ПЛР-діагностика коронавірусу

фото людbyb

З початку 2020 року коронавірусна інфекція (COVID-19) стрімко поширилася по всьому світу. І з кожним днем все більше людей усвідомлює, що це захворювання зовсім поруч і ніхто на 100% не застрахований від нього. В особливій зоні ризику знаходяться ті, хто працює поза домом.

Проблема в тому, що після зараження може пройти тиждень, перш ніж виникнуть перші симптоми, і весь цей час ви будете розповсюджувачем вірусу. Крім того, COVID-19 може протікати безсимптомно. Тому-то й необхідно проходити тестування, яке допоможе вчасно виявити хворобу і вжити заходів, щоб не заразити оточуючих. Таким чином можна стримати поширення пандемії.

Що таке ПЛР-тест і для чого його здають

ПЛР розшифровується як "полімеразна ланцюгова реакція". Такий метод діагностики спрямований на виявлення РНК коронавируса COVID-19. Аналіз проводять по біоматеріалу, взятому з носа або зіва пацієнта. Сюди клітини вірусу потрапляють насамперед, тому тест буде ефективний з перших днів.

фото вирусуАналіз методом ПЛР вважається золотим стандартом діагностики інфекційних захворювань. Він дозволяє виявити зараження навіть при невеликій концентрації збудника інфекції в відібраному матеріалі. Це дозволяє встановити факт інфікування людини ще до появи будь-яких симптомів.

Перед взяттям мазка зі слизових оболонок верхніх дихальних шляхів рекомендується протягом декількох годин нічого не їсти, не пити, не полоскати горло і не курити, щоб не вплинути на результати тесту.

Отриманий зразок вміщують в спеціальну пробірку та відправляють в лабораторію. Там спочатку проводять інактивацію вірусу, а потім безпосередньо аналіз - перевіряють на наявність РНК конкретного вірусу. Якщо вона є, значить людина інфікована. 

Перевагою аналізу є можливість виявити інфекцію, якщо в досліджуваному матеріалі знаходиться навіть незначна кількість фрагментів вірусу.

Коли потрібно проводити ПЛР-тест

ПЛР-тест необхідний для того, щоб виявити інфекцію на ранній стадії, до розвитку імунної відповіді. Його рекомендують робити в тих випадках, коли тест на антитіла дав негативну або неоднозначний результат. Якщо вам важко визначитися з вибором і ви хочете отримати повну картину, не втрачаючи зайвий час, то відразу робіть 2 тесту - ПЛР та ІФА. Це найкращий варіант.

Інтерпретація результатів

ПЛР-тест дозволяє встановити, що інфекція знаходиться в організмі в даний момент. У висновку буде лише вказано, виявлено збудник чи ні. Ви не зможете дізнатися стадію і наявність антитіл, які свідчать про те, що людина вже перехворів COVID-19. Для цього призначений тест на антитіла.

Чутливість ПЛР-тесту до коронавірусу показала 70-80%. Тому в ряді випадків можна зустрітися і з хибнопозитивним або з хибнонегативним результатом. На точність діагностики впливає також правильність взяття матеріалу у пацієнта, його доставка в лабораторію та сам процес аналізу.

Вартість ПЛР-тесту
ПЛР-тест на COVID-19 1500,00
Взяття мазка для ПЛР-тесту на COVID-19 25,00

Термін виконання дослідження - до 3-х робочих днів

В МЦ «Віком» проводиться взяття біологічного матеріалу (мазок з рото- носоглотки). Сам аналіз проводиться в сертифікованій лабораторії «ІНВІТРО»

Запис на ПЛР-діагностику COVID-19 за телефонами:

 • Viber
 • WhatsApp

Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!

Новини клініки

 • 14 листопада 2020 Пропонуємо експрес-тест на антиген коронавірусу

  У зв'язку з погіршенням епідеміологічної обстановки МЦ «Віком» проводить експрес-тестування в реальному часі для якісного виявлення антигену (Аg) коронавирусной інфекції COVID-19 в зразках мазків з рото-носоглотки.

  Детальніше...

 • 28 жовтня 2020 PRP-терапія - це ваш вибір!

  Осінь - золота пора! Але не всі люди, які страждають артрозом, так вважають. Адже саме в цей час загострюється їх недуга. МЦ «Віком» пропонує ефективний інноваційний метод лікування цього захворювання - PRP-терапію (аутоплазмотерапію).

  Детальніше...

 • 23 жовтня 2020 Вакцина «Інфлувак» вже в нашій клініці!

  В МЦ «Віком» з'явилася ще одна вакцина від грипу. «Інфлувак»застосовується для профілактики грипу, особливо у осіб з підвищеним ризиком тяжкого перебігу захворювання.

  Детальніше...

 • 21 жовтня 2020 Дві 4-х валентні вакцини від грипу

  Часто задають питання - чи потрібно робити щеплення від грипу? Так, щорічно! Фахівці МЦ «Віком» для епідсезону 2020-2021 пропонують дві 4-х валентні вакцини від грипу.

  Детальніше...