пульсовими коливаннями струму крові. Серед всіх структур нашого організму кров має найвищу електропровідність. Це означає, що під час систолічного скорочення серця, коли кров приливає в довколишні органи, електропровідність цих ділянок тіла буде високою, а в момент розслаблення серцевого м'яза (діастоли), навпаки - низькою. На підставі показань реографа виводиться крива пульсових коливань, так звана реограма.

     Реографія - неінвазивний метод, що означає нешкідливий для організму. Дійсно: ніякого втручання в його роботу не відбувається. Шкіра і тканини не ушкоджуються, адже пропускається через них електричний струм має настільки малу величину і частоту, що просто не здатний завдати якої-небудь відчутної шкоди. Нешкідливість - не єдина перевага реографии. Даний метод має високу чутливість. Реографія дозволяє оцінити загальний стан кровопостачання, виявити порушення кровопостачання як окремого органу, будь то головний мозок, нирки або печінку, так і всього організму.

РеовазографіяРеовазографія

     Реографія судин або реовазографія (РВГ) дозволяє оцінити кровоток в судинах на периферії, тобто в кінцівках. Основні «мішені» реовазографії - судини плеча передпліччя, кисті (верхні кінцівки), стегна, гомілки, стопи (нижні кінцівки). Реографія судин проводиться в такий спосіб: використовуються прямокутні або стрічкові електроди, шкіра під ними обробляється розчином хлориду натрію або спеціальним електропровідним гелем. Щоб дослідити кровотік на якомусь певному ділянці (плече, гомілку і т.д.) один електрод накладають на початку цієї ділянки, а інший, відповідно - в його кінці.

     За допомогою реовазографії можна, наприклад, поставити такий діагноз, як облітеруючий ендартеріїт, або, як його ще називають, «нога курця»: хронічне захворювання, при якому уражаються артерії гомілки і стопи. Таким чином, якщо є передумови або підозри на неполадки з периферійними судинами (втрата їх тонусу, еластичності, звуження просвіту або навіть закупорка), то реографія судин зможе дати відповідь на питання, що хвилюють.

Реоенцефалографія

    Її ще скорочено називають РЕГ - це професійний медичний варіант оцінки та аналізу кровообігу всередині головного мозку. РЕГ дозволяє отримати безліч інформації про здоров'я людини, а також про стан мозку як на ділянках, так і всього мозку в цілому.

     За допомогою реоенцефалографії фахівці з функціональної діагностики клініки «Віком» зможуть отримати детальну інформацію щодо тонусу судин на певній ділянці мозку, а також з'ясувати загальний стан кровонаповнення мозку. Крім того, саме ця процедура, проведена на судинах мозку, дозволяє перевірити і оцінити:Реоенцефалографія

  • швидкість поширення пульсової хвилі, її відхилення від норми;
  • ступінь вираженості судинних порушень на регіональному рівні;

Новини клініки