Вакцина «Ваксігрип Тетра»

Пропонуємо провести Вам і Вашій дитині профілактику грипу 4-валентною вакциною «Ваксігрип Тетра»

фото упаковки

Вакцина застосовується для імунізації дітей і дорослих

Линия разграничения

Вартість вакцинації - 950 грн + лікарський огляд перед вакцинацією

У загальну вартість вакцинації входять:

 • вартість вакцини;
 • складання індивідуального графіка вакцинації для кожного папацієнта;
 • маніпуляція по введенню вакцини;
 • спостереження за дитиною протягом 30 хвилин після введення вакцини в клініці;
 • документальне оформлення проведеної вакцинації з фіксуванням запису до форми 112 і форми 063 або видачею нашої форми 063/0 (якщо такої немає у пацієнта) ;
фото фахівця

Фахівець з вакцинації Старокожко О.І.

Линия разграничения

Грип - одне з найнебезпечніших вірусних захворювань. Починається він раптово з різкого погіршення здоров'я. Температура - близько 40 ° С. Хворий скаржиться на головний біль, слабкість, відсутність апетиту, біль в м'язах, сухий кашель. Ніс, як правило, не закладений. Грип небезпечний ускладненнями, такими як запалення легенів, отит, ускладнення в роботі нервової і серцево-судинної систем.

Протягом довгого часу грип залишається однією з найактуальніших медичних та соціально-економічних проблем. Це єдина інфекція, яка викликає щорічні епідемії і періодичні пандемії.

Чому така увага приділяється грипу?

По-перше, грип - це висококонтагіозне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Вірусні частинки навколо хворого на грип утворюють заражену зону радіусом в 2-3 метра. Це пояснює таке швидке поширення вірусу взагалі і особливо в межах замкнутих просторів.

фото хврих на грипПо-друге, грип небезпечний великим числом ускладнень і високою смертністю хворих груп ризику в основному від пневмоній, ускладнень серцево-судинної системи, загострення хронічних захворювань, бронхітів, отитів та інших органів. Грип приковує хворого до ліжка на кілька днів і вибиває зі звичайного режиму життя на 2 тижні. Особливо страждають діти і люди старшої вікової групи. Здавалося б, перехворівши 1 раз на грип, людина повинна стати несприйнятливим до цієї інфекції, однак епідемії грипу повторюються з року в рік. Вся справа в так званому антигеном дрейфі, коли за рахунок тисячних мутацій відбувається деяка зміна антигенної структури вірусу, що і дозволяє новим варіантам долати існуючий у людей імунітет.

Одним з ефективних способів захисту від грипу є вакцинація. Відповідно до рекомендацій ВООЗ до складу вакцини проти грипу включаються штами, які циркулюють в даний час серед населення і викликають епідемічні підйоми захворюваності в Північній або Південній півкулях.

Вакцинація від грипу (штами 2021-2022)

Вакцина проти грипу покликана захистити від вірусів, які, як вважають епідеміологи, будуть найбільш активні в майбутньому сезоні.

Епідеміологічний сезон починається в жовтні 2021 року і триватиме до травня 2022 року. Спеціальна комісія ВООЗ двічі на рік переглядає штами грипу для створення вакцин. У лютому кожного року зазвичай публікуються рекомендації для північної півкулі, а в вересні - для південної. Цього року ВООЗ замінила відразу два компонента в рекомендованих вакцинах проти грипу, для епідемічного сезону 2021-2022 років в північній півкулі. Опубліковані 28 лютого рекомендації для вакцин в північній півкулі включають в себе такі компоненти, як:фото вируса

 1. A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09;
 2. A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2);
 3. B/Washington/02/2019 (B/Victoria lineage);
 4. B/Phuket/3073/2013 (B/Yamagata lineage);

Останні два штами були присутні і в аналогічній вакцині в епідсезоні 2020-2021 років, а решта були оновлені. Експерти, пояснюють, що для підготовки таких рекомендацій фахівці ВООЗ вивчають активність того чи іншого вірусу і з'ясовують, які зміни з ним відбулися. Наприклад, B / Phuket циркулює вже досить давно, не змінюється і тому протягом декількох років входить до складу вакцин.Вже зараз варто підготувати організм до атаки вірусів. Щоб гарантовано захистити себе від грипу, щеплення потрібно в кінці вересня-жовтні. А оскільки найважчі випадки захворюваності реєструються зазвичай в кінці лютого-початку березня, то встигнути вакцинуватися можна до Нового року. Захист починає діяти через 2-3 тижні після щеплення.

логотип фирмыМіністерство охорони здоров'я України перереєструвало першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу, актуальним для епідемічного сезону 2021-2022 рр. Експертиза внесених в штаммовий склад змін завершена і затверджена наказом міністерства для імунобіологічного препарату «Ваксігрип Тетра» французького виробництва "Санофі Пастер".

І така 4-валентна вакцина «Ваксігрип Тетра» вже є і в нашому центрі!

Навіщо потрібні 4-валентні вакцини?

Справа в тому, що з 2014 року Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати 4-валентні вакцини для профілактики грипу.

В такі вакцини входять штами убитих вірусів А і В, які зазвичай комбінуються. І, якщо вірусів А безліч, то В - всього 2 лінійки. Ось з ними часом і виникала плутанина. Передбачити, якого саме типу В вируватиме вірус саме в цьому році досить складно. Адже саме від них і виникало найбільше число серйозних ускладнень.

картинка с вирусами

4-валентна вакцина вирішує проблему і підвищує ефективність вакцини.

Вакцина, що містить 4 компонента забезпечує більш широкий захист, тому що включає обидві лінії грипу типу В. З 2002 року циркулюють 2 лінії грипу В, в тому числі В (Віктория) та В (Ямагата). Симптоми захворювань, викликаних вірусами грипу типів А та В схожі за формою і тяжкості перебігу. Дослідження за останні роки підтверджують, що причина госпіталізації хворих на грип в 1 з 3 випадків обумовлена вірусом грипу В.  Вакцина «Ваксігрип Тетра» є 4-х валентною інактивованою спліт-вакциною, в яку включені два штами вірусу грипу В: Ямагата і Вікторія.

Склад вакцини

Influenza, inactivated, split virus;

склад вакцини «Ваксігрип Тетра» відповідає рекомендаціям ВООЗ і рішенню Європейського Союзу за складом вакцин проти грипу сезону 2021/2022 для Північної півкулі;

Лого вакцины1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить

діючі речовини:

інактивований спліт-вірус грипу таких штамів *:

 1. A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09 - подібний (A/Victoria/2570/2019, IVR-215) 15 мкг ГА**
 2. A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2) - подібний (A/Tasmania/503/2020, IVR-221) 15 мкг ГА**
 3. B/Phuket/3073/2013 - подібний (B/Phuket/3073/2013, дикий тип) 15 мкг ГА**
 4. B/Washington/02/2019 - подібний (B/Washington/02/2019, дикий тип) 15 мкг ГА**

* Культивовані на курячих ембріонах здорових курей

** гемаглютинін

Допоміжні речовини:

 • буферний розчин (натрію хлорид, натрію фосфат, дигідрат; калію дигідрофосфат; калію хлорид і вода для ін'єкцій).

Показання

Препарат «Ваксігрип Тетра» застосовують для активної імунізації дорослих і дітей у віці від 6-ти місяців для щорічної профілактики грипу, який викликають два підтипу вірусів грипу А і два типи вірусу грипу В, що містяться в цій вакцині.

Ефективно і якісно захиститися від грипу можна тільки щепленням. Вакцинація проти грипу в першу чергу рекомендується особам із груп ризику:

врач и медсестра

 • військовослужбовцям,
 • будівельникам,
 • співробітникам поліції,
 • медичним працівникам,
 • дітям з трирічного віку,
 • особам з хронічними захворюваннями легенів, серцево-судинної системи, нирок, обміну речовин,
 • особам похилого віку,
 • працівникам організацій та установ,
 • вагітним

Протипокази

Стоп!

Препарат «Ваксігрип Тетра» протипоказано застосовувати при наявності у пацієнта алергії до яєчного білка, непереносимості до речовин, які входять до складу вакцини, при гострих інфекційних захворюваннях, які супроводжуються підвищенням температури.

Вакцинацію слід відкласти в разі захворювання, яке супроводжується помірним підвищенням температури або лихоманкою, також в разі гострого захворювання. Не слід проводити щеплення після важких ускладнень на попереднє введення вакцини або вакцини, яка містить ті ж компоненти.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вакцину «Ваксігрип Тетра»вагітним і годуючим жінкам можна застосовувати для профілактики грипу. Але заключне рішення про проведення щеплення повинен прийняти лікар.

Спосіб застосування та дози

Препарат «Ваксігрип Тетра» призначений для внутрішньом'язового або підшкірного введення, рекомендованим місцем для введення вакцини є дельтовидний м'яз. Вакцину дорослим і дітям від 6-ти місяців вводять в дозі 0,5 мл. 

Дітям у віці до 9 років, які вакцинуються вперше, рекомендується через місяць ввести другу дозу вакцини 0,5 мл.

Побічні ефекти

рисунок врачаНайбільш частими негативними реакціями при застосування вакцини «Ваксігрип Тетра» є: головний біль, пітливість, біль в м'язах і суглобах, лихоманка, нездужання, озноб і втома. У місці ін'єкції можливі: почервоніння, болючість, припухлість, синець і ущільнення. Ці реакції, як правило, зникають через 1-2 доби і не потребують спеціального лікування.

Також введення вакцини може викликати такі побічні ефекти як: тромбоцитопенія і лімфаденопатія, невралгія, фебрильні судоми, парестезія, неврологічні розлади (неврит, енцефаломієліт, синдром Гієна-Барре), васкуліт, генералізовані шкірні реакції, свербіж, висипи, алергічні реакції , в тому числі ангіоневротичний набряк і шок.

Підведемо підсумки

смеющийся ребенокВакцинація є найефективнішим способом боротьби з грипом. Одна вакцина в рік може зберегти і гроші, і здоров'я. Імунізацію проти грипу необхідно проводити ще до настання епідемічного підйому захворюваності, тобто у вересні, жовтні, листопаді - щорічно, тому що для створення повноцінного захисту після щеплення організму необхідно від 15 до 30 діб (час вироблення антитіл).

Вакцина «Ваксігрип Тетра» є надійним захистом від грипу і його ускладнень. Противірусні антитіла, які виробляються після вакцинації,  зберігаються в організмі, як мінімум, 1 рік і нейтралізують віруси грипу. 

«Віком» запрошує всіх подбати про зміцнення свого здоров'я і здоров'я Ваших дітей і близьких і завчасно провести сезонну вакцинацію проти грипу

Пам'ятайте! Самолікування шкодить вашому здоров'ю!

Новини клініки