Електрокардіографія
ЕКГ як метод оцінки серцевої діяльності вперше з'явився в 1903 році, але в практичній охороні здоров'я, з метою діагностики патології серця і для полегшення встановлення діагнозу, він зайняв своє місце на початку 50-х років минулого століття. Власне, з цією метою він служить і сьогодні, повністю влаштовуючи і клінічну медицину і пацієнта.
Цей метод є одним з основних в діагностиці патології серцевої діяльності. Електрокардіограф реєструє і фіксує на паперовому або електронному носії показники серцевої електричної активності. Завдяки цьому, лікар функціональної діагностики може в ході розшифровки отриманої інформації виявити багато проблем зі здоров'ям у пацієнта.
Виявляються в тому числі і будь-які порушення провідності і ритму. Фахівець може оцінити, наскільки повноцінно міокард справляється зі своїми функціями, діагностувати навіть на самому ранньому етапі розвитку різні ішемічні зміни, в тому числі і таку грізну патологію, як інфаркт міокарда.
Процедура зняття електрокардіограми не представляє ніякої небезпеки для здоров'я пацієнта та абсолютно безболісна. Проводить її медсестра функціональної діагностики. Сучасна апаратура, яка фіксує ЕКГ, крім власне проведення дослідження, здатна накопичувати в своїй пам'яті колосальну кількість даних, а також на їх основі проводити контроль якості пройдених хворими курсів лікування.
Однак, серце б'ється в грудях не тільки хворої, але і здорової людини і електрокардіографія може дати відповіді на актуальні і для нього питання:
- чи є у нього ознаки початкових відхилень від норми;
- присутній ризик розвитку кардіопатологій;
- які індивідуальні можливості серця пацієнта до виконання різних життєвих навантажень;
Для отримання відповідей на ці питання необхідний інший алгоритм аналізу ЕКГ з позицій физиологичности серцевої діяльності. Фахівці функціональної діагностики клініки «Віком» є лідерами в цій сфері, авторами багатьох наукових праць та монографій з аналізу ЕКГ як хворого, так і здорової людини, розміщених у вільному доступі як у Національній медичній бібліотеці України, так і в інших електронних наукових бібліотеках.
Одна з найактуальніших тем профілактики раптової серцевої смерті серед дітей більш докладно висвітлена в статті лікаря функціональної діагностики нашої клініки Воробйова Л.В. - "Раптова серцева загибель серед дітей"
Новини клініки
-
21 листопада 2019
Чи потрібно робити щеплення від грипу? Так! Щорічно! Фахівці «Вікому» пропонують дві вакцини для епідсезону 2019-2020
-
03 листопада 2019
Вакцина «АДС-М Біолік» для профілактики дифтерії та правця В арсеналах «Вікома» знову поповнення - вакцина «АДП-М Біолік». Зупинити поширення таких небезпечних інфекцій, як дифтерія та правець і виробити до них захисний імунітет допоможуть фахівці нашої клініки.
-
26 жовтня 2019
Ультразвукова кавітація - це те, про що ви мріяли Появился целлюлит? Не устраивают контуры вашего тела? Допомогти збутися вашим мріям можуть косметологи «Вікому» за допомогою ультразвукової кавітації
-
22 жовтня 2019
Вакцина від грипу «Ваксігрип Тетра» 2019-2020 У «Вікомі» з'явився ще один засіб профілактики грипу - 4-валентна вакцина «Ваксігрип Тетра». Пропонуємо всім подбати про зміцнення свого здоров'я і здоров'я Ваших дітей і близьких і завчасно провести сезонну вакцинацію.